DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Merkel chce deportować imigrantów z Niemiec. Władze lokalne odpowiadają: to nieludzkie

Merkel chce deportować imigrantów z Niemiec. Władze lokalne odpowiadają: to nieludzkie
fot.Emmanuele Contini/NurPhoto via ZUMA Press

Mimo jasnej zapowiedzi kanclerz Angeli Merkel w sprawie deportacji imigrantów, którzy nie uzyskali w Niemczech statutu uchodźców, w wielu częściach kraju nie ma możliwości realizacji tej deklaracji. Powód? Sprzeciw landów rządzonych przez SPD i Zielonych.

 

- Kto nie ma prawa do przebywania (na terytorium Niemiec), ten musi zostać odesłany (do kraju pochodzenia) – powiedziała w styczniu w trakcie zjazdu Niemieckiego Związku Urzędników Państwowych w Kolonii Angela Merkel. Oświadczenie to zostało powtórzone w programie CSU ogłoszonym na początku roku. Kanclerz Niemiec podkreśliła wówczas, jak podaje portal rp.pl, że „imigranci, którym przyznano azyl, muszą zostać objęci programem umożliwiającym im szybką integrację, zaś ci, którym odmówiono schronienia, muszą opuścić kraj”.

 

Według informacji podanych przez niemieckie media, u naszych zachodnich sąsiadów mieszka ponad 500 tys. imigrantów nie posiadających statusu azylantów. Wielu z nich nie można deportować ze względu na „warunki panujące w krajach ich pochodzenia”, np. groźbę tortur, wojnę etc.

 

Zdaniem portalu rp.pl problemem w tej sprawie jest również „federalna struktura niemieckiego państwa”, bowiem „część landów, rządzonych przez SPD, Lewicę i Zielonych, odmawia współpracy z rządem centralnym w Berlinie”. Zdaniem przedstawicieli tych partii odsyłanie imigrantów do takich krajów jak Afganistan jest „nieludzkie i bezsensowne”. Właśnie dlatego władze „lokalne” zapowiedziały, że nie odeślą uciekinierów do ich ojczyzn, dopóki nie dojdzie w nich do „normalizacji”.

 

Pomóc w rozwiązaniu tego konfliktu mają przygotowane przepisy zakładające wprowadzenie we wszystkich landach takich samych przepisów dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego. Zdaniem komentatorów nie będzie to jednak tak proste, jakby się mogło wydawać ze względu na „grę na zwłokę” prowadzoną przez partie opozycyjne w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Jak podkreśla portal rp.pl „koalicja SPD-Zieloni Nadrenii Północnej-Westfalii nie jest przypadkowa”, bowiem „w maju w tym ważnym landzie odbędą się wybory regionalne, a ich wynik może mieć istotny wpływ na wynik wyborów do Bundestagu”.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2017-04-21 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mam w pracy rodziny z brakiem statusu uchodźców, z decyzją o deportacji ale kiedy? Nikt decyzji sadów niemieckich nie traktuje poważnie, nie ma wyznaczonych wykonawców. Pracuję z imigrantami z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, Ci którzy już przybyli do Europy za pieniądze sprowadzają następnych. Na wywiadach(tak to się nazywa) a powinno przesłuchanie, opowiadają wyuczone historyjki w języku angielskim lub rodzimym. W celu potwierdzenia prawdy zlecają osobom ze swojego kręgu odpłatnie tłumaczenie - zaznaczam, że takich znawców języków Afryki jest niewielu, wiec każdy może się podjąć zeznań na korzyść "imigranta" - sądy przegrywają sprawy i są zaskarżane przez nachodżców, kolo się toczy. Mafia i handel ludźmi.
ponad 1 rok temu / Aga
 
W Niemczech chodzą po ulicach ludzie z decyzja o deportacji, rozmnażają się i korzystają z wszelkich przywilejów pełnoprawnego obywatela śmiejąc się w twarz tzw. sędziom i prokuratorom. Rodzą pełno dzieci, które to z samej racji miejsca urodzenia uzyskują obywatelstwo i tymi dziećmi załatwiają sprawy w urzędach. Prawa Dziecka w Niemczech to temat tabu, ktoś powinien się tym zając, wszystkich by pouczali, a czym jest przemoc i wykorzystanie jak nie tym własnie. Tyle się mówi o seksualnym podtekście a tak mało o patologicznej manipulacji statusem dziecka.
ponad 1 rok temu / Aga
 
Pani Merkel już deportuje ale do getta niemców, którzy niebawem będą bali się własnego cienia. Zastanawiam się dlaczego w kraju uchodzącym za najlepiej zorganizowany i uporządkowany w świecie dzieją się takie okropności jak faszyzm czy islamizacja?
ponad 1 rok temu / Megi
 
Niemców już tylko mogą nauczyć rozumu tylko i wyłącznie sami goście i ich zamachy inaczej ta banda niemiecka niczego populistów nie zrozumie.Niestety,ale można przypuszczać że w tym roku jeszcze zginie sporo niewinnych ludzi na terenie Niemiec.I to przez własną głupotę Niemców ,a w zasadzie polityków,których sami sobie wybrali.
ponad 1 rok temu / NiemcówJuzMożeNauczyćTylkoSamoŻycie!
 
frau merkel w niczym nie odstępuje od swoich braci lożowych.Tj jak zwykle, masońska demonkracja pokaże ponownie różki po wyborach i będzie ciąg dalszy bratania się z muzułmańskimi hordami nachodźców.
ponad 1 rok temu / jac
 
ona chce deportowac, ale tych z Polski, Czech, Slowacji i Wegier. Bydlo bez mozgu i nafaszerowane agresja i kochajace allacha jest nadal w Niemczech jak najbardziej widziane.
ponad 1 rok temu / adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.