DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Miał urodzić się bez mózgu. Rodzice odmówili aborcji, a ich syn żyje i wspaniale się rozwija

Miał urodzić się bez mózgu. Rodzice odmówili aborcji, a ich syn żyje i wspaniale się rozwija
fot. YOU TUBE / nollygrio

Cud - tak można określić historię Noaha Walla, chłopca który przyszedł na świat jedynie z częścią mózgu. Dzisiaj jako sześcioletni chłopiec nie tylko żyje, ale rozwija się w zdumiewający sposób. 6 lat temu rodzice odmówili jego aborcji, mimo że tak im doradzano.

 

Noah Wall przyszedł na świat w 2012 r.  Jeszcze w stanie prenatalnym wykryto u niego rzadki rodzaj rozszczepu kręgosłupa. Do tego cierpiał na zaburzenia chromosomów, wodogłowie i posiadał tylko 2 proc. tkanki mózgowej.

 

Mimo sugestii lekarzy, rodzice nie zdecydowali się na abortowanie swojego syna. Matka chciała urodzić, jednocześnie licząc się ze świadomością, że malec umrze podczas porodu. Już przed narodzinami przygotowano dla niego pogrzeb.

 

Początkowo chłopiec był sparaliżowany od szyi w dół. Przeszedł kilka ciężkich operacji, a następnie został poddany rehabilitacji. Dzisiaj Noah porusza się za pomocą szkieletu ortopedycznego. Mózg chłopca funkcjonuje normalnie, a on sam śpiewa, rozmawia z innymi, liczy i czyta. Lekarze nie mają pojęcia, co jest przyczyną takiej zmiany.

 

W 2016 r. Noah po raz pierwszy poszedł do szkoły. Co więcej, matka chłopca nie chciała, by poszedł on do „szkoły specjalnej”. – Nie chciałam, żeby szedł do szkoły specjalnej. Nie chcę, by stracił szansę na publiczną edukację i wszystkie korzyści z nią związane – powiedziała Shelly Wall, matka chłopca.      

- Noah jest bardzo radosny. Cieszy się, że ma piórnik, plecak, śniadaniówkę czy worek na buty. Przygotowaliśmy dla niego nawet strój do WF-u, gdyż mamy nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł normalnie ćwiczyć - dodała.

 

Rodzice wierzą, że Noah w przyszłości będzie w stanie robić dokładnie to, czego chce, oraz że znajdzie wymarzoną pracę.

 

Źródło: mirror.co.uk / noonecares.club

PR


DATA: 2018-07-12 16:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bez Mózgu to był ten, który wydał taką diagnozę. Nic dziwnego, tyle lat "wkuwania" propagandy i szarlatanerii medycznej daje "wyniki", głównie finansowe dla Pharmafii.
ponad 2 lata temu / agricola
 
Jak widać, to nie sama sieć neuronowa jest facylitacją (przepraszam za słowo) dla rozumnej duszy, ale głębsze struktury świadomościowe, zapewne te we wnętrzu komórek nerwowych (mikrotubule?, rna?). Przecież są zwierzęta o bardzo małej ilości neuronów, a zdolnych do ukazywania zaawansowanych zachowań. To, że mózg jako całość jest potrzebny, to mit. Większe znaczenie ma to, czy w obrębie komórek wszystko działa sprawnie. Jeśli nie, to mamy Alzheimera, śpiączkę itp. Ciekawe, kiedy medycyna wyzbędzie się przesądu o wielkim znaczeniu sieci neuronowej - i pozwoli ludziom z uszkodzoną siecią żyć. Może prawa kole w oczy proponentów (przepraszam za słowo) sztucznej inteligencji, która to oparta jest właśnie na sieciach neuronowych (a nie np. komputerach kwantowych jak biologiczne mikrotubule)? To bardzo wygodne - można uznać komputery za "ludzi" i płody (oraz kaleki) za "nie-ludzi". Za 100 lat ludzkość będzie się tego wstydzić jak nazizmu.
ponad 2 lata temu / aaa
 
Korzyści z publicznej edukacji to... Duraczenie
ponad 2 lata temu / Nasa
 
Co za wspaniała wiadomość. Widać, że lekarze mają małą wiedzę, nie pierwszy raz ktoś skazany na śmierć zyje. Widać po zdjęciu, że chłopak cieszy się życiem. Ogromne wyrazy uznania dla rodziców, że nie słuchali tzw. Życzliwych lekarzy i dali chłopcu szansę, a on wukorzystał ją najlepiej jak można. Oby więcej takich historii na pohybel dzieciobójcom.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Cudem jest to, że rodzice Noaha nie zgodzili się na jego zabicie. Przy okazji wyszlo na jaw, co warte są diagnozy tych pseudolekarzy.
ponad 2 lata temu / Rys
 
Przede wszystkim ludzie powinni przestać traktować lekarzy jak cudotwórców! Chociaż niekiedy dokonują niemożliwego. To też są ludzie, którzy popełniają błędy. Maszyny nie wszystko przekazują w obrazie tak jak to byśmy chcieli widzieć.
ponad 2 lata temu / Maddalena_Katalin
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.