DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Miała być równość płci, jest paraliż miasta. Lewicowe władze Sztokholmu pod ostrzałem krytyki

Miała być równość płci, jest paraliż miasta. Lewicowe władze Sztokholmu pod ostrzałem krytyki
By Wuhazet - Henryk Żychowski (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Postępowa ideologia równouprawniacka zatacza coraz szersze kręgi. Rządzący szwedzką stolicą socjaldemokraci i Zieloni postanowili płciowe równouprawnienie zainstalować nawet w miejskiej polityce… odśnieżania. Skończyło się to olbrzymimi problemami mieszkańców Sztokholmu. A przynajmniej tak twierdzi opozycja.

                

W ostatnich dniach blisko milionowy Sztokholm został sparaliżowany. Powodem problemów nie było jednak nic zaskakującego w klimacie środkowej Szwecji. Na miasto po prostu spadł śnieg.

 

Niestety tym razem zawiódł system udrożniania zasypanych ulic, a wiele osób nie dotarło na czas lub w ogóle do miejsca pracy lub do szkoły.

 

Przeciwnicy czerwono-zielonej koalicji, a nawet media zwykle sprzyjające rządzącym Sztokholmem, z liberalnym dziennikiem „Dagens Nyheter” na czele, skrytykowały wprowadzone rok temu równościowe rozwiązania w miejskiej polityce odśnieżania. Rządzący obóz postępu uzasadniał jej wprowadzenie faktem, że samochody są używane w większości przez mężczyzn. Dlatego też ogromny nacisk położono na odśnieżanie chodników i ścieżek rowerowych. Dla równości.

 

Teraz lewactwo zbiera cięgi za kryzys w aglomeracji. Jednocześnie politycy tłumaczą się i swoje rozwiązania. Równościowe odśnieżanie nie mogło zawieść, gdyż w praktyce nie było realizowane – przekonuje Daniel Hallden, odpowiedzialny za transport polityk Zielonych. Jego zdaniem „coś nie zadziałało”. Czy procedury, czy pogoda? – dopytywał ekolog.

 


Źródło: rp.pl

MWł
 


DATA: 2016-11-14 11:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może zaprzęgli do roboty imigrantów?Słyszałem że bardzo ponoć robotni są ,na socjal u makreli cięzko pracują.
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.