DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

MFW: ceny ropy mocno odbiją się na gospodarce

MFW: ceny ropy mocno odbiją się na gospodarce
#KRYZYS    #ROPA    #MFW    #CENY PALIW    #PALIWA

Pesymistyczne prognozy ekspertów i komentatorów. Ceny paliw zbliżają się do rekordowego poziomu.

Według ekspertów Międzynarodowego Funduszu Walutowego, drożejąca ropa odbije się na kondycji światowej gospodarki. Dotyczy to także krajów ze strefy Euro. Od grudnia ceny wzrosły o 20 procent, kuluarowe rozmowy z eksporterami ropy nie przyniosły oczekiwanych skutków. - Zyski przedsiębiorstw już nie są takie wspaniałe i choć część rynku zyska na drogim paliwie, negatywny wpływ cen na gospodarkę jest już zauważalny - komentuje Anrew Milligan z Standard Life Investments.
 
Ekonomiści wskazują, że rosnące ceny zwiększają koszty prowadzenia działalności gospodarczej, hamując także wydatki konsumentów. Utrzymywanie się tych tendencji przełoży się na prognozy gospodarcze. Drożejąca ropa i dalsza destabilizacja sytuacji na Bliskim Wschodzie mogą pogłębić recesję w krajach Unii.
 
W Polsce drogie paliwa zaczynają już zmieniać nawyki kierowców. Bank ING przeprowadził ankietę z której wynika, że jeszcze w roku 2011, kiedy ropa i paliwa nie były tak drogie jak obecnie, wiele osób zaczęło sprawdzać, ile kosztuje jeżdżenie samochodem. Z powodu rosnących cen 58 proc. ankietowanych kierowców jeżdżących prywatnymi samochodami przyznało, że w okresie ostatniego roku ograniczyło wykorzystanie auta.

 
Źródło: ekonomia24.pl
mat


DATA: 2012-03-20 23:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.