DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Miarka się przebrała. Odwołajmy Rzecznika Praw Obywatelskich!

Miarka się przebrała. Odwołajmy Rzecznika Praw Obywatelskich!

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar dał się poznać jako obrońca interesów tylko „postępowej” części społeczeństwa. Miarka przebrała się jednak po wygłoszonych przez niego oskarżeniach dotyczących rzekomej współodpowiedzialności Polaków za Holocaust. Czas zakończyć urzędową karierę Adama Bodnara! Jest to możliwe dzięki protestowi dostępnemu w serwisie Protestuj.pl.

 

Skoro Adamowi Bodnarowi przeszły przez gardło perfidne kłamstwa pod adresem Polaków i brutalne oskarżenia w tak delikatnej sprawie jak obozy śmierci z czasów II Wojny Światowej, to nie powinien on pełnić funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich. Jeśli Bodnar nie zostanie odwołany, to samo państwo polskie przyłoży rękę do oszczerczej kampanii Zachodu, próbującego przerzucić na nas winę za Holokaust.

 

Chociaż nasze prawo czyni odwołanie RPO przed końcem kadencji niezwykle trudnym, to istnieje pewna szansa na szybsze zakończenie kariery Adama Bodnara. Odwołanie rzecznika jest możliwe w przypadku sprzeniewierzenia się przez niego złożonemu ślubowaniu, na wniosek Marszałka Sejmu lub grupy co najmniej 35 posłów. Potrzebny jest jednak w tej sprawie nacisk na naszych przedstawicieli, polityków urzędujących przy ulicy Wiejskiej! Pokażmy, ilu jest nad Wisłą obrońców prawdy o polskiej przeszłości.

 

Dzięki serwisowi Protestuj.pl mamy okazję sprzeciwić się dalszemu pełnieniu funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich przez Adama Bodnara.

 

„Adam Bodnar pod koniec czerwca 2017 roku po raz kolejny udowodnił, że w żaden sposób nie nadaje się na Rzecznika Praw Obywatelskich. W jednym z programów telewizyjnych powiedział bowiem, że naród Polski brał udział w realizacji Holocaustu” – piszą twórcy apelu. Można go już teraz podpisać na portalu Protestuj.pl.

 

„Pan Adam Bodnar pełni funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich – to konstytucyjny organ państwa polskiego, który według ustawy zasadniczej stoi na straży wolności, praw człowieka i obywatela. Swoją wypowiedzią Adam Bodnar sprzeniewierzył się pełnionej funkcji, szkalując miliony Polaków, niemające nic wspólnego z niemieckimi nazistowskimi zbrodniami. Osobiście obraził wielu wciąż żyjących ludzi, którzy pamiętają czasy wojny i polską walkę przeciwko niemieckim zbrodniarzom. Adam Bodnar miał bronić naszych praw, w tym prawa do godności, które swoją szkalującą nasz naród wypowiedzią, nam odebrał” – czytamy w liście otwartym, jaki można podpisywać i przesyłać do szefów klubów poselskich oraz parlamentarnych: Ryszarda Terleckiego (PiS), Sławomira Neumanna (PO), Pawła Kukiza (Kukiz’15), Katarzyny Lubnauer (.Nowoczesna) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL).

 

Każdego dnia w czasie II Wojny Światowej ginęło prawie 3,5 tysiąca Polaków! Wiele spośród tych osób poniosło śmierć za pomaganie Żydom. Czy ich ofiara ma dla Adama Bodnara jakiekolwiek znaczenie? Można mieć co do tego obawy, skoro Rzecznik Praw Obywatelskich powołany na stanowisko przez ekipę PO-PSL, tak ochoczo powtarza „przesłanie” zawarte w niemieckim serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

 

 

TK/MW

 

 

 

 

 
DATA: 2017-07-13 11:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam się z komentarzem "Czas zakończyć karierę całej tej absurdalnej instytucji". W Polsce jak do tej pory żaden RPO nie bronił praw obywatelskich a Adam Bodnar w szczególności. Wszyscy Rzecznicy bronili praw "kasty nadzwyczajnej" i do czego doprowadzili "to widać, słychać i czuć".
ponad 1 rok temu / Niezłomny
 
Czas zakończyć karierę całej tej absurdalnej instytucji.
ponad 2 lata temu / agricola
 
PiS go nie odwoła. Jest im potrzebny do dalszego ogłupiania.
ponad 2 lata temu / tru
 
@trooper: to że byli ludzie współpracujący z Niemcami, to nie znaczy, że państwo polskie współpracowało z Niemcami. Rząd siedział w Londynie i współpracował z aliantami, polscy żołnierze walczyli na wszystkich frontach przeciwko Niemcom, gdyby nie polscy matematycy nie wiadomo kiedy i czy w ogóle złamano by niemieckie szyfry. Dzięki temu uratowano wielu żołnierzy i skrócono wojnę. A za swoje indywidualne czyny każdy odpowiada sam. Nie można też oskarżać ludzi pracujących w ramach niewolniczej pracy o współpracę, bo nie była ona dobrowolna a zagrożona śmiercią lub w najlepszym razie obozem koncentracyjnym. W takim wypadku można oskarżyć przymusowych pracowników np zakładów Schindlera o współpracę z nazistami. To prowadzi do wniosku, że Żydzi też współpracowali z nazistowskimi Niemcami. A to chyba jest bezsensu, czyż nie?
ponad 2 lata temu / powtórka z logiki
 
Rzecz oczywista,to nie nasz człowiek.W średniowieczu nowa ekipa zawsze likwidowała tych,którzy niebyli odpowiednimi osobami nowej władzy.Bardziej cywilizacyjnie postępuje obecna władza.Robi to można powiedzieć bardziej cywilizacyjnie.
ponad 2 lata temu / nn
 
Niestety ale w narodzie polskim znalazły się kreatury które współpracowały z nazistowskim okupantem i pomagały przy pracach w obozach koncentracyjnych. Przykładem niech będzie Henryk M. skazany w 1997 r za zbrodnie nazistowskie w obozie w Chełmnie nad Nerem. Poczytać należy także "Medaliony" Z. Nałkowskiej. Na całe szczęście takich kreatur w polskim narodzie było niewiele. Wielu Polaków chroniło Żydów, a także możemy ws. obozów szczycić się takimi ludźmi jak Jan Karski czy Witold Pilecki.
ponad 2 lata temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.