DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Medialny obraz Marszów dla Życia i Rodziny: między kampanią wyborczą a kompletną ciszą

Medialny obraz Marszów dla Życia i Rodziny: między kampanią wyborczą a kompletną ciszą
Fot. CZiR

W niedzielę ulicami ponad 60 miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Tysiące Polaków nie tylko zamanifestowało swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości, ale również dało rządzącym jasny sygnał, w jakim kierunku mają prowadzić „polskie sprawy” dotyczące ochrony życia i troski o małżeństwo. Oto jak marsze zostały zaprezentowane w głównych wydaniach najpopularniejszych programów informacyjnych.

 

Ani słowa niedzielnej marszowej kumulacji nie poświęciły emitowane przez stację TVN „Fakty”. Widać wyraźnie, że redakcji z ul. Wiertniczej znacznie bliżej do czarnomarszowych ekscesów czy homoparad.  Na relację z nich promotorzy aborcji i układów jednopłciowych mogą zawsze przecież liczyć.

 

Dla odmiany widz oglądający prowadzone przez Danutę Holecką i Krzysztofa Ziemca „Wiadomości” Telewizyjnej Jedynki mógł odnieść wrażenie, iż – jak to błędnie określono w materiale, „Marsz Rodziny” – zorganizował, po czym sam w nim wziął udział, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy… Patryk Jaki. Cała zaś impreza była bezpośrednią kontrą do sobotniej homoparady, w której wziął udział kandydat PO Rafał Trzaskowski. Pośród wielu wypowiedzianych, bez wątpienia słusznych słów dotyczących potrzeby ochrony Polski przed „tęczową” ofensywą, nie wybrzmiało wyraźnie to, co w tym roku stanowiło koło napędowe marszowej moblizacji – żądanie zakończenia w naszym kraju koszmaru aborcji. Wyraźnie mówił o tym podczas warszawskiego Marszu dla Życia i Rodziny przedstawiciel organizatorów wydarzenia, Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Choć z „Wiadomości” można było dowiedzieć się, iż „podobne manifestacje pro-life” przeszły ulicami ponad 60 miast, to jednak na obejrzenie jakichkolwiek obrazków z nich widz Jedynki nie mógł już liczyć. W materiale nie zabrzmiało ani jedno słowo wypowiedziane przez organizatorów Marszów.

 

Jako trzeci „news” materiał o Marszach zdecydowały pokazać się polsatowskie „Wydarzenia”, zaraz po doniesieniach o zbliżającym się spotkaniu prezydenta Trumpa z koreańskim dyktatorem i kwestii polskiej ustawy IPN. Choć informacja była krótka, to znalazła się w niej wypowiedź Sylwii Zborowskiej z Centrum Inicjatyw oraz  jednej z uczestniczek Marszu. Dzięki nim widz mógł poznać antyaborcyjny wymiar wydarzenia, połączony z postulatem podjęcia szybkich działań w celu zatrzymania dokonującej się w Polsce rzezi dzieci nienarodzonych. Niestety, także i w tym medium postawiono na zestawienie Marszów z warszawską homoparadą. To bardzo krzywdzące dla organizatorów manifestacji pro-life. Nie godzi się bowiem stawiać w jednym szeregu prorodzinnych, broniących życia marszy z pikietami organizowanymi przez promotorów grzechu i zepsucia. Nie są to w żadnym wypadku, jak chciałyby lewicowo-liberalne media, dwie strony tego samego medalu.

 

O Marszach poinformowała oczywiście także „Telewizja Trwam”. Jak przystało na katolickie medium, to wydarzenie zajęło w ramówce poczesne miejsce. Nie zabrakło w materiale głosu organizatorów, jak i przedstawiciela hierarchii kościelnej.

 

To, w jaki sposób media donoszą o Marszach dla Życia i Rodziny, mówi nam wiele o otaczającej nas rzeczywistości. Lecz o tym, jak niesamowitym przeżyciem jest udział w jednym z nich, można się przekonać tylko biorąc w nim udział. Kto nie mógł  maszerować w tym roku, niech nie zapomni o tym w przyszłym!

 

luk

 

Czytaj także: 

 

Od Gdańska po Żywiec, od Głogowa po Lublin – Polska za życiem!

 

 

Już po raz szósty w niedzielę 17 czerwca ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do rodziny i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci.

 


DATA: 2018-06-11 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polsce legalnie dokonuje się rocznie około tysiąca aborcji. Ile tego typu czynów dokonuje się poza krajem? Śmiem przypuszczać, że co najmniej o rząd więcej. Czy da się coś z tym zrobić? NIC! Obowiązkowe kontrole lekarskie? To trąci totalitaryzmem!
ponad 1 rok temu / Widzący z Lublina
 
Wczoraj na Marszu dla Życia i Rodziny pojawił się - a jakże - poseł, minister w rządzie PiS, który opowiedział się w głosowaniach sejmowych przeciwko życiu. Można? Można. Panu Bogu świeczkę, diabłu ogarek, byleby w słupkach sondażowych rosło przed wyborami.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Wczoraj na Onet.pl pisali o tym bardzo ważnym .dla nas ,dla Polski ważnym wydarzeniu i oczywiście pod artykulem komentarze. Dziwię się bardzo,że same krytyczne glosy... chyba,że Redakcja prowadzi cenzurę
ponad 1 rok temu / Staly czytelnik Portalu
 
Polacy jako naród muszą wypowiedzieć posłuszeństwo prawom Uni Europejskiej co wiąże się z wypowiedzeniem posłuszeństwa obecnemu państwu i panstwowości polskiej wykreowanej w celu egzekwowania tych praw nad historycznym narodem polskim. Uważam że polacy wiedzą co trzeba zorobić, po prostu wyrzec się dopłat i wziąść się do roboty wbrew zakazom i nowelizacjom o działalności gospodarczej. Państwo kolesiów i biurokratów z całym narodem nie wygra chyba że uda im się na czas sprowadzić do polski jankesów by "już i tak wymęczony naród" wzięść za kark i przycisnąć butem.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60872"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.