DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jestem mężczyzną ,ale chętnie chodził bym w spódnicy.
5 miesięcy temu / Kuba
 
Powrót do korzeni: nasi przodkowie jeszcze nie tak dawno, bo w średniowieczu - chodzili w sukienkach i spódnicach, i nikomu to nie przeszkadzało. Z tym, że krój damskich i męskich różnił się znacząco; za podszywanie się pod inną płeć groziły bardzo surowe kary. Obawiam się jednak, że nie chodzi tu o powrót do korzeni, lecz o kolejny podstęp mający uczynić z nas "genderowe" społeczeństwo.
ponad 2 lata temu / Republikanin
 
Jak mozna uzywac tak wielkich slow ze to obraza Boga - a widzial ktos swietego w spodnich lub Jezusa-przy okazji za czasow Jezusa nie tolerowano facetow w spodniach ai tak wszyscy chodzili w takich samych szatach ...
ponad 3 lata temu / chodzacy w spodnicy
 
cyt; "...wszystko to razem stanowi jedną całość ? jeden, spójny plan antychrześcijańskiej rewolucji...." A co w męskich spódsnicach jest antychrzescijańskiego? Chyba się autor wypowiedzi trochę zagalopował. NIe widziałek jak do tej pory żadnego obrazu z Chrystusem czy apostołem w spodniach. ====== Read more: http://www.pch24.pl/meskie-spodnice--moda-seks-rewolucji,1397,i.html#ixzz2nClclpjj
ponad 6 lat temu / bizarek
 
Bo ja wiem? Szkoci chodzili i rzymianie chodzili, ale to i tradycja. W ubraniu chodzi głownie o estetykę, wygodę i higienę. Kobiety chodzą w spodniach to i panowie mają prawo w spódnicach, ale czy powinni?
ponad 6 lat temu / bleac
 
A co z czarnymi sukienkami księży?
ponad 7 lat temu / a kuku!
 
Może narażę się pisząc wśród panów w takim temacie... jestem kobietą i nie chodzę za często w spódnicach i sukienkach. Staram się czasem ubierać, w lecie i na wiosnę dość chętnie ubieram, bo jest zwyczajnie wygodniej... ale mimo wszystko nie mogę przekonać czy zmusić się do częstego chodzenia w spódnicach czy sukienkach, bez względu na to jak w tym wyglądam. Zwyczajnie niezbyt mnie to cieszy. Poza tym moim podstawowym środkiem transportu jest rower - zdecydowanie polecam jazdę na rowerze w podwijającej się lub podwiewającej kiecce, miny panów z samochodów bezcenne :D Oczywiście nie mam nic przeciwko "kobiecym" ubiorom - chętnie zakładam ładne bluzeczki, biżuterię itp. Poza tym wydaje mi się, że kobiecość to bardziej "stan umysłu" - niejednokrotnie bardziej "kobieca" może być ta, która nieczęsto pojawia się w sukience.
ponad 7 lat temu / Ana
 
Wystarczy rzut okiem na liste 100 najbardziej wpływowych gejów publikowaną ostatnio by zobaczyć ilu z nich zajmuje się modą...
ponad 7 lat temu / WojtekSx
 
Spódnica męska nigdy się nie przyjmie powszechnie, bo w niej jest o wiele trudniej ukryć podniecenie niż w spodniach. Wiem, bo chodzę w spódnicy.
ponad 7 lat temu / doświadczony
 
Żadna baba nie zmusi mnie do chodzenia w spódnicy!
ponad 7 lat temu / olo
 
Artykuł jest tendencyjny - naświetla jedynie aspekt patologiczny noszenia spódnic przez panów. Autor pominął rys historyczny - egipskie fartuchy, greckie i rzymskie togi, walijskie i szkockie kilty, polskie kontusze, sukmany - przykład - sutanna księżowska. Czy autor wie, że po przegranej bitwie pod Culloden w 1746r/powstania szkockie/ za kawałek tkaniny w kratę, noszenie kiltu albo posiadanie dud można było pójść do więzienia? A jednak Szkoci przechowywali to wszystko z pietyzmem i troską. Podobnie Polacy ukrywali powstańcze sztandary i symbole narodowe po nieduanych zrywach niepodległościowych. Warto również wspomnieć o względach zdrowotnych /nieprzegrzewanie genitaliów, profilatyka niepłodności, raka prostaty, chorób krążenia/; o swobodzie wyboru formy ubioru. We Francji jest ciekawa wystawa - od historii do współczesności http://www.jupe-expo.fr/en/ W oczekiwaniu na rzetelny artykuł Z wyrazami szacunku
ponad 8 lat temu / Arnodike
 
szkoda, że zdjęcie nie pokazuje całej męskiej sylwetki. Nie mogę bowiem oprzeć się wrażeniu, że poniżej spódnicy widnieją krzaczasto owłosione męskie nogi... troszkę się to gryzie z moim poczuciem estetyki... ;)
ponad 8 lat temu / lwica
 
Pani Anna Grodzka już dawno zdjęła gacie, które zamieniła na kieckę. A jaki był efekt??? Palikotowi najpierw zaiskrzyły oczy, po czym ruszył w tany z p. Anną. W przypadku rewolucji odzieżowej miałby zmartwienie p. Biedroń, który chętnie widziałby świat pełen facetów, ale w gaciach, bo facet musi prezentować to ...co ma.
ponad 8 lat temu / Mentusk
 
Teoretycznie jakoś ta historia ubioru zatacza koło, w czasach starożytnego Rzymu nosiło się jakiś tam rodzaj kiecki, tunika czy jakoś tak to się nazywa, nie wiem, od sukienki nie odróżniam. Latem to może być praktyczne, nie spoci się człowiek bo ciało oddycha. No i jeszcze kwestia estetyczna, jak to tak naprawdę wygląda? Od noszenia kiecki nikt kobietą się nie stanie. Kurde nie wiem co o tym myśleć, może mieć to swoje plusy, zapytam żonę co ona na to.
ponad 8 lat temu / hmmmm
 
kobiety chcą być facetami bo uznały ze być kobieta to być podporządkowane a w ramach równouprawnienia jak to nazywają chcą nas zepchnąć do bycia kobietami NIE DAJMY SOBIE NA TO POZWOLIĆ
ponad 8 lat temu / G
 
Ludzie, nie widzicie tego? mężczyźni coraz bardziej stają się zniewieściali! Kobieta - to piękne istotka stworzona przez Boga z takimi a nie innymi talentami i predyspozycjami, które same z siebie są "przydatne" w opiece nad dzieciakiem, nie mówiąc już o pragnieniu,które mimo wszystko jest w każdym kobiecym sercu - dziecku . Facet również nie przez przypadek łatwiej buduje dajmy na to masę mięśniową, gdyż już od początku jego zadaniem było polowanie i dbanie by rodzina przetrwała. Ktoś powie, że teraz mamy inne czasy i będzie miał racje, ale pragnienia serca, zarówno męskiego jak i kobiecego, zostały! zgadzam się jak najbardziej z autorem tekstu! Co więcej, uważam, że delikatny strach, który odczuwa kobieta wracając w nocy sama do domu i jego zażegnanie poprzez obecność mężczyzny jest jak najbardziej pozytywne, świat natomiast próbuje stworzyć męskie kobiety i delikatnych mężczyzn - na przekór ich naturze. Małymi krokami - taki jak ten z artykułu. Na koniec, przecież każdy młody chłopak potrzebuje ojca, no właśnie OJCA a nie faceta, który będzie chodzi w kiecce, malował się i nie wiadomo co jeszcze - to waśnie "tata" powinien nauczyć młodzieńca, że ma być opoką dla rodziny, gdyż takie jest jego zadanie wynikające z predyspozycji, o których wspomniałem na początku. Kobieta ma równie ważne zadanie - jest odpowiedzialna za zdrowe uczucia w rodzinie jako, że ojcowi z natury przychodzą one ciężej! Kiedy w w rodzinie te zadania zostają odwrócone o 180 stopni, nie ma co się dziwić, że tyle jest rozwodów i nieszczęść rodzinnych.
ponad 8 lat temu / Kawod
 
Już widzę ałtorytety i elyty w TV paradujące w kieckach.
ponad 8 lat temu / cynik
 
O masakra! Kobiece spódnice i sukienki mają głęboką tradycję, bo chroniły kobiece narządy przed chorobami w czasach kiedy higiena była z ludzkością na bakier. Dzisiaj w naszej strefie klimatycznej (w przeciwieństwie do np. Australii i Oceanii) kobieta dbająca o higienę może nosić ciasnutkie spodenki i chora od tego nie będzie. Nie ma innej genezy rozróżnienia na strój męski i żeński. Należy pamiętać że religie te tysiące lat temu pełniły również funkcję wychowawczą i edukacyjną we wszystkich dziedzinach życia i stąd te zapisy o strojach męskich/żeńskich albo np. pomysły obrzezania. Żaden normalny facet nie będzie łaził w różowej kiecce, ale każdy normalny facet lubi ubrać latem szerokie spodnie albo połazić w szlafroku. Zresztą każdy urolog powie, że mężczyzną zwyczajnie obcisłe spodnie szkodzą. Z racjonalnego punktu widzenia rzymska toga jest zdrowsza niż obcisłe spodnie znane z heavy metalowych kapel. Jeśli autor miałby styczność z kulturą masową np. amerykańskimi serialami to znałby popularne sformułowanie "don\'t gay it". Współczesna kultura masowa wcale nie próbuje kształtować mężczyzn jako sentymentalnych romantyków - wręcz przeciwnie. Nawet jeśli tak by było z testosteronem się nie wygra. Nie jest tajemnicą, że większy udział kobiet w nabożeństwach religijnych wynika właśnie z tego, że mężczyźni nie widzą swojego miejsca we współczesnych religiach, które nastawione na śpiewy, rozmowy, spotkania zaspokajają bardziej kobiece potrzeby społecznej przynależności i akceptacji, a nie męską potrzebę realizacji i współzawodnictwa. Jednak mimo wszelkich biologicznych różnic mówienie o tym, że kobieta może realizować się jedynie poprzez macierzyństwo jest bardzo krzywdzącym przekonaniem, do tego zupełnie nieuzasadnionym. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kobieta mogła realizować się zawodowo i być matką. Najzabawniejsze jest to, że taki trend najlepiej zauważyć w silnie lewicowych krajach skandynawskich albo multikulturowej Wielkiej Brytanii czy Francji, gdzie odsetek młodych kobiet jest większy niż w Polsce. Zupełnie przeciwnie jest w krajach, które nie mają świra na punkcie walki o prawa kobiet i feminizacji. Często feminizm (nie ten skrajny właśnie, który jest wyśmiewany w mediach) to właśnie walka o większe przywileje dla rodziny. Nie w tak idiotyczny sposób jak ma to miejsce w Polsce, gdzie promuje się wielodzietność, nie dając żadnej podstawy by tym dzieciom byt i edukację zapewnić. Ale taka lewacka postawa jak np. w Szwecji wymaga takiego samego udziału w wychowywaniu dziecka obojga partnerów i uważa, że matka też ma prawo do własnej kariery zawodowej, co jak rozumiem dla autora artykułu jest najgorszą zbrodnią na świecie. Można i tak.
ponad 8 lat temu / ekiwok
 
A co my ku*** szkoci jesteśmy, żeby w spódnicach chodzić?
ponad 8 lat temu / bogus1200
 
Jedna rzecz: nie wystarczy wam, że urządzicie sobie wasze rodziny wobec konserwatywnego porządku, wy musicie jeszcze innym mówić jak mają żyć i narzucać swój jedyny słuszny model. Skoro tak ukochaliście spodnie, skoro tak was ubogacają to je po prostu noście (ktoś wam zabrania?) a dajcie żyć innym jak mają ochotę.
ponad 8 lat temu / Kuku
 
Moda na uczuciowość i sentymentalizm wsród mężczyzn to była już w romantyźmie, i jakoś nasza cywilizacja od tego nie upadła.
ponad 8 lat temu / Trivia
 
Mam pytanie. Kto stanie w obronie czci męskiej kobiety?
ponad 8 lat temu / marekb54
 
Jezus nie chodził w spodniach, podobnie jak Rzymianie z tamtego okresu, coś w rodzaju spodni nosili pogańscy Germanie.
ponad 8 lat temu / fronesis
 
Naprawdę nie ma większych problemów na świecie? A tak w temacie o "dorobku cywilizacji chrześcijańskiej". Ona ciągle się rozwija i kształtuje więc do którego okresu jej rozwoju się odwołujesz skoro obecny się Panu nie podoba? Owszem, role w rodzinnie są narzucone w sposób naturalny, ale dąży Pan do uprzedmiotawiania kobiety a one właśnie z tego zgnusniałego schematu chce się wyrwać.
ponad 8 lat temu / misiaczek
 
@Art: kilt wymyślili Anglicy w połowie XVIII wieku jako chwyt marketingowy, żeby namówić Szkotów do kupowania tkanin z maszynowych przędzalni. Wcześniej, od XVI wieku, Szkoci nosili wielki pled, który trudno nazwać spódnicą (to jeden długi pas materiału, udrapowany podobnie do togi, ale sięgający kolan), a jeszcze wcześniej ubierali się jak reszta świata. Nie wierz w to, co pokazali w Bravehearcie.
ponad 8 lat temu / aaa
 
Takich wielkich LOL-ów nie czytałem już dawno. "Porzucenia tej podstawowej części garderoby" - od kiedy? W historii świata noszenie spodni przez mężczyzn jest wynalazkiem stosunkowo nowym. Słyszałeś może o kolebce cywilizacji zwanej Grecją? Też tam w spodniach chodzili? Cały "artykuł" jest tak żałosny, że aż śmieszny.
ponad 8 lat temu / Michal
 
@obserwator - załóż spódnicę i idź na mecz piłki nożnej. potem pogadamy
ponad 8 lat temu / ebenezer
 
@ Art. Nie wiem, czy popierasz czy nie, ale dzięki, bo właśnie przykład Szkocji pokazuje, że nikt by nie przejmował się strojami, które wykształciły się w żmudnych procesach społeczno-kulturowych, a typowych dla danego klimatu, regionu i tam trwają. Ich nierozprzestrzenianie się przez wieki dowodzi, że z natury swojej miały charakter miejscowy a nie uniwersalny. Tymczasem spódnicowa moda... ale to już napisał autor. Pozdrawiam.
ponad 8 lat temu / KKristo
 
Tekst jednej z piosenek zespołu "Dzieci z Brodą" "Spodnie to jest ubranie chłopięce, dziewczyna wtedy jest piękna kiedy chodzi w sukience". Ubieranie faceta w spódnicę, to paranoja, ale kobiety też mogłyby odpuścić co nieco z tymi portkami.
ponad 8 lat temu / chłopzewsi
 
Szkoci od setek lat noszą spódnice zwane kiltem, ale kilt to kilt
ponad 8 lat temu / Art
 
Spódnica, spodnie dla kobiety. Mężczyzna w kiecce to transwestyta, ale widocznie o takich zawsze trzeba trąbić. A normalnych się pomija.
ponad 8 lat temu / Nixos
 
A kobiety w spodniach to nie przeszkadzają na ulicach? Dlaczego facet ma nie nosić spódnicy? Moze zastanówmy się co stało się z naszymi matkami, siostrami i zonami? Dzisiaj kobieta w spodniach już nie razi. Za kilkanaście lat facet w spódnicy tez będzie OK.
ponad 8 lat temu / Obserwator
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.