DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Miała być formalność, jest… porażka. Sejmowa komisja nie wyda opinii przeciw aborcji eugenicznej

Miała być formalność, jest… porażka. Sejmowa komisja nie wyda opinii przeciw aborcji eugenicznej
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Michal Jarmoluk)

22 października Trybunał Konstytucyjny zajmie się dzieciobójczą przesłanką eugeniczną, która stanowi najczęstszą przyczynę legalnego mordowania w Polsce nienarodzonych. Niestety sejmowa Komisja Ustawodawcza nie wyda pozytywnej opinii w sprawie obalenia krwawego przepisu. I to pomimo faktu, że aż 15 spośród 30 jej członków to politycy PiS-u, a jeden reprezentuje Konfederację. W głosowaniu padł bowiem wynik 14 do 14.

 

Sprzeczność przesłanki eugenicznej z polską Konstytucją jest bezapelacyjna. Wydaje się, że wiedzą o tym także politycy skrajnej lewicy, którzy robią wszystko, by Trybunał Konstytucyjny nie zajął się sprawą. Zdają się być bowiem pewni, że gremium orzeknie o oczywistej niezgodności przepisu z Ustawą Zasadniczą.

 

Przykładowo poseł Joanna Scheuring-Wielgus skierowała do głównego inspektora sanitarnego Jarosława Pinkasa pismo, w którym prosi, by ten zakazał przeprowadzania rozpraw w Trybunale w związku z sytuacją epidemiczną. Pandemia to jednak broń obusieczna gdyż – co zauważają także walczące z pomysłami poprawy standardów ochrony w Polsce życia nienarodzonego posłanki lewicy – obecnie niemożliwe byłoby wyprowadzenie na ulice polskich miast sfanatyzowanych tłumów z czarnymi parasolkami żądających pozostawienia krwawego „kompromisu” aborcyjnego „w spokoju” lub nawet poszerzenia dostępu do „usługi” polegającej na uśmierceniu nienarodzonego dziecka.

 

Niestety lewicowi fundamentaliści otrzymali od sejmowej Komisji Ustawodawczej niespodziewany prezent. Oto bowiem głosowanie, które miało być jedynie formalnością, stało się dla środowisk proaborcyjnych okazją do obwieszczenia sukcesu. Co prawda stanowisko owego parlamentarnego gremium ma wymiar jedynie symboliczny, jednak w sprawie tak mocno rozgrzewającej opinię publiczną również owa kwestia ma ogromne znaczenie. Teraz natomiast, podczas zbliżającej się rozprawy w TK, reprezentant parlamentu będzie musiał poinformować, że stanowisko posłów wnioskujących o uznanie przesłanki eugenicznej za niegodne z Konstytucją… nie ma poparcia Sejmu.

 

 

W skład Komisji wchodzi w sumie 30 posłów – 15 z PiS, 10 z KO, 2 z Lewicy, 2 z PSL-Kukiz’15 oraz 1 z Konfederacji. „Za” opowiedzieli się wszyscy uczestniczący w głosowaniu reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości. Problem w tym, że jeden poseł (Wojciech Szarama) nie głosował. W sumie „licznik” zwolenników poparcia stanowiska Sejmu zatrzymał się na liczbie 14, gdyż nie zagłosował także poseł Konfederacji (Krzysztof Bosak) – wynika z pisma opublikowanego na Twitterze przez skrajnie proaborcyjną poseł KO Barbarę Nowacką. Środowiska lewicowo-liberalne stawiły się natomiast na Komisji w komplecie i w całości głosowały przeciwko pozytywnej opinii Sejmu na temat odrzucenia przesłanki eugenicznej, zaś wynik 14 do 14 oznacza, że poparcia dla takiego stanowiska Sejm nie wyraża.

 

 

Na szczęście jednak Trybunał Konstytucyjny podejmuje decyzje niezależnie od woli Sejmu i bada zgodność przepisów z Ustawą Zasadniczą, a nie z wolą posłów. Znamienne jest jednak to, że Prawo i Sprawiedliwość przegrało głosowanie w tak fundamentalnej sprawie, gdy tymczasem w kwestii skrajnie lewackiej „Piątki dla zwierząt” zastosowano dyscyplinę, a „krnąbrnych” parlamentarzystów ukarano.

 

O światło Ducha Świętego dla sędziów rozstrzygających w sprawie ochrony życia proszą uczestnicy modlitw pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Pierwsza publiczna modlitwa Różańcowa w ramach akcji dobyła się 21 września. Od 13 do 21 października obrońcy życia modlą się natomiast za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, który mówił, że „naród, który zabija własne dzieci, staje się narodem bez przyszłości”.

 

Także i my gorąco zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

 

 

Źródło: Twitter / ofeminin.pl / forsal.pl / radiomaryja.pl

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-17 09:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na syronie partii razem jest napisane ze glosowanie zostalo zwolane w ostatniej chwili. Nie wiemy wiec dlaczego Bosak nie uczestniczyl w głosowaniu...
13 dni temu / Mc
 
Pomimo tego , ze moje opinie nie są publikowane jednak napisze co myśle . Wydaje mi się , ze przypisywanie winy pis gdy nie ma głosu konfederacji jest niedorzeczne . To właśnie brak głosu Bosaka przesadził o tym . Coś mi się wydaje ze te zagryweczki odbija się im czkawka. Podobnie było przy braku poparcia dla Dudy . O mały włos i mielibyśmy rewolucje lewacką pełna gęba . Widać co wyprawiaja w Warszawie a co dopiero jakby dostali władze ogólnopolska . Wstyd Panie Bosak i całej konfederacji , wstyd dla pis ,psl, kukiz, po i lewicy również . Wszyscy jesteście za to odpowiedzialni .
13 dni temu / Takjest
 
Czyli dla Konfederacji również najwaźniejsze są futerka?
13 dni temu / sp
 
Co z tym Bosakiem? Nie mogę w to uwierzyć!
13 dni temu / Czytelniczka
 
Panie Bosak, jako Pana wyborca żądam wyjaśnień! Co to ma być, że Pan nie zagłosował? Za co Panu płacę w podatkach? Skacze Pan po protestach, a to rolnicy, a to fitness, a tutaj co? Na protesty mogli pójść Pana koledzy jak Konfederacja chciała wyrazić poparcie, a w komisji ustawodawczej jest tylko Pan z całej Konfederacji. Powtarzam: żądam wyjaśnień i podania powodu braku poparcia!!!
14 dni temu / Wyborca Konfede
 
A liczyliśmy na to,że jednak PiS za zechce dalej być przy władzy,!jeszcze i jeszcze! Jakoś zapominają ,że nie tylko samym ???? człowiek żyje! Zwierzęta Górą! I dyscyplina i głowy poleciały! No to będzie! Jak się poscielesz ,tak się wyśpisz!!
14 dni temu / danutagidian130
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.