DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Meksyk odrzuca prorodzinne rekomendacje

Meksyk odrzuca prorodzinne rekomendacje
By Zscout370 at en.wikipedia [Public domain], from Wikimedia Commons

Meksykański rząd opublikował dokument, w którym odrzuca zalecenia Stolicy Apostolskiej dotyczące ochrony życia nienarodzonych i prowadzenia prorodzinnej polityki. Autorzy raportu podkreślili laicki charakter państwa i wskazali na nieobecność w prawie międzynarodowym wymogów dotyczących definiowania rodziny. Feministki odtrąbiły sukces.


Raport jest odpowiedzią na rekomendacje dokonane w trakcie Powszechnego Przeglądu Okresowego (United Nations Universal Periodic Review) ONZ, któremu co jakiś czas podlega każdy kraj członkowski. Przegląd dotyczył faktycznego poszanowania praw człowieka, Meksyk podlegał tej procedurze w październiku ubiegłego roku. W jej trakcie 176 państw złożyło rekomendacje dotyczące rozmaitych zmian meksykańskiej polityki. Jedną z nich wystosowała Stolica Apostolska.


„Meksyk uznaje i broni prawa każdej osoby do małżeństwa i posiadania rodziny. Meksyk podkreśla, że nie ma żadnej normy prawa międzynarodowego, która definiuje cechy charakterystyczne, które rodzina musi posiadać”, czytamy w odpowiedzi. Autorzy raportu twierdzą także, że uwzględnienie rekomendacji Watykanu oznaczałoby oczywiście dyskryminację ze względu na orientację seksualną, a to sprzeczne z meksykańską konstytucją.

Jak podaje lifesitenews.com, raport odnosi się także do zaleceń Stolicy Apostolskiej dotyczących aborcji.


Czytamy, że kwestia ta pozostaje w gestii poszczególnych stanów. Gdy jednak Holandia w swojej rekomendacji zaleciła pełną legalizację aborcji we wszystkich meksykańskich stanach meksykański rząd federalny… w pełni się zgodził. W Meksyku 17 z 32 stanów uznaje w swoich konstytucjach prawo do życia od poczęcia.


Na odrzucenie sugestii Watykanu naciskały feministki. Ich zdaniem ochrona życia i rodziny to rzeczy szkodzące „pełnemu rozwojowi kobiecej populacji” Meksyku.Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2014-04-04 10:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.