DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Meksyk: olbrzymie protesty społeczne przeciw planom władz. Chcą legalizacji homo-małżeństw

Meksyk: olbrzymie protesty społeczne przeciw planom władz. Chcą legalizacji homo-małżeństw
Prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto i Fidel Castro. By PresidenciaMX 2012-2018 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

W niektórych stanach Meksyku już teraz legalne są „małżeństwa” homoseksualne. Dla władz to jednak za mało i dewiacyjne związki chcą zalegalizować na terenie całego kraju.

 

W minioną niedzielę w meksykańskiej stolicy ponad 10 tys. osób protestowało przeciwko planowanemu przez władze zalegalizowaniu na terenie całego kraju „małżeństw” homoseksualnych. Według portalu internetowego Cruxnow była to jedna z największych demonstracji w Meksyku w ostatnich latach.

 

Uczestnicy manifestacji dużą uwagę przykładali do bezpieczeństwa dzieci, nie chcąc zgodzić się na to, by osoby homoseksualne żyjące w cywilnym „małżeństwie” mogły je adoptować.

 

Demonstranci wzywali szczególnie urzędującego prezydenta Enrique Pena Nieto do zaniechania myśli o wprowadzeniu w Meksyku homoseksualnego bezprawia, gdyż myśl o legalizacji homomałżeństw wyszła właśnie od głowy państwa. Prezydentowi nie podoba się, że obecnie związki jednopłciowe można oficjalnie nazywać małżeństwem jedynie w samym mieście Meksyku oraz kilku innych regonach kraju.

 

Pena Nieto należy do Partii Rewolucyjno-Instytucjonalnej (PRI) mającej wyraźnie lewicowy koloryt. Ugrupowanie rządziło Meksykiem przez dziesiątki lat do roku 2000, kiedy na 12 lat straciło władzę na rzecz konserwatywnej Partii Akcji Narodowej. Jednak w wyborach prezydenckich w 2012 roku ponownie zwyciężył kandydat PRI.

 

Meksyk jest w ponad 80 proc. zamieszkany przez katolików. To nie przeszkadza jednak władzy prowadzić wyjątkowo destrukcyjnej polityki zarówno na polu ideologii gender jak i kwestii zabijania dzieci nienarodzonych, w stolicy kraju niestety legalnego.

 


Źródła: katholisch.de, pch24.pl

Pach
  


DATA: 2016-09-27 09:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.