DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Komentarz czytelnika, przysłany na skrzynkę [email protected]

Medialny Front Obrońców (ks.) Lemańskiego

Medialny Front Obrońców (ks.) Lemańskiego
fot.Wojciech Kurczewski / FORUM

W TVN24 został wyemitowany ośmiominutowy klip poświęcony ks. Wojciechowi Lemańskiemu, proboszczowi z Jasienicy. Ów kapłan, który od kilkunastu dni na nowo jest oczkiem w głowie mainstreamowych mediów w Polsce, przedstawiony jest jako bohater, niemal „lewacki święty”, przeciw któremu sprzymierzyły się wszystkie ciemne strony Kościoła.


Media próbują stale pokazywać, że obok Kościoła „tradycyjnego i konserwatywnego” istnieje również „Kościół otwarty i postępowy”, taki „fajny”, gdzie każdy ma wolność wypowiedzi, granice moralne są płynne, dogmaty niezobowiązujące. Jednak czy to jest jeszcze Kościół?


Zadziwiające jest, że dla reporterów TVN-u autorytetami w obronie ks. Lemańskiego są m.in. dwie babcie z jego parafii. Zazwyczaj zarówno ta stacja telewizyjna, jak też jej ideologiczni sprzymierzeńcy, wykpiwa starsze osoby, gdy wypowiadają się na tematy kościelne. Tym razem jednak babcie są OK, ponieważ bronią ks.

Lemańskiego. Gdyby broniły np. ks. Franciszka Longchamps de Beriera lub też – nie daj Boże! – o. Tadeusza Rydzyka, wtedy nie byłyby nawet godne cytowania, a jeśli już, to tylko w celu ich wyśmiania.


Twórcy programu pokazują również innego parafianina ks. Lemańskiego, tzw. wiejskiego filozofa, który nawołuje, by „biskupi spuścili z tonu”, ponieważ „to nie inkwizycja i panuje wolność wypowiedzi”. Mężczyzna ten ewidentnie nie rozumie, na czym polega hierarchiczna struktura Kościoła. Nawet gdyby przełożeni się mylili – choć w tej sprawie się nie mylą – to i tak winno się im posłuszeństwo i cześć. Bożek demokracji wszedł głęboko w dusze nawet praktykujących katolików, powielających rewolucyjne mity o „wolności wypowiedzi” w Kościele.


Tymczasem ks. Lemański, choć dotychczas prawnie okazuje posłuszeństwo, to jednak treść jego wystąpień publicznych ma niewiele wspólnego z Ewangelią i Tradycją Kościoła. Jak może tak być, że kapłan sugeruje, że jego własny przełożony jest stary i niedługo przejdzie na emeryturę, dając do zrozumienia, żeby się nim zbytnio nie przejmować? Właśnie w ten sposób ks. Lemański napisał w liście otwartym do Agnieszki Ziółkowskiej, która jako pierwsza Polka została poczęta metodą „in vitro” i – oburzona wypowiedziami biskupa – zapowiedziała apostazję: „Ani się Pani obejrzy, jak biskup Hoser, który swoimi wypowiedziami tak Pani zalazł za skórę, przejdzie na emeryturę. Niech Pani nie odchodzi, Kościół odejściem choćby jednego wiernego staje się uboższy”.


Kiedyś byli księża patrioci, teraz – księża medialni. Roman Kotliński, Stanisław Obirek, Tomasz Węcławski, Tadeusz Bartoś, Jacek Krzysztofowicz… Ci księża skończyli tragicznie. Otumanieni miłością do kobiety, a przede wszystkim do siebie samego, sprzeniewierzyli się Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi. Pozwolili na omotanie się przez media. Czy ks. Lemański pójdzie tą samą drogą? Czy zwycięży jednak u niego duch posłuszeństwa nie tylko wobec swojego biskupa, ale również wobec dwutysiącletniej Tradycji Kościoła?


Jaki cel przyświeca ks. Lemańskiemu, gdy idzie do każdego lewicowo-liberalnego medium, które go „kanonizuje”? Czy ma świadomość, że poprzez swoje występy publiczne działa – nolens volens – na niekorzyść Kościoła? Czy jest to człowiek, którego interesuje cokolwiek poza własnym ego?

 

Karol z Sanoka


DATA: 2013-06-12 14:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest pewna skala ważności spraw. Trzeba uważać aby się za daleko nie zapędzić i nie stracić tego z oczu/uwagi. Najważniejszy jest Bóg i człowiek w kontakcie z Bogiem no i Kościół. Spory tym sprawom nie służą i powinny być gaszone w zarodku. A za księdza należy się ,modlić aby też o tym sobie przypomniał(uwzględnił to).
ponad 6 lat temu / x
 
No i Gużyński z zakonu oo. Tvenowców Kogo teraz święcą. Sw. Dominik przekręca się w grobie
ponad 7 lat temu / anty
 
Spowiedź u tow. stokrotki, rzecz bezcenna!
ponad 7 lat temu / John Galt
 
Warto, aby ks. Lemański przeczytał biografię św. o. Pio.
ponad 7 lat temu / kb
 
Podpisuje sie pod opinia pana Karola z Sanoka.Wielu jest ostatnio nowoczesnych ksiezy!,ktorzy chca zycie liberalne dostosowac do wiary katolickiej.A ksiadz wystepuje w programie u pani Moniki Olejnik????
ponad 7 lat temu / Gosc
 
Zawołaniem arcybiskupa Hosera jest "Bóg jest większy" i to nie Hoser będzie decydować, czy kosciół nie jest domem dla ks. Lemańskiego. Najwyższa pora, żeby to arcybiskup Hoser przeszedł na emeryturę, bo tacy jak Hoser czynią z kościoła pustnię.
ponad 7 lat temu / korekta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.