Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Michael Voris: Kurs Alpha oparty jest na ckliwości, nie na nauczaniu Kościoła


Kursy Alpha dla katolików wywołują ogromne kontrowersje – a jeszcze większe emocje wywołuje skrytykowanie tej „metody ewangelizacji”. Gdy kilka dni temu portal PCh24.pl przypomniał list kardynała Raymonda Burke’a (dla wielu katolików na świecie pozostającego wielkim autorytetem) z 2015 roku, w którym hierarcha negatywnie wypowiedział się o tych kursach, wybuchła burza. Uczestnicy kursów Alpha oraz prowadzący je zarzucali nam „dzielenie Kościoła” i sugerowali inne, równie gorszące przewiny. Wielu komentatorów odnosiło się do „osobistych doświadczeń” uzyskanych na tych kursach, bez których to doświadczeń rzekomo niczego nie zrozumiemy.

 

Oddajemy zatem głos znanemu dziennikarzowi katolickiemu, który – mieszkając w USA – jeszcze lepiej dostrzega i doskonale opisuje różnicę między tym co katolickie, a tym co protestanckie. Michael Voris – opisując zagrożenia wynikające z zacierania tych granic – również spotkał się z atakiem na jego słowa. Posłuchajcie Państwo co ma do powiedzenia o kursach Alpha.

 

Polska lista dialogowa dostępna jest po kliknięciu przycisku „napisy” w oknie odtwarzacza.

 

Zamieszczono dzięki uprzejmości ChurchMilitant.com.

 

om

 

Zobacz również: Kardynał Burke o kursie „Alpha”: nie ma podstaw do nauczania wiary katolickiej w ten sposób


DATA: 2017-11-13 07:35:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Powiem krótko: "byłem, doświadczyłem" to nie są żadne argumenty. Pan Jezus wyraźnie powiedział: "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"-to były gorzkie słowa do Tomasza. Czy wśród błogosławieństw Jezusa jest choć jedno odwołujące się do doznań zmysłowych? Nie ma. Przeciwnie: najwięksi święci ostrzegają przed owymi zmysłowymi doznaniami.Więc niech uczestnicy kursu Alfa i wszelkich innych kursów nie powołują się na ów subiektywny argument, bo nie jest to argument świadczący za prawdą. A przeciwnie; może być kontrargumentem przeciwko prawdziwości nawrócenia w wierze katolickiej, a przemawiający za zwiedzeniem.
5 miesięcy temu / Maria
 
Dziś w Kościele widoczne są co najmniej 2 nurty: 1. Katolik tradycjonalista: tylko rozum, wola i wszelka skrajność na każdym kroku. Najlepiej zero uczuć. 2. Katolik emocjonalista: uczucia, emocje, spoczynki (upadki w Duchu Św.), radość, ohy i ahy. Obydwie drogi są skrajne i chyba żadna nie do końca właściwa. A wy co myślicie?
7 miesięcy temu / Katoliczka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 73 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.