DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Metropolita białostocki reaguje na planowany marsz LGBT+. Arcybiskup Wojda wydał odezwę

Metropolita białostocki reaguje na planowany marsz LGBT+. Arcybiskup Wojda wydał odezwę
Arcybiskup Tadeusz Wojda. FOT.: ArchiBial/YouTube

Arcybiskup Tadeusz Wojda zareagował na plany zorganizowania w stolicy województwa podlaskiego marszu środowisk LGBT+. W liście, który w niedzielę 7 lipca jest odczytywany w parafiach archidiecezji białostockiej, metropolita zwrócił uwagę, że inicjatywa jest obca „podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu”. Hierarcha wskazał także konkretne działania, jakie należy podjąć wobec planów homoaktywistów.


Środowiska LGBT+ chcą przemaszerować przez Białystok w sobotę 20 lipca. Znając przebieg tego typu imprez w innych polskich miastach, abp Tadeusz Wojda SAC zdecydował się zabrać głos. Jego odezwa jest odczytywana w parafiach całej Archidiecezji białostockiej – podaje niezalezna.pl.


„Na 20 lipca br. zaplanowany jest w Białymstoku marsz środowisk związanych z LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów). Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci. Jak można się było przekonać w innych polskich miastach, uczestnicy marszu swoją niecenzuralną postawą i strojem dawali gorszący przykład innym, korzystającym z przestrzeni publicznej, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W czasie tych parad szydzono z wartości chrześcijańskich, profanowano święte symbole, wypowiadano bluźnierstwa przeciw Bogu i wulgaryzmy pod adresem ludzi wierzących. Marsz, chociaż zakłada przeciwdziałanie domniemanej dyskryminacji wspomnianych środowisk, w rzeczywistości sprzyja dyskryminacji innych – tych, których sumienie jest wyczulone na dobro społeczne, chrześcijańskie i obyczajowe, a także jest miejscem obrażania i robienia parodii z treści, które są dla wierzących najwyższą wartością” – zauważa w swojej odezwie abp Wojda.


„Wobec takiej postawy mówimy stanowcze nie i powtarzamy za kard. Stefanem Wyszyńskim Non possumus – nie możemy się na to zgodzić! Nie możemy pozwolić, aby wyśmiewano wartości dla nas najświętsze i bezkarnie obrażano nasze uczucia religijne. Nie bądźmy, wobec tego faktu obojętni! Ewangelia uczy nas szacunku i miłości do każdego człowieka i to staramy się czynić, ale nie godzimy się na szydzenie z naszej wiary i deprawację najmłodszych. Kościół, rodziny chrześcijańskie i środowiska mają prawo do publicznej ochrony dziecka i wyrażania sprzeciwu wobec niebezpieczeństwa demoralizacji najmłodszych, co jest zagwarantowane w art. 72 ust 1 Konstytucji RP. (Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją)” – pisze metropolita białostocki.


„Święty Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1995 r. przypominał nam, że czas próby polskich sumień trwa. Zajęcie jednoznacznej postawy wobec tego typu inicjatyw jest teraz próbą naszego sumienia. Bardzo proszę wszystkich wiernych, aby podjęli szczególną modlitwę w obronie chrześcijańskiej wizji człowieka, rodziny i najwyższego jej dobra, jakimi są dzieci. Proszę też o ofiarowanie cierpień osób chorych i dobrych postanowień w tej intencji. Informuję, że tego dnia – 20 lipca w archikatedrze białostockiej od 8.45 do 16.00 odbędzie się modlitewne czuwanie w tej intencji. Obok archikatedry o godz. 14.00 planowany jest Piknik Rodzinny, który mógłby stać się piękną manifestacją i publicznym świadectwem o naszym pozytywnym, radosnym rozumieniu rodziny opartym na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci” – informuje arcybiskup Tadeusz Wojda SAC, na zakończenie dziękując „wszystkim tym, którzy stają w obronie wartości chrześcijańskich i dobra rodziny” oraz udzielając wszystkim błogosławieństwa.

 


Źródło: archibial.pl / niezalezna.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-07-07 14:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@nn: Kościół nie jest zwykłą ludzką instytucją. Ludzie niektórzy nie są bezmyślnym stadem baranów. Państwa, rody, narody - upadają lub giną. Kościół trwa i trwać będzie.
5 miesięcy temu / Emil M.
 
Idzie nowe,Kościół nie ma narzędzi dla powstrzymania nowych trendów w życiu społeczeństw światowych.Homilie,nawet hierarchów wcale nie są skutecznych narzędziem.Traktowane są jako wypełnienie czasu wolnego od wysiłku fizycznego i umysłowego.Nie budzą energii do ideowego organizowania skutecznego sprzeciwu. W rzeczywistości byłaby to walka z wiatrakami.Bo społeczeństwa światowe szukają nowych dróg ewolucji cywilizacyjnej,niż proponuje Kościół.
5 miesięcy temu / nn
 
I to piękna prawdziwie chrześcijańska postawa! Nie nawoływanie o protesty, pikiety czy petycje tylko prawdziwie religijna odpowiedź: modlitwa, post, umartwienie. Oby tak mądrych i świętych pasterzy jak najwięcej!!!
5 miesięcy temu / Mecenas
 
Podjęłam z mężem i jednym znajomym post o chlebie i wodzie w piątki w intencji blokady marszu dewiantów. Jest to trudny dla mnie post bo bardzo lubię jeść, ale musiałam zrobić coś. Zapraszam też i Was do wlaczenia się i pomoc nam w tej walce. Zostały 2 piątki, a od kiedy zaczęliśmy post co tydzień wychodzi na światło dzienne jakaś pozytywną dla nas informacja. Zapraszam.
5 miesięcy temu / gfd
 
Oczywiście chodziło o Gdańsk...,gdzie znamiona bluznierstwa były widoczne gołym okiem...
5 miesięcy temu / Krakusik
 
Tylko jeden biskup na te kilkanaście diecezji? Szkoda tylko, że nie pochwalił też inicjatywy oddolnej społeczeństwa białostockiego, a mianowicie organizacji 40 opozycyjnych marszów dla marszu tęczowego! I sam mógłby wziąć udział w jednej z inicjatyw.
5 miesięcy temu / Anaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.