Czy kapitał może mieć przekonania? Oczywiście, że tak, i to dość ściśle określone. Trudno bowiem sądzić, by biznes, który sprzedaje prezerwatywy, nie miał poglądów na temat użycia prezerwatyw. Dziwne by było, gdyby klinika świadcząca usługi in vitro nie miała poglądów dotyczących tego typu zapłodnienia czy żeby firma zarabiająca na prezentowaniu treści erotycznych nie miała poglądów na temat erotyki. Biznes jest bardzo często związany ze zjawiskami takimi, jak erotyka, aborcja, in vitro, antykoncepcja, homoseksualizm, transseksualizm czy gender. Są to obszary, wokół których ogromne koncerny rozgrywają swoje potężne interesy. W oczywisty sposób znaczna część biznesu nie tylko posiada określone poglądy, ale też forsuje je na rynku.
W celu skutecznego pomnażania zysków biznes pozyskuje do promocji swoich celów ludzi społecznego zaufania uznawanych za bezstronnych, na przykład, naukowców czy tak zwanych obrońców praw człowieka. Najczęstszą metodą pozyskiwania ludzi jest wikłanie ich w zależność finansową, czyli w sytuację podwójnej lojalności.
Warto w tym kontekście wspomnieć choćby o niedawnych skandalach korupcyjnych dotyczących Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA) w relacji z koncernami farmaceutycznymi zarabiającymi miliardy dolarów dzięki globalnej walce przeciwko prawu do terapii psychologicznej skłonności homoseksualnych. APA jest największym światowym „autorytetem naukowym” w batalii przeciwko chrześcijanom w sprawie homoseksualizmu. To ono w roku 1973 skreśliło homoseksualizm z listy chorób, po czym doprowadziło do analogicznej decyzji Światowej Organizacji Zdrowia w roku 1990 i do dziś regularnie jątrzy przeciwko naukowcom pokazującym skandaliczne okoliczności oraz rażące błędy wnioskowania naukowego towarzyszące tamtym wydarzeniom...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Prezydent Argentyny Alberto Fernández podpisał przyjętą w grudniu ub.r. przez parlament ustawę o aborcji. Zezwala ona na legalne, swobodne i bezpłatne zabicie nienarodzonego dziecka do 14. tygodnia ciąży.
Portal PCh24.pl spytał urzędy reprezentujące najwyższe polskie władze o to, czy i w jaki sposób próbują pomóc panu Robertowi, naszemu rodakowi skazanemu na śmierć głodową przez dyrekcję szpitala w Plymouth, brytyjski Sąd Opiekuńczy oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka. Niestety, na razie otrzymaliśmy jedynie ogólnikowe i niewiele mówiące odpowiedzi.
Wyjeżdżając na rodzinny urlop – tym razem spędzany na Dolnym Śląsku – Wojciech nie przypuszczał, że sprawy przybiorą taki obrót.
Zablokowanie Donalda Trumpa w mediach społecznościowych to wydarzenie większej wagi niż rewolucja październikowa. Kraje, w tym także Polska, powinny poważnie zastanowić się nad dalszymi kierunkami rozwoju cyfrowego – wynika ze słów Miłosza Lodowskiego, który był gościem PCh24TV.
Komisja Europejska nie ustaje w próbach wprowadzenia ideologii gender do unijnego prawa. Na wypadek niepowodzenia planu ratyfikacji kontrowersyjnej Konwencji stambulskiej, zapowiedziała podjęcie działań w celu przyjęcia nowego wiążącego prawa opierającego się na tych samych genderowych założeniach, co Konwencja
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI