DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Meksykański kardynał przeprasza. Za głoszenie nauki Kościoła?

Meksykański kardynał przeprasza. Za głoszenie nauki Kościoła?

Meksykański kardynał wyraził żal z powodu swej dotychczasowej postawy względem homoseksualistów. Podkreślił, że nie zawsze traktował ich we właściwy sposób. Zapowiedział także podjęcie swego rodzaju dialogu katolicko-homoseksualnego. Trudno zrozumieć woltę kardynała Norberto Rivera Carrera. Wszak do tej pory głosił on po prostu katolicką naukę w sprawie związków jednopłciowych…


Meksykański kardynał Norberto Rivera Carrera przeprosił za swoją dotychczasową postawę wobec homoseksualistów. Kardynał udał się na spotkanie „Courage Latino” organizacji zrzeszającej katolików o upodobaniu do osób tej samej płci. Wyraził żal z powodu „nieadekwatnych określeń”, padających z jego ust w przeszłości. Podkreślił, że nigdy nie zamierzał nikogo obrazić. Zapowiedział ponadto rozpoczęcie rozmów między przedstawicielami Kościoła, a środowiskami homoseksualnymi. Przyznał, że duchowni niekiedy wyrażają swoje opinie pomimo braku pełnej wiedzy na dany temat.


Trudno powiedzieć, co stało się powodem nagłej przemiany poglądów hierarchy. Czy jest to skutek mianowania nowego nuncjusza apostolskiego przez papieża Franciszka? Od lipca tego roku jest nim Franco Coppola. Ponadto podczas swej wizyty w Meksyku, w lutym 2016 roku, papież skrytykował dotychczasową postawę meksykańskiego duchowieństwa, choć krytyka dotyczyła innych niż homoseksualizm kwestii. Niewykluczone, choć i niepotwierdzone jest, że meksykański Kościół stara się dostosować do osobistych poglądów papieża. Chociaż Franciszek nie zmienia nauki Kościoła w sprawie sodomii, to krytykuje także „osądzanie” homoseksualistów.


Kardynał Norberto Rivera Carrera znany był ze swoich konserwatywnych przekonań. W lecie 2016 roku zaangażował się przeciwko dążeniom prezydenta Enrique Peña Nieto do zalegalizowania homo-małżeństw na terenie całego kraju. Prezydent zapowiedział to w maju, a miesiąc później w sprawie małżeństw sodomitów wypowiedział się meksykański Sąd Najwyższy. Zdaniem sędziów władze cywilne powinny uznać małżeństwo za prawo człowieka bez „jakiejkolwiek dyskryminacji”. Jednak wyrok ten nie był wiążący dla wszystkich stanów Meksyku. Obecnie homo-małżeństwa są legalne tylko w części z nich.


Kardynał nazwał legalizację homo-małżeństw mianem noża wbitego w plecy. Podkreślał, że ciało ludzkie nie zostało stworzone do stosunków homoseksualnych. Homoseksualistów, zgodnie z nauką Kościoła, nakłaniał do wstrzemięźliwości płciowej. Słowa te spotkały się z oburzeniem zwolenników rewolucji obyczajowej. Oskarżano go także o ingerencję w świeckość państwa meksykańskiego.


Tymczasem dotychczasowa postawa meksykańskiego duchownego była zgodna ze stanowiskiem Kościoła. Wprawdzie Katechizm nawołuje do szacunku i delikatności wobec osób homoseksualnych (jak i wszystkich innych ludzi), jednak relacje jednopłciowe jasno określa mianem grzesznych. „Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (…) zawsze głosiła, że „akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane” (…). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane” (KKK 2357). Wezwanie homoseksualistów do czystości to nic innego jak powtórzenie tez kanonu 2359 Katechizmu.


Od 1928 do 2000 roku władzę nad Meksykiem sprawowała Partia Rewolucji Meksykańskiej. Od połowy XX wieku zmieniła nazwę na partię Rewolucyjno-Instytucjonalną. Partia ta forsowała agresywny laicyzm, by w późniejszych dziesięcioleciach przekształcić się w partię władzy skupioną na własnym interesie. Obecnie sztandar anty-chrześcijańskiej rewolucji podjęła Partia Rewolucji Demokratycznej założona w 1989 roku.

Oprócz wojującego laicyzmu problemem meksykańskiego Kościoła i całego narodu są kartele narkotykowe. Na początku października znaleziono ciała czterech katechistów z wyraźnymi śladami tortur. Z kolei 24 września znaleziono ciało ojca José Alfredo López Guilléna. Portal Crux Now informuje, że w ostatnich 4 latach zamordowano 15 katolickich księży.


 

Źródła: panampost.com / newnownext.com / cruxnow.com / Katechizm Kościoła Katolickiego

mjend 
DATA: 2016-11-04 14:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Więcej takich Kardynałów, a Kościół Katolicki pod wodzą Franciszka rozpadnie się w proch, bez jakiejkolwiego udziału jego wrogów. :o[
ponad 3 lata temu / Waldemar Sobkowiak
 
Sito działa. Już wkrótce wszystkie ziarna i plewy zostaną rozdzielone. Czas jest krótki żeby się opowiedzieć po jednej stronie.
ponad 3 lata temu / prorok
 
Jaki przekaz pójdzie w świat? Nikt nie zwróci uwagi na tłumaczenia Łukasza. Współczuję ofiarom pedofili, które nie wyzwoliły się z demonów wprowadzonych tą drogą do ich ciał, wielokrotnie bez ich świadomości. Egzorcysta ks.P.Glas opowiada o swoich doświadczeniach z takimi osobami. Meksykański kardynał w ten sposób zachęca do pedofilii.
ponad 3 lata temu / opo
 
Najzwyczajniej przerozowil sie.Co znaczy sila pielgrzymowania Franka i lek utraty przywileji. Jezyk zmijowy!
ponad 3 lata temu / potato
 
Ł[email protected] myślę, iż "dialog" katolicko-...alny sodomici wkrótce wykorzystają do antykatolickich przedsięwzięć. A skutki będą opłakane, przy takich hierarchach. +++ Króluj nam Chryste, w Polsce i wszędzie!
ponad 3 lata temu / Jurek
 
Courage Latino to odpowiednik naszej Odwagi mające pod swoją opieką osoby homoseksualne ale takie, które starają się zwalczyć swoje skłonności homoseksualne, które uznają swoją skłonność jako coś złego, jako krzyż. Starają się zgodnie z duchem ewangelii żyć w czystości a jeżeli jest to możliwe dzięki łasce Bożej i terapii całkowite wyzwolenie ze złych skłonności. Trzeba oprócz głoszenia prawdy czym jest homoseksualizm, i że akty homoseksualne są grzeszne i krzywdzą te osoby, trzeba się za nie modlić i wspierać na dobrej drodze. Niepokalane Serce Maryji módl się za nami.
ponad 3 lata temu / Łukasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.