DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Metropolita krakowski pogratulował Kubackiemu i Stochowi świadectwa wiary

Metropolita krakowski pogratulował Kubackiemu i Stochowi świadectwa wiary
Fot. Reuters / Forum

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski w nagraniu zamieszczonym na profilu społecznościowym Archidiecezji Krakowskiej pogratulował Dawidowi Kubackiemu i Kamilowi Stochowi – medalistom niedawnych narciarskich mistrzostw świata – nie tylko wspaniałego sportowego sukcesu, ale i odwagi w wyznawaniu katolicyzmu.

 

- Panie Dawidzie, bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, które Pan daje całemu światu skacząc, rzucając się w przestrzeń, pokazując swoją wielką klasę, ale także wspaniałe, ludzkie oblicze człowieka wierzącego. Z całego serca pragnę Panu pogratulować zdobycia mistrzostwa świata – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski.  

 

abp yt

 

Pasterz Archidiecezji Krakowskiej nie zapomniał o podziękowaniach i gratulacjach także dla Kamila Stocha, który podczas tegorocznych mistrzostw świata zajął drugie miejsce, tuż za Dawidem Kubackim. Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę, że olbrzymi sukces naszych sportowców miał miejsce w dniu, kiedy Polska czci pamięć Żołnierzy Niezłomnych, którzy nie bacząc na przeciwności i kładąc na szali własne życie stawiali czoła sowieckiemu okupantowi.

 

Wypowiedź metropolity krakowskiego nagrana została przed kościołem pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, gdzie – jak zaznaczył ksiądz arcybiskup – nowy mistrz świata przed laty służył jako ministrant.

 

 

Źródło: diecezja.pl

RoM

 


DATA: 2019-03-03 21:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znak krzyża przed zjazdem w otchłań, piękna i podniosła chwila, gdy patrzę na Kubackiego i Wolnego którzy mają odwagę aby przyznać się do Pana Boga - przed światem, gdy kamery mają ich w swym "oku". U innych polskich skoczków tego nie widzę, zresztą, inni skoczkowie narciarscy z Europy obojętnie Zachodniej czy Wschodniej też unikają tego znaku. Oni żyją chwilą, nie mają w sobie transcendencji która szuka Pana Boga. Tak na marginesie, dlaczego papież Franciszek do dziś nie powołał arcybiskupa Jędraszewskiego w poczet kardynałów Kościoła katolickiego ? Czyżby to, że jest "konserwatystą", jest tą przeszkodą ? Metropolita krakowski od "zawsze" był kardynałem, a tu masz babo placek, papież Franciszek udaje że zapomniał o naszym metropolicie krakowskim. Powołuje różnych "egzotycznych" kardynałów, z krajów bezbożnych i obecnie pogańskich, a tu gdzie Kościół katolicki żyje w ludzie, udaje że niedowidzi. Wydaje się, że papież Franciszek dobrze widzi tylko na lewe oko.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
@Rudy: Twoja pycha jest niebotyczna! Jesteś pyłem w obliczu Boga. Uważaj, abyś biegnąc nie upadł."Głupcze,jeszcze dziś mogą upomnieć się o Twoją duszę".
ponad 1 rok temu / gość
 
@ Rudy: Twój sarkazm jest wybitnie nie na miejscu. Bacz, abyś nie ściągnął na swoją głowę gniewu Bożego!
ponad 1 rok temu / Anna
 
I tak powinno być. Pora wprowadzić to do innych dyscyplin. Znak krzyża przed każdym stałym fragmentem gry w piłce nożnej, przed każdym serwem w siatkówce i w rajdach samochodowych też obowiązkowa modlitwa do św Krzysztofa co każdą przydrożną kapliczke i krzyż.
ponad 1 rok temu / Rudy
 
Szacunek dla naszych mistrzów. Za publiczny znak Trójcy przed skokiem. Za to niemiecka telewizja w czasie poprzedniego konkursu z upodobaniem serwowała powtórki ujęć z belki kiedy nasi zawodnicy mieli czelność się przeżegnać. Dla nich jest to powód do kpin. Ale coż, ten kraj tak się już oddalił od wiary że nic mnie już nie zdziwi.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Na tych samych mistrzostwach zwróciła na siebie moją uwagę także młodziutka reprezentantka Polski w skokach narciarskich niech wybaczy starszemu panu, że nie spamiętał jej imienia!. Ona również okazała publicznie swą wiarę, czyniąc przed skokiem znak Krzyża Św. Taka młodzież przywraca mi wiarę, że nie wszystko jest w tym pokoleniu stracone!
ponad 1 rok temu / Karol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.