DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Media: Donald Trump wycofuje blisko 10 tys. żołnierzy stacjonujących w Niemczech

Media: Donald Trump wycofuje blisko 10 tys. żołnierzy stacjonujących w Niemczech
Fotograf: JONATHAN ERNST Archiwum: Reuters FORUM

Prezydent USA Donald Trump miał podjąć decyzję o wycofaniu 9,5 tys. amerykańskich żołnierzy, którzy aktualnie stacjonują w Niemczech. Ma to być realizacja zapowiedzi amerykańskich dyplomatów, którzy sygnalizowali to w sierpniu ubiegłego roku. Część z nich ma trafić do Polski.

 

O prawdopodobnej decyzji prezydenta Donalda Trumpa poinformował „The Wall Street Journal”, który podkreśla, że redukcja amerykańskich wojsk ma być bardzo znacząca. Media przewidują, że z 34,5 tys. amerykańskich żołnierzy, aż 9,5 tys. zmieni swoje miejsce pobytu. Cała operacja przeniesienia żołnierzy armii USA ma być przeprowadzona najpóźniej do września. Co ciekawe, Reuters podaje, że część z nich będzie stacjonować na terenie Polski. Nie podano jednak dokładnych liczb.

 

Informacja podawana przez „The Wall Street Journal” nie została jeszcze potwierdzona w oficjalnym komunikacie Białego Domu. Media jednak przypominają, że decyzja Donalda Trumpa była już zapowiada w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas ambasador USA w Niemczech Richard Grenell mówił, że w ocenie amerykańskiego prezydenta, Berlin nie inwestuje wystarczających środków w obronność, czego konsekwencją może być wycofanie części stacjonującej w Niemczech armii USA.

 

Richard Grenell zwracał wówczas uwagę, że „jest czymś obraźliwym zakładać”, że Amerykanie wciąż będą finansować obecność swoich żołnierzy w Niemczech, gdy Berlin swoje nadwyżki budżetowe będzie przekierowywał na wydatki krajowe. Głos w sprawie zabierała wówczas także ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher. Powiedziała wówczas, że Polska wypełnia zobowiązanie do wydatkowania 2 proc. PKB na rzecz NATO. „Chętnie byśmy powitali w Polsce amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech” – powiedziała.

 

 

Źródło: wsj.com, Reuters, dorzeczy.pl

WMa

 


DATA: 2020-06-05 21:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

widocznie trzeba dopilnować realizacji jakichś celów, może w sprawie zadośćuczynienia ustawie 447?
28 dni temu / josif
 
Szczególnie ci nasi odwieczni niemieccy/unijni przyjaciele cha cha Już nie mogą się doczekać aż tu będą znowu...po trupach...
29 dni temu / PI Grembowicz
 
Będą tylko wokoło nas znowu jedynie Rosja i Niemce, Niemce i Rosja! Jak zawsze aż do kolejnego rozbioru/wojny?! Modlcie się!
29 dni temu / PI Grembowicz
 
Chyba już nigdy nie doczekam się wolnej Polski. Jak nie Sowieci to teraz jankesi nas okupują i już nie widzę nadzieji na wolność.
29 dni temu / Abc
 
Cieszcie się, przecież tego chcieliscie! Ten zły, dwulicowy /GK/, amoralny Donald Trump, najbardziej znienawidzony człowiek na świecie, przez...lewicę!
29 dni temu / PI Grembowicz
 
Od kiedy USA jest sojusznikiem Polski? Kto nam grozi? Białoruś?
29 dni temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.