DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Media o porozumieniu migracyjnym krajów UE. Przeważyła wewnętrzna polityka w Niemczech?

Media o porozumieniu migracyjnym krajów UE. Przeważyła wewnętrzna polityka w Niemczech?
Fot. Päivi Tiittanen / freeimages.com

Światowe media w kontekście unijnego porozumienia migracyjnego zwracają uwagę, że stanowi ono przejaw kompromisu. Podkreślają jednocześnie rolę, jaką w posunięciach Angeli Merkel odegrała polityka wewnętrzna. Na niemiecką kanclerz naciskali bowiem bardziej sceptyczni wobec przybyszów koalicjanci.  

 

Według portalu „Politico” porozumienie stanowi przejaw kompromisu między krajami znajdujących się na wybrzeżu (gdzie często w pierwszej kolejności przybywają imigranci) a żądaniami państw znajdujących się w głębi UE (pragnących zatrzymać napływ przybyszów). Końcowe porozumienie to wedle portalu przejaw dążenia do jedności unijnych przywódców.

 

Media przypominają też słowa kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Podkreślała ona, że przyszłość UE zależy od zdolności znalezienia odpowiedzi na problemy stwarzane przez migrację. Rezultat szczytu migracyjnego zadowolił sojuszników politycznych szefowej niemieckiego rządu w UE. Na przykład Günther Oettinger eurokomisarz do spraw budżetu i zasobów ludzkich określił końcowy dokument jako przełomowy – podaje „The Guardian”. 

 

Nie wiadomo jednak czy przełoży się to na sukces Angeli Merkel w polityce wewnętrznej. Pod znakiem zapytania stoi bowiem stabilność koalicyjnego rządu CDU/CSU. Bawarskie CSU o nieco bardziej prawicowych poglądach krytykowało kanclerz Niemiec za zbytnią ustępliwość wobec imigrantów.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania CSU postulowała, by niemiecka straż graniczna mogła nie wpuszczać do Niemiec przybyszów zarejestrowanych w innych krajach UE. Jednak Angela Merkel odmówiła. CSU zażądała od niej rozwiązania problemu do końca miesiąca – zauważa „Financial Times”.

 

Angela Merkel może teraz zaprezentować koalicjantom dość zbieżny z ich poglądami zapis w końcowym dokumencie. Chodzi tu o walkę z „wtórną migracją” osób przybyłych już do UE, ale szukających azylu w innych jej państwach. 

 

Zawarcie porozumienia migracyjnego doprowadziło do wzrostu kursu euro.

 

mjend

 

Źródła: theguardian.com / ft.com / politico.eu

 


DATA: 2018-06-29 11:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.