DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Meksyk najniebezpieczniejszym krajem dla księży katolickich

Meksyk najniebezpieczniejszym krajem dla księży katolickich
fot. pixabay.com

Mimo, iż katolicy stanowią ponad 80 procent ludności Meksyku, pozostaje on najniebezpieczniejszych na świecie krajem dla księży katolickich. Jak informuje Meksykańskie Katolickie Centrum Prasowe, w ciągu ostatnich trzech lat w Meksyku zabito 15 księży. Liczba ta wzrasta z roku na rok.


Nowej fali morderstw towarzyszą także działania dyskredytujące Kościół katolicki, m.in. liczne oszczerstwa i kłamliwe, prowokacyjne informacje dotyczące katolickich duchownych.

 

Poza morderstwami, centrum w ciągu ostatnich 26 lat odnotowało ponadto 61 zarejestrowanych przypadków napaści na duchownych katolickich. Do ataków na kościoły i księży dochodzi najczęściej ze strony karteli narkotykowych. W maju policja informowała o kilku przypadkach, w których narkotykowi baronowie grozili księżom śmiercią, jeśli ci nie będą płacić im comiesięcznego haraczu.

 

Katoliccy duchowni atakowani są zarówno w wielomilionowej stolicy Mexico City, jak i w małych, prowincjonalnych miasteczkach. W połowie maja ojciec Jose Miguel Machorro został ciężko zraniony w jednym ze stołecznych kościołów  Duchowny został  pchnięty nożem pod samym ołtarzem w czasie, gdy odprawiał nabożeństwo w środku dnia. Rosana Ramirez z Open Doors nie kryje, że w ostatnim czasie wielu duchownych znika bez śladu. – Policja i lokalne, skorumpowane władze nie robią nic, by odnajdywać księży i zapewniać im bezpieczeństwo. Dziś bycie księdzem w Meksyku i służenia parafianom wymaga nie lada odwagi – mówi Ramirez.


Źródło www.fides.org

ChS

 

 

 

 

 DATA: 2017-06-24 09:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lewicowa masoneria nęka ten kraj, tak jak i pozostałe latynoamerykańskie. Film o Christeros w Meksyku oparty na faktach był ostatnio w kinach. Bohater tej historii, MAŁY CHŁOPIEC został w niedawno świętym KK.
ponad 3 lata temu / Quito Akita
 
Meksyk jest niebezpieczny nie tylko dla księży ale też dla zwykłych wiernych. Całe autobusy rejsowe pełne pasażerów są porywane przez handlarzy organami.
ponad 3 lata temu / ???
 
Oglądałem lat wiele wstecz reportarz o misjonarzu w ...Andach Peru?? raz na kilkanaście miesięcy stara się dojechać terenowym autem z posługą do osad bardzo wysoko położonch ,Totalne bezdroźa ,potężne dzikie góry wiele dni jazdy spanie w aucie, paprocie szronu na szybach a ten zakonnik z rana boso z podwiniętym habitem w kałuży po kolana rozbija lód gruby na dwa palce stara się coś podkładać pod koła bo to auto zakopało się w tym błocie . Po jakiejś mordędze wieczorem dojeżdza pod tą osade ale ktoś pędzi zgóry do niego jakiś przedpotopowy stary Inka ? i krzyczy by uciekał bo do wsi przybyła jakaś sekta i go zabiją jak zobaczą. Niech przyjedzie za kilka tygodni .. często sobie przypominam te obrazy sługi Bożego ,co to znaczy powołanie ,niech mu Bóg błogosławi
ponad 3 lata temu / sten
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.