DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Melinda Gates w Londynie uznała antykoncepcję za największą innowację w walce z ubóstwem

Melinda Gates w Londynie uznała antykoncepcję za największą innowację w walce z ubóstwem
Bill Gates i Melinda Gates. źródło: wikipedia.org
#ABORCJA    #PIENIĄDZE    #MELINDA GATES    #POPULACJA    #PRAWA KOBIET    #MILIONY DOLARÓW    #DEPOPULACJA    #DONALD TRUMP    #NWO    #SUDAN    #ONZ    #USA    #ANTYKONCEPCJA    #AFRYKA    #AZJA    #EUROPA    #KANADA    #HOLANDIA    #LONDYN    #AGENDA 2030

Melinda Gates podczas szczytu depopulatorów w Londynie stwierdziła, że jest „głęboko zaniepokojona” planowanymi cięciami budżetowymi Donalda Trumpa. Zapowiedziała znaczne zwiększenie funduszy przez Fundację Billa i Melindy Gates na rzecz „planowania rodziny”, uznając że „jest ono jedną z największych innowacji w walce z ubóstwem na świecie”.

 

- To trudny klimat polityczny dla planowania rodziny. Jestem głęboko zaniepokojona – wy na pewno także – proponowanymi przez administrację Trumpa cięciami budżetowymi – mówiła we wtorek Gates na międzynarodowym szczycie w sprawie planowania rodziny sponsorowanym przez The Bill & Melinda Gates Foundation w Londynie.

 

- Jeśli wzmocnienie pozycji kobiet jest czymś więcej niż retoryką prezydenta, to mógłby to udowodnić poprzez finansowanie planowania rodziny – zaznaczyła. Dodała również, że wskutek cofnięcia funduszy ucierpi antykoncepcja, która „jest jedną z największych innowacji przeciw ubóstwu, jaką świat kiedykolwiek znał”. – Antykoncepcja wzmacnia pozycję kobiet, a wzmocnione kobiety (…) no cóż przekształcają społeczeństwo – przekonywała.

 

- Moja rodzina, moja kariera i moje życie są bezpośrednim skutkiem dostępu do środków antykoncepcyjnych – dodała Melinda Gates, zauważając, że wiele kobiet na całym świecie zachodzi w ciążę „zbyt często” , gdy są „za młode” lub „zbyt stare”.

 

- W Malawi każdy, kogo spotkałam, powiedział mi, że znają kobietę, która zmarła w czasie ciąży.  W Indiach usiadłam w kręgu kobiet i zapytałam, czy ktoś stracił dziecko, a każda kobieta podniosła rękę – dalej mówiła zona Gatesa.

 

Dwa miesiące temu Trump zapowiedział, że w budżecie na rok 2018 nie będzie już finansował programów „planowania rodziny” za granicą. Wcześniej cofnął środki dla Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA).

 

Gates zapowiedziała, że w tej sytuacji jej fundacja zwiększy finansowanie na rzecz planowania rodziny o 60 procent,  przeznaczając na ten cel dodatkowo 365 mln dolarów w ciągu najbliższych czterech lat, z czego około 250 milionów dolarów na programy „planowania rodziny” dla nastolatków. Wyraziła także nadzieję, że Kongres zmieni decyzję Trumpa, zwłaszcza że Stany Zjednoczone są największym darczyńcą na rzecz UNFPA, przeznaczając w tym roku – budżet Obamy - więcej niż 600 mln dolarów.

 

Obecnie oenzetowskiej agendzie depopulacyjnej brakuje 700 mln dolarów na realizację programów zaplanowanych do 2020 roku. Dlatego uczestnicy szczytu (przedstawiciele rządów, fundacje, korporacje etc.) obiecały zrzucić się na „załatanie dziury”.

 

Sekretarz ds. rozwoju międzynarodowego, Priti Patel zapewniła na szczycie w Londynie, że realizacja programów „planowania rodziny nie jest miła”, ale „jest niezwykle istotna”. Tłumaczyła, że „nie można zwalczyć ubóstwa, dopóki nie osiągnie się postępu w tej kwestii”. Mówiła także, że „Wielka Brytania poprowadziła świat w kierunku spraw zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw kobiet”. - Pomogliśmy od 2012 r. 8,5 miliona więcej kobiet dokonywać świadomych wyborów dotyczących korzystania z szalenie potrzebnych usług planowania rodziny – stwierdziła.  - Ale nadal jest 214 milionów kobiet na całym świecie, które nie chcą zajść w ciążę i obecnie nie są w stanie korzystać z nowoczesnych metod planowania rodziny – dodała.

 

Holenderska minister handlu Lilianne Ploumen przypomniała na konferencji, że „prawa seksualne i reprodukcyjne to prawa kobiet, a prawa kobiet – to prawa człowieka”. Ploumen, która w styczniu wszczęła inicjatywę SheDecides, aby zebrać pieniądze na wypełnienie luki powstałej po decyzji Trumpa, obiecała że Holandia przekaże kolejne 11,5 mln euro do Centralnego Funduszu Reagowania Kryzysowego ONZ.

 

Przedstawiciel Indii poinformował na konferencji, że jego kraj uruchomi kampanię medialną we wszystkich stanach, aby promować antykoncepcję, a do roku 2020 przeznaczy na ten cel i opiekę okołoporodową ponad 2 mld dolarów. Indonezja zapowiedziała, że będzie dostarczać władzom lokalnym co roku 1,7 mld dolarów na usługi zdrowotne, w tym „planowanie rodziny”.

 

Szwedzka firma mody Lindex ma wydać w ciągu najbliższych trzech lat prawie pół miliona euro na świadczenie usług „planowania rodziny” dla 83 tys. 500 pracowników w Bangladeszu. Firma produkująca herbatę Twinings obiecała rozszerzyć programy opieki zdrowotnej w Kenii z 6 tys. do 40 tys. pracowników. Fundacja Vodafone przekaże 1 mln dolarów na usługi antykoncepcyjne dla nastolatków w Tanzanii.

 

Szczyt ma przyspieszyć wysiłki na rzecz dostarczenia nowoczesnych metod antykoncepcyjnych 120 milionom kobiet i dziewcząt w 69 krajach do 2020 roku. To cel, który został ustanowiony pięć lat temu. Do tej pory „usługi antykoncepcyjne” dostarczono dodatkowo około 30 milionom kobiet, to jest prawie o połowę mniej niż planowano. Ponad połowa pieniędzy pochodziła z 38 krajów Azji i Afryki, chociaż planowano, że będzie pochodzić z 69.

 

Rocznie oszacowano, że potrzeba około 233 mln dol. rocznie, aby dostarczyć „usługi antykoncepcyjne” 120 milionom kobiet. Wśród krajów, które podjęły działania zmierzające do ograniczenia dzietności po raz pierwszy znalazł się  Sudan Południowy.

 

Kanadyjska minister ds. rozwoju międzynarodowego Marie Claude-Bibeau, obiecała przekazać 650 mln dolarów na „zdrowie seksualne i reprodukcyjne”. 241,5 mln dolarów zostanie rozdysponowanych w 13 krajach i około 65 proc. środków zostanie wydanych w Afryce. 166,5 mln dolarów będzie wspierać programy skierowane do nastolatków.

 

W 2015 roku Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych Sekretariatu ONZ oraz Komisja na rzecz Ludności i Rozwoju wydały raport pt. „Trends in contraceptive use worldwide” (Trendy w stosowaniu antykoncepcji na świecie w 2015 roku). Stwierdzono w nim, że środki antykoncepcyjne są stosowane przez większość małżeństw lub kobiet pozostających w nieformalnych relacjach niemal we wszystkich regionach świata.

 

W 2015 roku 64 proc. kobiet na świecie w wieku do 49 lat stosowało jakąś formę antykoncepcji. Podkreślono, że przynajmniej jedna dziesiąta kobiet w większości regionów świata „ma niezaspokojone potrzeby dot. planowania rodziny” i prognozowano że docelowo do 2030 r. aż 800 mln kobiet na świecie będzie używało „nowoczesnych metod antykoncepcji”.

 

Raport wskazuje, że w 2015 r. najpowszechniejszą „nowoczesną metodą antykoncepcji” była sterylizacja. Zastosowało ją aż 19 proc kobiet korzystających z „nowoczesnych metod antykoncepcji” (sic!).

 

Więcej niż jedna trzecia kobiet pozostających w związkach używa długoterminowej antykoncepcji (wkładki, implanty, w tym wyróżniono także sterylizację). I właśnie te środki stanowiły średnio aż 56 proc. wszystkich środków antykoncepcyjnych stosowanych w 2015 r. W niektórych krajach wyniosły one aż 77 proc.!

 

Raport wprost stwierdza, że „upowszechnienie antykoncepcji pomogło w realizacji  podstawowego prawa par i osób indywidulanych do posiadania tylu dzieci ilu chcą” i dzięki temu „ograniczono śmiertelność matek i dzieci” (po prostu rodzi się ich mniej), a także poprawiono sytuację ekonomiczną kobiet i dzieci (walka z ubóstwem, czyli główny cel Agendy 2030).

 

Źródło: newsmax.com, guardian.co.uk

AS


DATA: 2017-07-13 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Afrykańska bomba demograficznym grozi nam oni potem przyjadą do Europy. Nie potępiajmy z pobudek doktryny prób zmniejszenia zagrożenia
ponad 2 lata temu / Zastanów się
 
Sądzę, że oni po prostu boją się dzieci.
ponad 2 lata temu / sp
 
ludobójstwo jako "innowacja"...
ponad 2 lata temu / satganiści w akcji
 
ta rodzinka ma duuuuuze zaslugi w depolulacji w Afryce, szczepioneczki, eksperymenciki...pracuja z oddaniem na rzecz "ochrony Ziemi"
ponad 2 lata temu / tak,tak
 
Kiedyś ludzkość kolonizująca Wszechświat będzie ze zgroza wspominać XXI wiek. Nie będą mogli wprost zrozumieć, dlaczego ograniczano liczbę ludzi.
ponad 2 lata temu / aaa
 
"Raport wskazuje, że w 2015 r. najpowszechniejszą ?nowoczesną metodą antykoncepcji? była sterylizacja" - to jest straszne. Podobnie jak to, że receptą na zła opiekę w czasie porodu i połogu ma być po prostu nie zachodzenie w ciąże. To tak jakby leczyć ból reki odrąbywaniem jej!
ponad 2 lata temu / Kasai
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.