Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Michael Voris: protestantyzm protestuje przeciw katolickiej prawdzie [ZOBACZ VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Liczne „reformowane” grupy przestają określać się mianem protestanckich i mówią o sobie jako o chrześcijanach. Co więcej, wykluczają z tego grona katolików. A to właśnie my – katolicy – jesteśmy pierwszymi i prawdziwymi chrześcijanami. W czasach antycznych na rzymskich arenach lwy rozszarpywały właśnie katolików – mówi katolicki publicysta Michael Voris. Jak zauważa, wszyscy katolicy są chrześcijanami, ale za sprawą rewolucji Lutra nie wszyscy chrześcijanie to katolicy.

 

 

 

  


DATA: 2018-03-02 10:28:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Rozumie, ze kierujesz swoje madre slowa do protestantow, oby wzieli je pod uwage. Mieszkam w glownie protestanckim kraju od 32 lat wiec "zgadzam sie z toba", biedacy powinni poprawnie czytac Pismo Swiete, moze powinienes zaczac glosic im prawde.
ponad 2 lata temu / Mola
 
"Wtedy Jan rzekł do Niego: ?Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami?. Lecz Jezus odrzekł: ?Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami."
ponad 2 lata temu / Przechodzień
 
Mówienie o zachodnich chrześcijanach tradycji poreformacyjnej jako o nie bedących chrześcijanami jest uzurpowaniem sobie Bożego prawa - tylko On jest tym, który jest Gospodarzem uczty wspólnego stołu. On zaprasza. "Wtedy Jan rzekł do Niego: ?Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami?. Lecz Jezus odrzekł: ?Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami."
ponad 2 lata temu / Przechodzień
 
Niestety taka jest prawda.Liczne ?reformowane? grupy przestają określać się mianem protestanckich i mówią o sobie jako o chrześcijanach. Co więcej, wykluczają z tego grona katolików. A to właśnie my ? katolicy ? jesteśmy pierwszymi i prawdziwymi chrześcijanami. W czasach antycznych na rzymskich arenach lwy rozszarpywały właśnie katolików ? mówi katolicki publicysta Michael Voris. Jak zauważa, wszyscy katolicy są chrześcijanami, ale za sprawą rewolucji Lutra nie wszyscy chrześcijanie to katolicy.
ponad 2 lata temu / Widoczna manipulacja prawda.
 
Mówienie o protestantach jako jednolitej grupie w kontekście wypowiedzi, jakie podniosły się po propozycji zbliżenia ze strony Papieża Franciszka, jest nadużyciem. Wystarczy przypomnieć spotkanie Franciszka z luteranami w Lund podczas uroczystości inaugurujących rok obchodów 500-lecia Reformacji.
ponad 2 lata temu / Przechodzień
 
Odejście od podkreslania tożsamościowej wago określenia "protestanci" związane jest ze świadomością, że wiele powodów, dla których zachodnie chrześcijaństwo wyrastające z tradycji reformacji wittenberskiej (ale sięgające swoją hostorią pierwszego wieku, nie zaś "założone" w wieku XVI!) stanowiło PROTEST, nie jest aktualnymi. Podkreśla się zatem określenia odnoszące się do pozytywnego aspektu tożsamości członków poszczególnych Kościołów. Zatem ważniejsze staje się, że ktoś jest ewangelikiem niż protestantem, bo wspólne świadczenie o Chrystusie zasadza się w większym stopniu na Ewangelii, choć czasem wymaga też prostestu, gdy źl się dzieje.
ponad 2 lata temu / Przechodzień
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 133 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.