DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Miasto „kata Warszawy” przeprosi za masakrę na Woli

Miasto „kata Warszawy” przeprosi za masakrę na Woli

Przedstawiciele niemieckiego samorządu przeproszą Polaków za zbrodnie kata warszawskiej Woli - Heinza Reinefartha. Zbrodniarz żył spokojnie w Niemczech do 1979 r., był m.in. burmistrzem Westerlandu.


We wtorek 5 sierpnia pod pomnikiem pamięci mieszkańców dzielnicy zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego, odbędzie się uroczystość w hołdzie ofiarom. Wezmą w niej udział m.in. Petra Reiber, obecna burmistrz Westerlandu (Niemcy), oraz przewodniczący rady gminy Sylt Peter Schnittgard.


W trakcie rzezi Woli, trwającej od 5 do 7 sierpnia 1944 r., według różnych szacunków zamordowano od 15 tys. do 60 tys. mieszkańców dzielnicy. Zabójstw dokonywali żołnierze niemieccy, a dowodził nimi generał SS Heinz Reinefarth.


Po wojnie Reinefarth osiadł w RFN, był deputowanym do Landtagu i burmistrzem Westerlandu. Nigdy nie został skazany za swe zbrodnie. 

Źródło: „Rzeczpospolita”

kra


DATA: 2014-08-05 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

z narracji obecnej w Polsce od czasu Magdalenki można yło przypuszczać, że niedługo rządzące Polską ewactwo obciązy kosztami zgruzowanej Warszawy jej Powstańców. Tyle juz absurdów słyszałem i czytałem na temat PW, że i taka wersja wcale nie jest tak niedorzeczna w obecnej III RP. Żadne z dotychczasowych filmów i widowisk w sposób jednoznaczny nie mówi o roli Ukraińców i Niemców w lubobójstwie w Warszawie. Ciągle mamy do czynienie z narracją, ze PW nie przygotowane i bój wraz z ofiarą bez sensu. Lewactwo nie wiedzi w Warszawie Kutschery, który wprowadził egzekucje uliczne i masowy terror dlatego doczekał się wyroku śmierci od państwa Podziemnego w dniu 01. luty 1944, pół roku przed PW. Wyrok wykonał na nim mój stryj "Kruszynka" Filozofia lewackiego antypolonizmu uznaje, każdy bój o wolność jak nie jest z góry przesadzony zwycięstwem za bezmyślny.Lewactwo czekało na Sovietów, czekało i sie doczekało, Czerwona Zaraza przyszła i napłeniła doły na Powązkach i Służewcu
ponad 6 lat temu / Jeremiasz
 
No to się cieszę
ponad 6 lat temu / Byk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.