DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Media: to przez katolicyzm Polacy i Włosi zaangażowali się w sprawę Alfiego

Media: to przez katolicyzm Polacy i Włosi zaangażowali się w sprawę Alfiego
fot. Mercury Press & Media

Brytyjski portal „Daily Star” zwrócił uwagę na zaangażowanie Polaków i Włochów w sprawię małego Alfiego Evansa. Redakcja z delikatnym zdziwieniem odebrała solidarność z niewinnym, ale także całkowicie obcym chłopcem. Zdaniem portalu, to silne przekonania katolickie stoją za zaangażowaniem w ratowanie 23-miesięcznego Alfiego. Podobne zdanie mają redaktorzy znanego serwisu "Politico".

 

W ostatnich dniach mały Alfie Evans stał się bohaterem wielu osób z całego świata, które w mediach społecznościowych wyrażają solidarność z nim i jego rodzicami. Oprócz wsparcia w internecie, na ulice wielu miast wyszły tysiące osób, które manifestują swoje wsparcie dla malucha z Liverpoolu. W szczególny sposób tę solidarność widać jednak w Polsce oraz we Włoszech. Wsparcie płynące z obu krajów zostało przyjęte przez niektóre brytyjskie media z pewną nutą zdziwienia.

 

Portal „Daily Star” na swych łamach zastanawia się co jest powodem tak dużego zainteresowania życiem Alfego Evansa, przejawianym przez Polaków i Włochów. Autorzy tekstu po przeprowadzeniu małego śledztwa „odkryli”, że najprawdopodobniej jest to silny katolicyzm obecny w obu Narodach. W tekście zwrócono uwagę, że w obronie małego dziecka stanął m.in. polski prezydent Andrzej Duda, którego redakcja przedstawiła jako „zdecydowanego katolika”. „Daily Star” przywołuje oczywiście również fakt, że Włochy nadały Alfiemu obywatelstwo, co zdaniem redakcji może być efektem zaangażowania w sprawę papieża Franciszka. Redakcja zwraca uwagę na to, że papież kilkukrotnie zabierał głos biorąc w obronę życie niewinnego dziecka. Autorzy piszą także o symbolicznym geście ze strony Ojca Świętego, którym była prywatna audiencja Thomasa Evansa, ojca Alfiego.

 

Temat szczególnego zainteresowania przez Polaków i Włochów sprawą malucha podejmuje również „Liverpool Echo”. Redakcja zwraca uwagę, że w obu tych krajach duży wpływ na opinię publiczną ma katolicyzm. Podają przy tym statystyki, z których wynika, że 88 proc. mieszkańców Polski to katolicy. Co ciekawe, brytyjskie media podkreślają przy tym, że papież Franciszek cieszy się, zarówno w Polsce jak i we Włoszech, dużym uznaniem, dlatego tak ważne w całej sprawie ratowania Alfiego były jego słowa i wpisy na Twitterze.

 

Sprawą zainteresował się również portal "Politico". W jednym ze swoich tekstów zwrócił uwagę, że pomoc Alfiemu Evansowi zaproponowały bardzo katolickie kraje. Autorzy zwracają uwagę także na wypowiedzi polskich polityków, m.in. prezydenta Andrzeja Dudy oraz byłej premier Beaty Szydło, której komentarz został zacytowany na portalu. "Ta sprawa to kolejny dowód na to, że cywilizacja śmierci zaczyna wygrywać" - powiedziała Szydło. "Jeśli Europa nie wróci do swoich korzeni i wartości, prawdopodobnie będzie coraz więcej takich przypadków" - czytamy na Politico.eu.

 

 

Źródło: Daily Star, Liverpool Echo, Politico.eu

WMa

 


DATA: 2018-04-26 19:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W sumie cieszę się że to dostrzegli. Znów widać że Bóg nawet ze zła potrafi wyprowadzić największe dobro. Może jednak Europa jeszcze się podniesie. Chwała Bogu!!!
ponad 2 lata temu / Iza
 
Założę się że wnuki królowej Elżbiety nie były szczepione. Tak jak dzieci i wnuki tych podłych lekarzy i prawników.
ponad 2 lata temu / alf
 
Jeśli jesteśmy z Bogiem Abrahama,Izaaka,Jakuba, Bogiem i Ojcem Jezusa Chrystusa to któż przeciwko nam, możemy powiedzieć jak Mojżesz, któż ma takiego Boga jak my. Wszystko możemy w TYM, który nas umacnia.
ponad 2 lata temu / mały
 
A gdzie jest królowa Elżbieta? Kapelusze przymierza? Zapracowana? Bawi nowego zdrowego wnuka?
ponad 2 lata temu / duchowny
 
Myśle tak: jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, o co chodzi. Gdyby inne zespoły lekarskie na przykład odkryły, ze stan dziecka jest wynikiem powikłań poszczepiennych, to kogoś mogłoby to cholernie dużo kosztować. Na teraz i na przyszłość, na wielka skale. Mogłoby się okazać, ze popełniono mnóstwo błędów w leczeniu. Mogłoby się okazać wiele ciekawych rzeczy i dlatego żyjący Alfie jest ich koszmarem. Już wydawało się, ze można problem szybko posprzątać, a tu zaczęły się kłopoty. Okropnie śmierdząca sprawa.
ponad 2 lata temu / Antymodernista
 
Tak to katolicyzm.Religia która była fundamentem Europy.Nie byłoby wątpliwości jak postępować z chorym dzieckiem gdyby była nim nadal.A tak nie jest.
ponad 2 lata temu / groch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.