DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Meksyk: rewolucja legislacyjna doprowadzi do legalizacji „aborcji na życzenie”

Meksyk: rewolucja legislacyjna doprowadzi do legalizacji „aborcji na życzenie”
Fot. Pixabay/NicciDoula

Meksyk może już wkrótce dołączyć do grona kolejnych katolickich państw gdzie zalegalizowano „aborcję na życzenie”. Wszystko przez zapowiedziane przez prezydenta Andrésa Manuela L. Obradora zmiany w meksykańskim kodeksie karnym.

 

Opublikowany próbny szkic nowego Narodowego Kodeksu Kryminalnego wywołał falę sprzeciwu organizacji pro-life. Zmiany prawne doprowadzą do wycofania penalizacji działań związanych z przeprowadzeniem i poddaniem się aborcji, a sam „zabieg” zniknie z listy czynności zabronionych. Obecnie w Meksyku, aborcja dozwolona jest jedynie w przypadku zagrożenia życia matki lub jako wynik gwałtu.

 

Za przeprowadzenie aborcji grozi w Meksyku od trzech do ośmiu lat pozbawienia wolności, a położna lub lekarz dokonujący zabicia nienarodzonego dziecka zostaje pozbawiony prawa do wykonywania zawodu na okres od dwóch do pięciu lat. Kobiecie dobrowolnie poddającej się aborcji grozi do roku więzienia. Nowe przepisy mają na celu całkowitą dekryminalizację aborcji.

 

Zdaniem komentatorów, doprowadzi to de facto do legalizacji aborcji na każdym etapie ciąży. Reforma jest efektem zapowiedzi prezydenta Andrésa Manuela L. Obradora, który doprowadził już do przegłosowania amnestii dla wszystkich kobiet odsiadujących karę za poddanie się aborcji.

 

„Jest to bardzo niepokojące. Prawo stanie w sprzeciwie do ponad 20 stanowych konstytucji w całej republice. Będzie to potworny atak na ludzkie życie, fundamentalne prawo do egzystencji” - komentuje sytuację Rodrigo Iván Cortés z organizacji National Front for the Family.

 

Już wcześniej „aborcję na życzenie” do 12. tygodnia ciąży zalegalizowano w stolicy kraju, mieście Meksyku. W zeszłym roku, lokalny parlament stanu Oaxaca 24 głosami „za” przy 10 głosach „sprzeciw” także zalegalizował podobne prawo. Obecne przepisy wprowadzą grunt prawny pod legalizację aborcji na terenie całego kraju.

 

Źródło: catholicnewsagency.com / rp.pl
PR

 

Czytaj także:
DATA: 2020-01-25 18:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obecnie nie jest.
9 miesięcy temu / @ewa
 
czy w takim razie Polska jest?
9 miesięcy temu / do @ ewa
 
Słusznie, określenie Meksyku "państwem katolickim" jest wyssane z palca.
9 miesięcy temu / @ewa
 
jeśli po tej ustawie nie będzie ani jednej aborcji to znaczy z jest to kraj katolicki ,jeśli będą to znaczy że kraj nie jest katolicki-prawdziwej katoliczki żadne prawa do aborcji nie zmuszą
9 miesięcy temu / ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.