DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Meksykański obóz dżihadystów. Dzieli ich kilka mil od granica z USA

Meksykański obóz dżihadystów. Dzieli ich kilka mil od granica z USA
fot. Medyan Dairieh/Zuma Press/FORUM

W północnej części Meksyku, zaledwie kilka mil od miasta El Paso w Teksasie, tak zwane Islamskie Państwo (IS) ma obóz szkoleniowy – tak twierdzi organizacja Judical Watch, powołując się na informacje od oficera armii meksykańskiej i meksykańskiego inspektora policji federalnej.

 

Judical Watch podaje, że „kojoty” pracujące dla osławionego kartelu Juarez są zaangażowane „w przerzucanie terrorystów IS przez pustynię oraz granicę między Santa Teresa i Sunset Park w Nowym Meksyku”.

 

Na wschód od El Paso i Ciudad Juárez, ludzie kartelu przerzucają członków IS przez nieszczelną granicę między Acala i Fort Hancock w Teksasie. Miejsce to wybrano ze względu na stosunkowo nieliczną grupę policjantów i służb granicznych. Poza przerzutem ludzi odbywa się tam na wielką skalę przemyt narkotyków.

 

Według źródeł Judical Watch miejsce, w którym IS stworzyło obóz szkoleniowy znajduje się około ośmiu mil od granicy z USA w obszarze znanym jako „Anapra” w meksykańskim stanie Chihuahua. Kolejna komórka IS ma się znajdować w Puerto Palomas, położonym na zachód od Ciudad Juárez.

 

W trakcie wspólnej operacji w zeszłym tygodniu, meksykańska armia i federalne organy ścigania odkryły dokumenty w języku arabskim oraz urdu, a także „plany” ataku na instalacje Fort Bliss, gdzie stacjonuje 1. Dywizja Pancerna USA.

 

Według meksykańskich służb wywiadowczych IS zamierza wykorzystać kolej i obiekty portu lotniczego w pobliżu Santa Teresa, aby zorganizować ataki terrorystyczne.

 

Bojownicy IS prowadzą także rekonesans celów, które obejmują regionalne uczelnie, elektryczne urządzenia zasilające w pobliżu Anapra i Chaparral, w Nowym Meksyku.

 

We wrześniu, Francis Taylor, podsekretarz ds. wywiadu i analiz w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) zeznał w kongresie, że bojownicy IS z udziałem zwolenników z całego świata dyskutują za pośrednictwem mediów społecznościowych nad pomysłem infiltracji Stanów Zjednoczonych poprzez południową granicę.

 

W październiku ub. roku, Republikanin Duncan Hunter z Kalifornii stwierdził, że jego źródła podają, iż co najmniej dziesięciu bojowników IS zostało schwytanych po podjęciu próby przekroczenia granicy w Teksasie. Trzech aresztowano już na terenie USA.

 

 

 Źródło: newsmax.com, AS.

 


DATA: 2015-04-16 15:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.