DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Merkel chce wzmocnić politycznie Brukselę

Merkel chce wzmocnić politycznie Brukselę
fot. European People's Party/commons/creative

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła, że na najbliższym szczycie Unii Europejskiej będzie zachęcać przywódców innych państw Europy do pogłębiania politycznej integracji. Nie wykluczyła też powstania "Europy dwóch prędkości" i prawnego jej usankcjonowania.


- Obecnie nie wystarczy już unia walutowa, potrzebna jest unia fiskalna i wspólna polityka budżetowa – powiedziała Merkel. Jej zdaniem Unia Europejska powinna krok po kroku zmierzać do głębszej integracji politycznej, tak by coraz większe kompetencje mogła zyskiwać Bruksela.

 

Kanclerz nie jest jednak pewna, czy wszystkie kraje Unii chcą dążyć do pogłębienia politycznej integracji. Choć dotąd dotrzymywały one kroku procesom integracyjnym. Co jednak, jeśli przywódcy niektórych państw zakwestionowaliby projekt Angeli Merkel? – Nie możemy stać w miejscu tylko dlatego, że niektóre państwa nie są gotowe do nas dołączyć – zaznaczyła kanclerz.

 

Zdaniem komentatorów, słowa te oznaczają akceptację modelu "Europy dwóch prędkości". Nie wiadomo jednak, co dokładnie Merkel zaproponuje na najbliższym szczycie Unii Europejskiej, który jest zaplanowany na 28 czerwca. Nie jest też jasne, jakie poparcie otrzymają ewentualne pomysły Angeli Merkel. Sojusz dwóch europejskich liderów Francji i Niemiec nie działa bowiem tak jak do niedawna. Francuzi zgadzają się z koncepcjami wysuwanymi przez Merkel, ale gdy dochodzi do rozmów o konkretach, Paryż nie jest chętny do udzielenia poparcia Berlinowi.

 

 

Źródło: euobserver.com

gedDATA: 2012-06-09 09:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.