DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Miasta ze statusem państw. Miliarder chce ominąć klimatyczne decyzje Donalda Trumpa

Miasta ze statusem państw. Miliarder chce ominąć klimatyczne decyzje Donalda Trumpa
fot. REUTERS/Carlos Barria/FORUM

Miliarder Michael Bloomberg, który pełni funkcję przedstawiciela ONZ ds. miast i zmian klimatu zażądał podczas szczytu klimatycznego w Bonn przyznania amerykańskiej koalicji miast, stanów i firm statusu, jaki przysługuje jedynie państwom.

 

Bloomberg, właściciel agencji informacyjnej Bloomberg L. P., były burmistrz Nowego Jorku twierdzi, że podmioty niepaństwowe mogą – mimo wycofania USA z umowy klimatycznej przez administrację prezydenta Trumpa – wypełniać zobowiązania klimatyczne. Muszą jednak uzyskać dostęp do stołu negocjacyjnego ONZ.

 

Miliarder, który według „Forbesa” znajduje się na 13 miejscu pośród najbogatszych ludzi świata, wskazuje, że koalicja miast, stanów i firm reprezentuje ponad połowę gospodarki USA. Dodał, że „niepaństwowi aktorzy” znajdują się „w połowie drogi” do realizacji celów przewidzianych w umowie paryskiej, a dotyczących redukcji emisji dwutlenku węgla. Barack Obama zobowiązał USA do ograniczenia emisji do 28 proc. do 2025 r.

 

Bloomberg powołał koalicję America’s Pledge. - Ta koalicja – mówił w Bonn - reprezentuje ponad połowę gospodarki USA. Gdyby ta grupa była krajem, mielibyśmy trzecią co do wielkości gospodarkę na świecie. Innymi słowy, grupa obywateli, stanów i firm, które pozostają zaangażowane w porozumienie paryskie, reprezentuje większą gospodarkę, niż jakikolwiek kraj na świecie, poza USA i Chinami. Dodał: - Powinniśmy mieć miejsce przy stole i zdolność do pracy z naszymi kolegami z innych krajów. Taki jest cel naszej koalicji.

 

Rzecznik Bloomberg Philanthropies potwierdził, że miliarder i inni biznesmeni oraz samorządowcy chcą uczestniczyć w międzynarodowych negocjacjach na równych prawach jak państwa i raportować o działaniach na rzecz klimatu. Pozwoliłoby to „ominąć” amerykańskie przepisy i rozliczać podmioty zgłoszone do układu (m.in. samorządy miast) z postępów w zakresie realizacji porozumienia paryskiego, pomimo sprzeciwu prezydenta Donalda Trumpa wobec niej.

 

Dan Firger z agencji Bloomberg poinformował portal Climate Home, że „trwają dyskusje między państwami o zwiększeniu zobowiązań wynikających z porozumienia paryskiego”. Dyskusje takie dotyczą przede wszystkim krajów UE. „America’s Pledge” chciałaby przyłączyć się  do UE jako awangarda w realizacji Agendy 2030, przyjmując bardziej rygorystyczne rozwiązania w celu „zwalczania zmian klimatycznych” i wdrażania „zrównoważonego rozwoju” w znacznie krótszym czasie, niż to przewiduje umowa paryska.  

 

Po przemówieniu Bloomberga, Patricia Espinosa, sekretarz wykonawczy ONZ ds. zmian klimatycznych z zadowoleniem przyjęła uruchomienie koalicji jako „szczególny moment” i powiedziała, że ​​będzie zabiegać o jej formalne włączenie do negocjacji.

 

- Mimo że jest to proces realizowany przez państwa, wymaga on udziału wszystkich ludzi, aby sprostać naszemu wyzwaniu klimatycznemu – stwierdziła. - Agenda dotycząca zmian klimatycznych i nasze cele odnośnie zrównoważonego rozwoju nie mogą być realizowane wyłącznie przez rządy – podkreśliła.

 

Co ciekawe, w koalicji jest m.in. Kalifornia, którą zgłosił gubernator Jery Brown, niedoszły kapłan, odpowiedzialny za wprowadzenie szeregu skandalicznych praw w stanie, który na początku listopada 2017 roku wzywał uczestników watykańskiej konferencji poświęconej kontroli populacji i zmianom klimatycznym do „totalnego prania mózgu” wiernych, by uwierzyli w zmiany klimatyczne powodowane działalnością człowieka.

 

Przemówienie Browna było oprotestowane. Kalifornia słynie z produkcji ropy naftowej i licznych wycieków metanu. Ostatnio przeżywa boom, jeśli chodzi o wydobycie węgla. Brown przekonywał, że ropa i gaz stanowią „zagrożenie egzystencjalne”, ale zamknięcie ich produkcji zakłóciłoby transport i zniszczyło miejsca pracy w jego stanie. - Nie mogę powiedzieć: stop. Nie ma już węgla, nie ma ropy. W przeciwnym razie spotkasz się z protestami - mówił.

 

 

Źródło: climatechangenews.com.,

AS

 

 


DATA: 2017-11-27 11:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czy to nie Lokietek takich zydowskich, niemieckich miastowych, ktorzy nie chcieli jednego krolestwa , wycinal po prostu w pien?
ponad 2 lata temu / adam
 
wygląda to na działania separatystyczne Bloómberga
ponad 2 lata temu / tereferek
 
Na kanale Radosława Patlewicza mamy ciekawostkę wpisać w YT: X. Postacie współczesne: Jan Zbigniew Potocki
ponad 2 lata temu / ck
 
Żydowska suwerenność wyspowa w Polsce również jest tworzona w wielkich miastach Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Poznań... To dokładnie te same działania. Uważam że nowy system wyborczy wprowadzany przez PiS pomaga takiej strukturze. Popis wspaniale ze sobą współpracuje.
ponad 2 lata temu / ooo
 
Piękny przykład krętactwa! Godny wnuk swojego dziadka, który miał sklepik z manufakturą na Gęsiej!
ponad 2 lata temu / gość
 
Wygląda na to, że nie chodzi tu wcale o jakąś ochronę środowiska, bo to każda prywatna firma może realizować według własnego uznania, lecz o próbę przejęcia władzy poprzez "odpaństwowienie" całego kraju i to decyzją zewnętrzną, pozademokratyczną. Widać targowica ma się dobrze nie tylko w Polsce.
ponad 2 lata temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.