DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Merkel: albo Polska przyjmie uchodźców, albo koniec ze strefą Schengen!

Merkel: albo Polska przyjmie uchodźców, albo koniec ze strefą Schengen!
Adam Chelstowski / FORUM
#POLSKA    #ISLAM    #MUZUŁMANIE    #NIEMCY    #MERKEL    #IMIGRANCI    #UCHODŹCY    #SCHENGEN

Niemcy coraz bardziej otwarcie szantażują Polskę w sprawie uchodźców z krajów muzułmańskich. Kanclerz Niemiec Angela Merkel uzależnia istnienie strefy Schengen - a więc swobody podróżowania - od zgody na stały podział imigrantów – donosi RMF FM.


Jak donosi RMF FM, wypowiedź Merkel to nie jedyny zasługujący na miano szantażu chwyt Niemców przeciwko polskiej suwerenności. Kolega partyjny Merkel, niemiecki eurodeputowany Elmar Brok, posuwa się do szantażu finansowego i mówi, że pieniądze z unijnych funduszów strukturalnych powinny dostać te kraje, które przyjmują uchodźców.


Rzeczniczka Komisji Natasha Bertaud zapytana o słowa Broka nie odcięła się od nich, ale powiedziała jedynie: Jesteśmy otwarci na wszystkie konstruktywne propozycje, które przedstawiają kraje członkowskie. Czy więc według Komisji Europejskiej szantaż finansowy jest „konstruktywną propozycją”?


Według reporterki RMF FM Katarzyny Szymańskiej-Borginon, Niemcom tak bardzo zależy na przyjęciu przez Polskę islamskich imigrantów, że uzależniają od tego także unijną solidarność z Ukrainą! - Jeśli nie będzie solidarności w sprawie podziału imigrantów, nie będzie jej też w innych kwestiach. Solidarność jest ulicą dwukierunkową. Działa w dwie strony – powiedział eurodeputowany Brok.


W przyszłym tygodniu szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker zamierza ogłosić podczas przemówienia "o stanie Unii Europejskiej" nowe zasady stałego rozdziału uchodźców. Jeśli ministrowie rządu Ewy Kopacz zgodzą się na te zasady do Polski zostanie sprowadzonych od kilkuset do kilku tysięcy muzułmańskich imigrantów rocznie – przypomina RMF FM.


W Polsce zdania co do przyjęcia imigrantów są podzielone – rządzący, w imię dobrych stosunków z Berlinem – nie mówią „nie”. Premier Ewa Kopacz zasugerowała kilka dni temu, że islamscy uchodźcy uciekający przed biedą z Afryki, są w tej samej sytuacji w której Polacy uciekający z PRL przed reżimem komunistycznym. Wielkimi zwolennikami przyjęcia imigrantów są politycy lewicy. Największa partia opozycyjna, Prawo i Sprawiedliwość, wskazuje natomiast, że najpierw należałoby zatroszczyć się o Polaków zza granicy – chociażby pozostawionych na pastwę losu w Kazachstanie.


Prezydent Andrzej Duda w trakcie kampanii wyborczej opowiadał się za przyjęciem do Polski chrześcijańskich uchodźców z Syrii. Argumentował, że są nam bliżsi kulturowo. Już jako prezydent akcentował, że Polska przygotowuje się także na przyjęcie uchodźców wojennych z Ukrainy.

 

 

Źródło: RMF FM

kraDATA: 2015-09-02 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedenaście krajów europejskich nie przyjęło uchodzcow a ta Angela merkel tak uparla sie nas ze to !!!! szantazuje nas ... co ty chcesz od nas ???
ponad 3 lata temu / farsa!!!
 
No Pani Aniela chyba zapomniała, że niemcy mimo iż bardzo chcą rządzić to jednak w tej chwili nie bardzo mogą skoro porozumienie Schengen nie jest częścią unii a więc nie można tym szachować grając w unijne szachy
ponad 3 lata temu / Gran
 
nie ma szengen nie ma Polski w unii
ponad 4 lata temu / tadeo
 
kanclerz Merkel jak by nie było gra pierwsze skrzypce w uni europejskiej ale niech nie podejmuje pochopnych decyzji .Bez referendum chociażby sondażowym w internecie lub na ulicy podejmuje decyzję o wpuszczeniu do krajów unijnych osób o których nikt nic nie wie ,decyzję podejmuje za społeczeństwa wszystkich państw należących do unii.Czy wezmie też odpowiedzialność za to co wielu z nich zrobi złego na terenie państw należących do unii.
ponad 4 lata temu / robingracht
 
Będziecie gadać głupstwa i przerzucać się inwektywami do czasu aż islamska dzicz zapuka do waszych domków. Od lat powtarzam: Fajnie się mówi o problemach które nas nie dotykają. Ale już te problemy idą do nas. Burdel islamski w Polsce? Będziecie go mieć na własne życzenie. Sprzedajni łżepolitycy fundują wam mnóstwo atrakcji w wydaniu muzułmańskim. Węgrzy mają polityków z jajami. Bronią Węgier. A u nas? Do czas pierwszego zabójstwa lub gwałtu (jak to ostatnio było z kobietą zgwałconą i zabitą w ośrodku imigranckim), gdy podniosą się głosy oburzenia. Jestem bardzo zaniepokojony zagrożeniem naszego kraju. Mieszkam niecałe 20 km od granicy południowej. Jak ta horda ruszy na Polskę to zostaje mi uciekać z rodziną na północ. Pytanie tylko gdzie? Co z pracą? Szkołą dzieci? Ładnych czasów doczekaliśmy.
ponad 4 lata temu / strażnik
 
Wodzimy tu Polski Katolicyzm.Zobaczcie jak ludzie kochają ojczyznę,Gdy z braku możliwości godziwego życia,uciekają z niej tam gdzie widzom dostatek.Gdyby nie łatwość docierania informacji o krajach gdzie panuje dobrobyt,ludzie ci na miejscu przymierali by głodem, a tak z narażeniem życia dążą do krajów bogatych.Sądząc,że ich tam przyjmą,u udzielą wsparcia w trudnych okolicznościach.A tu katolicy w miłością na ustach,mówią niech robi to kto inny, ale nie my.Może trzeba zrobić referendum.Czy jesteś za udzielenie gościnności uchodźcom oraz ponieść pewną ofiarę? A nie referendum roszczeniowe.
ponad 4 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.