DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Meksykański ksiądz spalił wizerunek Pachamamy i broni swej decyzji

Meksykański ksiądz spalił wizerunek Pachamamy i broni swej decyzji
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Katolicki ksiądz w archidiecezji meksykańskiej spalił papierowy wizerunek przedstawiający posągi Pachiamamy.  W ten sposób chciał dokonać przebłagania za dokonany, jego zdaniem, grzech idolatrii i pokazać wyższość Matki Bożej z Guadalupe.

 

Wideo z nagraniem czynu księdze Hugo Valdemara Romero spotkało się z żywym zainteresowaniem internautów. Duchowny w rozmowie z Life Site News broni swej decyzji powołując się na Prawo Boże. Ksiądz stwierdził, że w związku z „wieloma bluźnierstwami i profanacjami” zdecydował się dokonać aktu przebłagania. O podjęcie działań prosiło go wielu wiernych.

 

Wizerunek Pachamamy znajdował się w jednym z rzymskich kościołów. Papież Franciszek przyznał, że figurka przedstawiała właśnie Pachamamę, jednak stwierdził, że nie było w tym intencji bałwochwalczych. W trakcie synodu amazońskiego grupa świeckich katolików wrzuciła posążek do Tybru.

 

Na razie duchownego z Meksyku nie spotkało żadne upomnienie ze strony hierarchów kościelnych. Nie obawia się jednak, gdyż jego czyny pozostają w zgodzie z Prawem Bożym i prawem kanonicznym. Ponadto czuje opiekę ze strony Matki Bożej z Guadalupe.  To właśnie jej obraz trzymał towarzyszący mu ministrant (lub duchowny), podczas gdy ksiądz Romero palił wizerunek Pachamamy.

 

Ksiądz powołał się także na swą rozmowę z egzorcystą z miasta Meksyk. Ten powiedział mu, że Pachamama to parodia Matki Bożej z Guadelupe, będącej w ciąży z Panem Jezusem. Tymczasem Pachamama znajduje się w ciąży z jakąś czerwoną istotą symbolizującą według księdza „nowy kościół”, którego tworzenie zapoczątkował jakoby synod amazoński.

 

Jak czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego „Pierwsze przykazanie potępia politeizm. Domaga się od człowieka, by nie wierzył w innych bogów poza Bogiem i nie oddawał czci innym bóstwom poza Jedynym Bogiem. Pismo święte nieustannie przypomina o odrzuceniu bożków ze srebra i złota, uczynionych rękami ludzkimi, które mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą...”.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

 

 


DATA: 2019-11-08 10:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pachamama to parodia Matki Bożej? Przecież Pachamamę znano na tych ziemiach wiele wieków przed Matką Boską z Guadelupe. To raczej Matka Boska z Guadelupe zdobyła tam taką popularność właśnie dlatego, że czerpie z klasycznych przedstawień Pachamamy?
6 miesięcy temu / Pachatata
 
Ja w swojej parafi zamowilem msze wynagradzajaca za balwochwalstwo w watykanie i postanowienia synaodu. Warto wspominac o tym akcie
6 miesięcy temu / Marcin B
 
Brawo. Kto zna angielski, tego odeślę do artykułu o tym akcie na Lifestinews. Tam jest cały tekst modlitwy, który wypowiedział ten dzielny kapłan. Niech Bóg błogosławi, przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe!
6 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Ciekawe, czy w Polsce zdobyłby się na odwagę którykolwiek z księży? jestem przekonana, że natychmiast odesłano by go na "wcześniejszą emeryturę. Niestety, zdecydowana większość księży sa lękliwi, posłuszni swojemu ordynariuszowi, choć to posłuszeństwo nie we wszystkim obowiązuje. Posłuszeństwo to nie niewolnicze poddaństwo, ale powinno być dla kapłana wyrażeniem całkowitej i radosnej gotowości do pełnienia woli Bożej.
6 miesięcy temu / Maryna
 
A gdzie napisałem że w Psalmie 6 jest o paleniu czegokolwiek? Przeczytaj poprzednie wpisy, a znajdziesz gdzie jest o paleniu posągów pogańskich bóstw.
6 miesięcy temu / @trooper
 
Brawo
6 miesięcy temu / lila
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.