DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Mężczyźni całujący się w reklamie są ok? Przedstawiciel TVP protestuje!

Mężczyźni całujący się w reklamie są ok? Przedstawiciel TVP protestuje!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W opinii Komisji Etyki Reklamy nie ma niczego złego w tym, że w reklamie słynnego producenta biżuterii wystąpili… dwaj całujący się mężczyźni. Z protestem wystąpił jedynie Andrzej Garapich, przedstawiciel TVP w Komisji.

 

- Takie działania ze strony reklamodawców są niedopuszczalne i powinny zostać napiętnowane – stwierdził Garapich. To opinia biegunowo odmienna od tej, jaką zaprezentowała Komisja Etyki Reklamy. Jej członkowie w większości uznali, iż reklama producenta biżuterii z dwoma całującymi się mężczyznami „nie promuje zachowań gejowskich i jest zgodna z dobrymi obyczajami”.

 

Komisja zajęła się reklamą, ponieważ wpłynęła do niej skarga, w której znalazł się zarzut, że promuje ona homoseksualne zachowania.

 

Producent bronił się przed zarzutami, uzasadniając, że reklama emitowana była w… Walentynki. A więc – twierdzili autorzy reklamy – jej głównym motywem była miłość (sic!) „uczucie wspólne wszystkim ludziom, niezależnie od ich pochodzenia, wieku, orientacji seksualnej czy innych cech osobistych”.

 

Komisja Etyki Reklamy przychyliła się do wyjaśnień reklamodawcy. Uznała, że w zaskarżonej reklamie dochowano należytej staranności, była ona prowadzona w poczuciu odpowiedzialności społecznej oraz zgodnie z dobrymi obyczajami.

 

Zgłaszający wotum separatum w stosunku do decyzji Komisji Andrzej Garapich nie miał wątpliwości, że producent biżuterii z wyrachowaniem wykorzystał homoseksualny motyw w reklamie. – Podczas posiedzenia skarżony przyznał, że kampania miała charakter globalny, a lokalni przedstawiciele skarżonego mieli dowolność w wyborze ujęć wykorzystanych w reklamie. Tym samym z pewnością polski przedstawiciel skarżonego świadomie i z głęboką znajomością zagadnienia zdecydował o wykorzystaniu ujęć par homoseksualnych w skarżonej reklamie. W swojej skardze skarżący napisał, że jego zdaniem jest to promocja homoseksualizmu. Trudno w związku z powyższymi obserwacjami się z tym nie zgodzić – stwierdził Andrzej Garapich.

 

Garapich, wyjaśniają swój sprzeciw wobec decyzji Komisji Etyki Reklamy, ocenił, że w Polsce obraz całujących się mężczyzn jest dla wielu niemoralny. Powołał się przy tym na badania dotyczące wpływu Kościoła na życie Polaków. Zgodnie z nimi, niemal połowa mieszkańców Polski identyfikuje się z nauczaniem Kościoła. - A praktyki homoseksualne są potępiane przez Kościół – powiedział Garapich.

 

W opinii przedstawiciela TVP reklama producenta biżuterii stanowiła wyraz braku szacunku wobec osób wierzących, co jest niedopuszczalne i powinno być napiętnowane. – Przy pewnym braku dobrej woli, można by się dopatrzyć w takim działaniu skarżonego chęci prowokacji i „grania” elementami wzbudzającymi kontrowersje w dziedzinie moralności – uznał Andrzej Garapich.

 

 

Źródło: wirtualnemedia.pl

ged


DATA: 2018-06-18 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zawsze macie problem ze zrozumieniem istoty rzeczy? Przecież nikt tutaj nie udaje że "ich" nie ma.
9 miesięcy temu / do ela
 
@eh "pokazywanie że oni obok są i udawanie że ich nie ma nic nie da" ---- O tym, że jest grzech sodomski a co za tym idzie, są sodomici - wiedział już św. Paweł (2 tysiące lat temu). Ale na samej wiedzy nie poprzestał. Mówił głośno wszem i wobec, że sodomici nie odziedziczą Królestwa Niebieskiego - jak się oczywiście nie nawrócą. To samo powinni robić dziś wszyscy zatroskani o życie wieczne sodomitów.
9 miesięcy temu / Ewa
 
zawsze macie problem z wyłuskaniem istoty rzeczy? ,i komentowaniem wybiórczo? to jest sens tamtej wypowiedzi->"po prostu pokazywanie że oni obok są i udawanie że ich nie ma nic nie da"
9 miesięcy temu / ela do do eh
 
Cztery grzechy wołające o pomstę do nieba: [..]. 2. Grzech sodomski [...]
9 miesięcy temu / irtur
 
Obok nas są też inni zboczeńcy (pedofile, zoofile,...). Czy z nimi też powinniśmy się "oswajać"?
9 miesięcy temu / do eh
 
Lobby kochających inaczej, małymi kroczkami przyzwyczaja nas do sodomii. Za niedługo zrobią reklamę z kozą.
9 miesięcy temu / taki1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.