DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

MEN twierdzi, że „tęczowy piątek” w szkołach miał charakter marginalny

MEN twierdzi, że „tęczowy piątek” w szkołach miał charakter marginalny
Fot. Pixabay.com

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że według jego wiedzy, prohomoseksualna akcja w polskich szkołach pt. „tęczowy piątek”, miała charakter marginalny. Z kolei Ordo Iuris twierdzi, że w niektórych szkołach uczniowie uczestniczący w akcji byli premiowani zwolnieniem z odpowiedzi.

 

W piątek na terenie ponad 200 szkół w Polsce miały odbyć się zajęcia i warsztaty promujące homoseksualny styl życia. Inicjatywa Kampanii Przeciw Homofobii miała zapoznać dzieci i młodzież z tematyką LGBT oraz „zwiększyć tolerancję” wobec osób homoseksualnych. Fala protestów rodziców oraz stowarzyszeń zajmujących się wychowaniem dzieci doprowadziła do zmniejszenia skali przedsięwzięcia, ale mimo wszystko, wiele szkół wzięło w nim udział. MEN informuje, że akcja miała charakter marginalny. Szokujące są jednak informacje, które podaje dr Tymoteusz Zych z Instytut Ordo Iuris, który poinformował o nagradzaniu uczniów, którzy wzięli udział w „tęczowym piątku”.

 

„Wiemy już, że akcja miała charakter marginalny i nie została przeprowadzona na taką skalę, o jakiej informowali organizatorzy. Ze wstępnych danych zebranych z poszczególnych kuratoriów oświaty wynika, że w niektórych województwach żadna ze szkół nie przystąpiła do akcji. Tam, gdzie to miało miejsce, dojdzie do szczegółowej analizy, czy nie zostało złamane prawo oświatowe, np. czy przystępując do akcji, dyrektorzy szkół mieli na to zgodę rodziców i czy w pełni ich o tym poinformowali” – poinformowała Anna Ostrowska, rzecznik prasowa MEN.

 

Warto przywołać także szokujące informacje Ordo Iuris. „Mamy informacje, że w części szkół w ramach „tęczowego piątku” uczniowie noszący symbole LGBT lub przebierający się za osoby innej płci są premiowani m. in. zwolnieniem z odpowiedzi. Wyobraźmy sobie reakcję lewicy, gdyby podobne korzyści przysługiwały np. za noszenie krzyża” – napisał na Twitterze dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.

 

W ocenie ekspertów Instytutu Ordo Iuris, organizowane 26 października w ponad 200 szkołach wydarzenie nazywane „tęczowym piątkiem” rodzi poważne wątpliwości „co do zgodności z prawem jego przebiegu”. Instytut podjął się zbadania tej kwestii, kierując m.in. odpowiednie zapytania do szkół, które informowały o włączeniu się w akcję.

 

Część szkół, które organizują „tęczowy piątek” poinformowała o tym wcześniej na portalach internetowych. Do tych placówek Instytut skierował wniosek o dostęp do informacji publicznej pytając czy jakie organizacje działają w ostatnim okresie w szkole oraz czy placówka współpracuje z organizatorem „tęczowego piątku” – Kampanią Przeciw Homofobii. Instytut zapytał również jaki jest planowany przebieg piątkowych zajęć, a także, czy zgodę na nie wyrazili rodzice uczniów.

 

 

Źródło: tvp.info, Twitter, KAI

WMa

 

 


DATA: 2018-10-26 21:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Komunizmem i III RP zdemoralizowane są wszystkie środowiska i grupy zawodowe, w tym nauczyciele, sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy itp. By coś zmienić potrzebna jest gruntowna reforma ale nie ma jej kto przeprowadzić, jest totalny opór. Wymiana kilku osób w Ministerstwie niewiele zmienia, gdyż tam kadry kształtowano przez dziesięciolecia. Trzy lata to za mało by zmienić całe państwo ale zmiany trzeba przeprowadzać i umiejętnie rotować kadrami.
ponad 1 rok temu / Czas na zmiany
 
Marginalny charakter...szczyt bezczelności... ZNIEWAŻA się dzień Męki i Śmierci Pańskiej... DEMORALIZUJE DZIECI i Polak9m się śpiewa...Polzcy nuc się nie stało...ano stało i jeszcze GORZEJ BĘDZIE jak PiS nie wypowie konwencji stambulskiej to W POLSKIEJ SZKOLE SODOMA I GOMORA POWSTANIE...musimy DRODZY PAŃSTWO ...siostry i bracia w wierze JASNO I ZDECYDOWANIE ŻĄDAĆ ZMIAN w systemie MEN i to zaraz od WYCOFANIA POLSKI z grona państw realizujących konwencję stambulską, która homoterr szerzy w Europie bo lobby LGBT ubzdurało sobie edukację seksualną przez DEMORALIZACJĘ...Propagatorzy sodomii pragną jednego... wynaturzenia PN i uczenie naszych dzieci zachowań zboczonych bo homoseksualizmem SKAŻONYCH....
ponad 1 rok temu / Megi
 
Pani ministra nie panuje nad tym co się dzieje w Ministerstwie, a tam aż czerwono od zwolenników postępu. Czas na czystki nie tylko w tym ministerstwie. Kto sabotuje "Dobrą zmianę" niech szuka pracy w Biedronce albo Lidlu. Tam czekają z otwartymi rękami.
ponad 1 rok temu / Czas na zmiany!
 
Komunikatem bez podania wiadomości, w ilu szkołach odbywały się zajęcia szkoleniowe "tęczowego piątku", Ministerstwo Edukacji Narodowej, umywa "łapki" uważając ze zasięg szkoleń uczniów przez agitatorów dewiacji seksualnych z udziałem zwichniętych moralnie nauczycieli,był marginalny jakoby nic szczególnego się nie wydarzyło ?.
ponad 1 rok temu / stan
 
Promocja zboczeń seksualnych w szkołach. Aby pedofilom było łatwiej. Pora na nowy film Smarzowskiego "Nauczycielstwo". Dwustu dyrektorów szkół i paręset nauczycieli i oczywiście bezsilne ministerstwo to dopiero luksusowa tematyka. A nie tam kilku księży na krzyż. Można jak "Rambo" cały serial zrobić. A potem marsze od pałacu kultury do ministerstwa z hasłami: precz z edukacją. A swoją drogą może by tak w szkole zacząć matematyki nauczać?
ponad 1 rok temu / Alek
 
Prymat sodomi tylko w prawie 200 szkolach, a mialo byc w 211 szkolach. Ta 11 to nic powznego ale to zawsze cos? Jak taki stan rzeczy zrozumiec,? Czy sodomici sa awangarda nauki w szolach, mozliwe ze w innych "instytucjach" tez maja prym? Czy MEN musi przyklelac "wybryki" tzw dyrektorow szkol przy wydatnej pomocy tzw rodzicow? Powinna przyjsc zmiana ale nie tylko "dobra zmiana", czekamy.
ponad 1 rok temu / Jara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.