DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Meksykańska lewica boi się protestów i odwołuje debatę o aborcji

Meksykańska lewica boi się protestów i odwołuje debatę o aborcji

Po masowym proteście mieszkańców kongresmeni meksykańskiego stanu Guerrero odwołali debatę w sprawie legalizacji aborcji na żądanie.

 

Mieszkańcy stanu, oburzeni projektem ustawy zaproponowanej przez lewicową gubernator Angelę Aguirre, wyszli w ubiegłym tygodniu na ulice kilku miast, żądając bezwzględnej ochrony życia dzieci poczętych.

 

Prymas Meksyku, kardynał Norberto Rivera podczas niedzielnej homilii poprosił wiernych o modlitwę w intencji nawrócenia gubernator Aguirre. W rozprowadzanym wśród wiernych biuletynie, kardynał zdecydowanie potępił aborcję. Zarzucił lewicowym politykom stosowanie przemocy i działanie na szkodę społeczeństwa.

 

Ustawa, nad którą pierwotnie zamierzano dyskutować w ub. czwartek, zezwala na aborcję na żądanie do 12. tygodnia ciąży i aż do 9. miesiąca, jeśli – jak ujmuje to lewica – „wytwór ciąży” byłby zdeformowany, albo powstał w wyniku gwałtu lub stanowił zagrożenie dla zdrowia matki. Projekt ustawy zobowiązuje lekarzy, którzy nie będą chcieli dokonać aborcji, do kierowania kobiet do innych medyków.

 

Deputowany Jorge Camacho, podczas ostatniej sesji kongresu 15 maja, zapowiedział, że projekt zostanie poddany konsultacjom społecznym. Nie podął jednak terminu przekazania go do analizy obywatelom.

 

Mimo to prawie 20 tys. osób podpisało petycję na stronie internetowej citizengo.org domagając się rezygnacji z planowanej legalizacji aborcji. Wiele tysięcy mieszkańców stanu wysłało także listy do kongresmenów z prośbą o ochronę życia dzieci poczętych.

 

Według Marii de la Luz Reyes, prezes Stowarzyszenia Prawników w Guerrero, „pomysł promowania legalizacji aborcji, przynoszącej śmierć nienarodzonym dzieciom, unicestwia się”.

 

Portal siete24.com. twierdzi, że kongresmeni z lewicowych partii zdecydowali się odwołać debatę w sprawie legalizacji aborcji ze względu na wysokie ryzyko polityczne. W przyszłym roku planowane są wybory samorządowe.

 

 

Źródło: LSN, AS.


DATA: 2014-08-26 07:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "25017"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.