DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Medialne echa krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny. „Wyborcza” znów ma swoją wersję

Medialne echa krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny. „Wyborcza” znów ma swoją wersję
PCh24 TV

Odbywający się po raz siódmy Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie odbił się szerokim echem w wielu mediach. Manifestacja około 2 tys. osób broniących rodziny najwyraźniej nie spodobała się „Wyborczej”, która na swoim portalu zamieściła mocno tendencyjną relację.

 

Tak oto czytelnik portalu wyborcza.pl dowiedział się, że w niedzielne przedpołudnie przez Kraków przemaszerował „kilkusetosobowy tłum” (choć dodano zaraz, że liczący 1-2 tys. osób), ale najwyraźniej niezbyt rozgarnięty, bo łatwo dający się uwieść Piotrowi Podleckiemu, dyrygentowi Marszu, który „dyktował” uczestnikom hasła do skandowania. I to jakie hasła! Ostrzegające przed gender, przeciw seksedukacji w szkołach, broniące rodziny…

 

Zresztą – jak czytamy – „tegoroczny marsz wymierzał ostrze krytyki przeciwko społeczności LGBT+”, a do tego „plakat reklamujący manifestację przedstawiał rodzinę pod parasolem, na którą pada deszcz z tęczowej chmury”.

 

„Wyborcza” wyraźnie chciała ukazać Marsz jako emanację ciemnogrodu, tkwiącego w więzach swojej religii nieudolnie próbując wyśmiać słowa Danuty Konopackiej, organizatora Marszu, że „możemy umówić się z Panem Bogiem, aby zesłał burzę dopiero po godz. 19. Tak, abyśmy mogli zakończyć bezpiecznie naszą zabawę”. „Wyborcza” tak to skomentowała: „Modlitwa została wysłuchana chyba niezbyt uważnie, bo po południu deszcz jednak padał, tyle że krótko...”

 

„Wyborczej” wyraźnie nie spodobał się udział w Marszu Barbary Nowak, Małopolskiej Kurator Oświaty. Uznano zatem, że „kulminacyjnym punktem marszu był plac Wszystkich Świętych. Tłum pikietujących dziękował pod magistratem małopolskiej kurator oświaty Barbarze Nowak za jej działania na rzecz ochrony polskich rodzin” (Podziękowania od mamy i taty dla naszej kurator oświaty) i krytykował rządzących sloganami: Kto w kraju trzyma władzę, niech nie traci na powadze” oraz „Dziwne rady, obyczaje. Wrogom rodzin kasę daje”.

 

Grozy całej relacji dodawał fakt, że w grupie „dostrzec można było także kilkoro członków Młodzieży Wszechpolskiej ubranych w czarne koszulki z nacjonalistycznymi hasłami”. A przecież, jak czytamy, Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowano w 130 miastach Polski i… „w pełni popiera je Kościół katolicki”.

 

Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie dostrzegły także inne media – zarówno rozgłośnie, jak i portale (mediów elektronicznych i tradycyjnych). Ich relacje prezentowały wydarzenie w sposób wyważony i bez niechęci do uczestników wydarzenia.

 

MA


DATA: 2019-06-17 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wyborcza to antypolski szmatlawiec
5 miesięcy temu / Ulan
 
Obecni na Marszu zauważą, że nawet skandowanych haseł nie potrafili rzetelnie zacytować... Brawo dla GW
5 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
A kiedyś krakowska "Wyborcza" zamieszczała w wydaniach sobotnich godziny mszy niedzielnych wszystkich kościołów w Krakowie...
5 miesięcy temu / mack
 
Wyborcza ma szczęście że Katolicy to nie Muzułmanie. Gdybyśmy byli muzułmanami mogłaby skończyć jak Charlie Hebdo. Na szczęście w naszej wierze należy wybaczać w imię Boga nawet za profanacje, a nie mordować w imię Boga jak w islamie. Niestety ludzie ze środowisk czytających GW nic nie rozumieją, nie chcą, nie potrafią. Jak na opętanych nienawistników przystało, nie potrafią docenić dobra gdyż są źli do szpiku kości.
5 miesięcy temu / banita
 
Redakcja wyborczej popiera cywilizację śmierci. To nie tylko środowiska lbgt, proaborcjoniści czy zwolennicy legalnej antykoncepcji. Popatrzmy na sytuację demograficzną Krakowa - misto rozwija się TYLKO dzięki napływowi z mniejszych miast i miasteczek. Zresztą jest to drenaż tych miejsc, też naganny. Współcześni mieszkańcy wioelkich miast pławią się w kulturze singli, oddają promiskwityzmowi. To jest temat, który powinien krytykować następny marsz. Miejmy nadzieję, że władza coś z tym zrobi bykowe, powrót do powszechniej służby wojskowej. Niestety dziennikarze wyborczopodobni od razu podnieśli by larum raczej aj-waj na pół świata.
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Kto daje kasę ten żąda? I Judasz sie dał nabrać na srebrniki, obrzydzenie do siebie i tego haniebnego czynu ..nie pozwoliło mu dalej zyć.
5 miesięcy temu / Fred
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.