DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Merkel: budżet na obronność wzrośnie do 2 proc. PKB. To konieczność

Merkel: budżet na obronność wzrośnie do 2 proc. PKB. To konieczność
fot.Emmanuele Contini/NurPhoto via ZUMA Press
#OBRONNOŚĆ    #ATAK TERRORYSTYCZNY    #ARMIA    #PKB    #UKRAINA    #BUDŻET    #MERKEL    #WYBORY    #WOJSKO

Wzrost nakładów na obronność zadeklarowała kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Potwierdziła, że „zabezpieczenie przed atakiem”, to jeden z głównych motywów takiej decyzji.

 

- Bezpieczeństwo i zabezpieczenie się przed ewentualnym atakiem są konieczne – powiedziała Merkel w Stralsundzie nad Bałtykiem, czyli w swoim okręgu wyborczym. Przyznała tym samym, że warto wrócić do zaleceń NATO i zwiększyć nakłady na armię do 2 proc. PKB.

 

Musimy dotrzymać zobowiązań. Tego domagają się od nas inne państwa na świecie. Uważam, że mają rację, żądając tego od Niemiec – oceniła szefowa niemieckiego rządu podczas wystąpienia skierowanego w pierwszej kolejności do jej wyborców.

 

W opinii Merkel, od Niemców wymaga się roli stabilizatora sytuacji. Berlin musi więc pokazać, że można na nim polegać. Kanclerz oceniła, że dotyczy to przede wszystkim wojny na Ukrainie oraz zagrożenia terroryzmem.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

ged

 


DATA: 2017-02-26 09:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dajecie się nabrać. Kto zgłasza roszczenia terytorialne wobec Polski? Niemcy i Ukraina. Niemcy, Wlk.Brytania i USA dozbrajają Ukrainę, Niemców dozbraja USA. Cały cyrk z wyrównaniem wydatków na armię do 2 proc.PKB Trump zorganizował po to, żeby uderzyć w Polskę, jeśli ta nie zrealizuje roszczeń żydowskich. Muzułmanie są potrzebni Merkel do wygrania wyborów i trzymania uczciwych Niemców w szachu. Stan wojenny Merkel musi jakoś wprowadzić, tak jak zrobiono to we Francji.
ponad 3 lata temu / uw
 
Cud!!! Taki świecki :D
ponad 3 lata temu / Lajkonik
 
tylko że, teraz Niemcy prawdopodobnie będą musieli prowadzić wojnę na swoim terenie z ubogaceniem kulturowym - gratulliren przestrzeni życiowej
ponad 3 lata temu / qwe
 
Niby kto zaatakuje Niemcy? Uchodźcy którzy wiodą cudowne pasożytnicze życie na zaproszenie Merkel? Francja? Może Luksemburg? Trump robi z europejczyków idiotów dozbrajając Niemcy, które wywołały 2 wojny światowe. Cała propaganda Trumpa z równym finansowaniem państw NATO to ściema przeciw Polsce.. Idzie wojna
ponad 3 lata temu / ire
 
No tak, przecież za jakiś czas muzułmanie demokratycznie przejmą władzę w Niemczech. Już teraz p. Merkel musi zadbać o ich przyszłość, by mieli czym atakować kraje opierające się islamowi.
ponad 3 lata temu / r
 
"Tego domagają się od nas inne państwa na świecie". Domaga się Trump. Postraszył dekowników i od razu poskutkowałe. Jednak z pozycji siły można wszystko. Tyle że tę siłę trzeba mieć. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.