DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Meksyk: migracja dzieci to nowy kryzys humanitarny. Apel biskupów

Meksyk: migracja dzieci to nowy kryzys humanitarny. Apel biskupów
#DZIECI    #RODZINA    #KRYZYS    #BISKUPI    #MEKSYK    #MIGRACJA    #APEL

Biskupi Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Salwadoru, Gwatemali i Hondurasu poparli wniosek złożony w Izbie Reprezentantów USA o ogłoszenie stanu kryzysu humanitarnego. Tym razem jego przyczyną jest problem migrujących dzieci.

 

Decyzja taka miałaby na celu „znalezienie kompleksowej odpowiedzi na istniejący problem, prowadzenie polityki społecznej zapewniającej podstawową pomoc i ochronę migrantów, znalezienie przyczyn takich tendencji migracyjnych oraz przeznaczenie funduszy federalnych do działania bezpośrednio w tych krajach, skąd wywodzą się migrujący, by uniknąć konieczności ich wyjazdów i wesprzeć możliwość łączenia rodzin”.

 

Ponadto hierarchowie z zadowoleniem przyjęli wspólną deklarację na ten temat, uchwaloną na zakończenie odbywającej się w Managui Konferencji Regionalnej o Migracji, w której uczestniczyli przedstawiciele 11 państw amerykańskich (Belize, Kanada, Kostaryka, Salwador, Stany Zjednoczone, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama i Dominikana). Ważnym jej aspektem są „zobowiązanie do wyeliminowania strukturalnych przyczyn nielegalnej migracji nieletnich, tworzenie programów rozwoju społecznego i gospodarczego w społeczeństwach ich pochodzenia, a także programów readaptacji i reintegracji dla tych, którzy decydują się na powrót” – głosi oświadczenie biskupów.

 

Hierarchowie wzywają pracodawców, zwłaszcza katolickich, by w swoich firmach „wspierali i przyczyniali się do promowania sprawiedliwości i równości”. Apelują też do rodziców, aby nie narażali życia swoich dzieci, wysyłając je w niebezpieczną podróż do Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2014-07-11 18:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

- tu juz zadne konferencje nie pomoga! Podobnie jak z Polski emigruja mlodzi ludzie tak juz z Ameryki Lacinskiej uciekaja juz dzieci.Brak nie tylko jakichkolwiek persektyw zyciowych ale wrecz bezpieczenstwa codziennego zycia,wymusza na tych dzieciach to do czego nigdy nie powinno dojsc!Polska jest dla dzieci i mlodziezy bezpieczna,tam i juz tego nie ma!Powinno sie wymusic na wladzach tych panstw - zajeciem sie tym powaznym problemem- niesamowita przestepczoscia,brakiem pracy i"mieszaniem" socjalizmu z wiara /teologia wyzwolenia/ doprowadzila,ze juz dzieci uciekaja przed takim systemem! Sa to juz ilosci /dziesiatki tysiecy na rok/- przekraczajace mozliwosci samej Ameryki i to od prawnej strony! Ciekawe,ze nikt na Kube nie ucieka? Ponoc Fidela "odmrozili" na czesc Putina,bo i obaj nadal maja w Polsce swoich "wielbicieli i wyznawcow".Ludzkosc "schodzi na psy"i nic to dobrego na przyszlosc nie wrozy! Obama chce te dzieci "deportowac" ale one i tak beda tu wracac!
ponad 4 lata temu / M.M.Vancouver.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "24183"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.