DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Merkel: odpowiedzialność za obozy koncentracyjne spoczywa na Niemcach

Merkel: odpowiedzialność za obozy koncentracyjne spoczywa na Niemcach
REUTERS/Kai Pfaffenbach/FORUM

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zabrała głos w sprawie nowelizacji ustawy o IPN i zamieszania wokół nieprawdziwego określenia „polskie obozy zagłady”. Szefowa niemieckiego rządu podkreśliła, że to jej kraj ponosi odpowiedzialność za obozy koncentracyjne funkcjonujące podczas II wojny światowej.

 

– Nie chcąc mieszać się w sprawy polskiego ustawodawstwa, jako kanclerz Niemiec chcę tylko powiedzieć, że jako Niemcy ponosimy odpowiedzialność za wydarzenia, do których doszło podczas Holokaustu, podczas Szoah, za czasów narodowego socjalizmu – powiedziała Angela Merkel. Szefowa niemieckiego rządu odpowiadała na pytania podczas podcastu przygotowanego przez jednego ze studentów. Materiał został opublikowany na stronie głównej urzędu kanclerskiego.

 

Kanclerz Angela Merkel zwracała również uwagę, że każdy kolejny, niemiecki rząd odpowiada za historię kraju, także tę bolesną. Dodała, że bierze również odpowiedzialność za utrzymanie miejsc pamięci. Lider największej niemieckiej partii CDU podkreśla, że chodzi jej o to, aby młodym Niemcom pokazać, że państwo i rząd potrafią przejąć odpowiedzialność za swoją własną historię.

 

– Tylko na tej podstawie możemy tworzyć dobrą i wspólną przyszłość z Polską, ale też z całą Europą i światem – powiedziała Kanclerz Niemiec.

 

Wypowiedź Angeli Merkel to kolejny tego typu komentarz ważnego niemieckiego polityka. Wcześniej głos w sprawie zabrał Sigmar Gabriel, minister spraw zagranicznych RFN. Dyplomata w podobnym tonie wypowiedział się o nowelizacji ustawy o IPN. Podkreślił, że za budowę obozów koncentracyjnych odpowiedzialni byli Niemcy.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

 


DATA: 2018-02-10 18:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żydzi atakując Polskę swoimi haniebnymi roszczeniami strzelili sobie w kolano. Polska wyjdzie z tego konfliktu silniejsza.
6 miesięcy temu / Zenon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.