DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nikt nie musiał się WDZIERAĆ do Kościoła to sami posoborowi Papieże otworzyli "DRZWI i OKNA" NA ŚWIAT i jego Prawa i Potrzeby. A teraz dowiadujemy się z Eseju p. Benedykta XVI , że w semanariach funkcjonowały a może jeszcze funkcjonują ? kluby gejowskie. I to ma być WINA ŚWIATA i kultury ? Wszyscy patrzyli na p. J.P.II w Asyżu i NIKT NIE PROTESTOWAŁ i nie bił na ALARM , że publicznie OBRAŻA SIĘ Trójcę Przenajświętszą. To co się stało nadal postrzegane jest jako DOBRO i kontynuowane. Jak można mówić o ALARMIE w sytuacji gdy widzimy ZGLISZCZA a do ODBUDOWY zabierają się uczniowie PODPALACZY czyli MODERNIŚCI.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Ja jestem przerażony, gdy słyszę od bezpośrednich uczestników ŚDM w Panamie, co tam się działo. Jeden z nich na spotkaniu wspólnoty, której jestem członkiem powiedział, że zostali jako grupa zaprowadzeni do indiańskiej wioski, gdzie spotkanie odbyło się w miejscu uprzednio "poświęconym" przez szamana. Tak że, jak powiedział, czuł obeność czegoś złego. Potem od innego uczestnika z jeszcze innej grupy usłyszałem, że on z kolei był zaproszony na jakąś uroczystość, gdzie szaman majów odprawił przy zebranych katolikach pogańskie nabożeństwo i niektórych z nich niestety namówił do złożenia pokłonu demonowi, którego tam czczą. Ale to prędzej czy później się skończy i Chrystus oczyści swój Kościół od zdrady i apostazji wiernych i duchownych.
9 miesięcy temu / krisbac
 
Modernizm jak nazwa wskazuje w założeniu zmieni kościół na duchowy supermarket albo korporację która będzie przynosić profity także państwu albo nawet szerzej. Tylko państwo wcale nie musi być katolickie.
9 miesięcy temu / teory
 
Wiele jest tu powiedziane, wiele słusznych spostrzeżeń i faktów, ALE?! - to ostatnie zdanie jest jak piła tarczowa w orkiestrze symfonicznej:"Sytuacja nie jest jednak tak tragiczna, ponieważ dzisiaj kryzys dotyczy głównie Kościoła w sytym świecie Zachodu." - po co tyle gadać by na końcu sobie całkowicie zaprzeczyć?! Po co? Wg. p.GG w RP jest dobrze albo i lepiej? czy Ameryka płd. bieda i nędza tam też owoce SWII nie wyrosły? Tragiczne są skutki nauki opartej na: "w pewnym sensie można powiedzieć . . ." - w ten logiczny schemacik można wcisnąć każdą horendalną z gruntu bzdurę, że np.:w pewnym sensie, można powiedzieć, niebo jest piekłem!". Ano można . . .
9 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Pan Górny jako reprezentant pokolenia J.P.II. przesiąknięty jest posoborową teologią czyniąc z niej kalkę, którą się posługuje każdy nowoczesny katolik. Opowiada o Kościele na Zachodzie, którego jak sam zauważa już nie ma. Mówi o Eucharystii, pomijając milczeniem debaty w ?Radiu plus? i na Areopagach gdańskich zacierających Ofiarę Jezusa Chrystusa i konieczność posługi Kapłana sprawującego całą Liturgię. Tak aktywnego dziennikarza w drażaniu posoborowej ekumenii jak w Gdańsku nie miała nawet Warszawa. Bp Gocłowski i Jego zaangażowane OTWARTE DUSZPASTERSTWO pozostawiło w spadku całe zlaicyzowane środowisko postępowców od Ks. Boka, Nidałkowskiego, Krzysztofowicza, o.Zięby po byłego Prezydenta. P.Adamowicza czy Plichtę z afery Amber Gold? Twierdzenie, że ?Mentalna kolonizacja wdarła się do samego środka Kościoła? stoi z przeczności z FAKTAMI .
9 miesięcy temu / iskierka
 
Włos się jeży na głowie. !!
9 miesięcy temu / Mirrro
 
Diagnoza, którą przedstawia Grzegorz Górny jest jak najbardziej prawdziwa, tylko pytanie, czy wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. To wszystko są procesy makroskalowe a przeciwdziałanie im może się odbywać tylko w mikroskali:od indywidualnej relacji człowieka z Bogiem i Kościołem, do form o stosunkowo niewielkim zasięgu terytorialnym. Bo nawet mówienie o tym, że w awangardzie odnowy miałby stać nasz kraj, jest bardziej życzeniem, niż realnym postulatem.Rzecz nie polega oczywiście na tym, aby ulegać rozkładowi, ale podejście do naprawy musi być bardzo rozumne.
9 miesięcy temu / Lemur
 
Piękno, Prawda i Dobro istnieje ponad kulturą, filozofią i nauką oraz charytatywnością. Pozostawanie jedynie na poziomie tych drugich, choć odróżnia jakoś człowieka od zwierząt, nadal jest dla niego poniżające, bo tylko Bóg jest Źródłem godności człowieka i tylko w Nim człowiek może w pełni żyć, i tylko w Nim swoją godność może zachować, tylko u Niego i dzięki Niemu ją w pełni odzyskać. To powinno być tematem Kościoła pielgrzymującego na dzisiejsze, ale i pozostać na wszystkie czasy: najważniejszym i największym powołaniem człowieka jest żyć w Bogu. W Nim nie ma nic z brzydoty, fałszu oraz zła. Nim jedynie człowiek powinien się karmić, by żyć.
9 miesięcy temu / sp
 
Apostazja gwałtownie ujawniła się wraz z pseudosoborem watykańskim drugim.
9 miesięcy temu / Sal
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.