DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Media: biskupi unikają odpowiedzi na trudne pytania podczas szczytu o nadużyciach seksualnych

Media: biskupi unikają odpowiedzi na trudne pytania podczas szczytu o nadużyciach seksualnych
Fabio Frustaci / EIDON

Portal LifeSiteNews.com jest zdania, że biskupi biorący udział w watykańskim szczycie o nadużyciach seksualnych, unikają odpowiedzi na trudne pytania. Wśród nich są te dotyczące związku pomiędzy homoseksualizmem, a skandalami i nadużyciami seksualnymi, do których miało dojść w Kościele.

 

Podczas trzeciej konferencji prasowej odbywającej się w ramach watykańskiego szczytu o nadużyciach seksualnych, dziennikarze LifeSiteNews.com uznali, że biskupi zignorowali trudne pytania dotyczące związków homoseksualizmu ze skandalami obyczajowymi. Dziennikarze stwierdzili, że odpowiedzi biskupów były wymijające ponieważ są oni świadomi, że „siedzą na szczycie beczki z prochem” i obawiają się jej eksplozji. 

 

„Czy może mi ksiądz biskup powiedzieć, czy żałuje, że więcej ludzi wśród hierarchii amerykańskiej nie rozmawiało z byłym kardynałem McCarrickiem o jego „problematycznym zachowaniu?” - zapytał Phil Pullella z agencji Reuters. „Nie wiem, czy biskupi nie rozmawiali z nim o jego skłonnościach i działaniach” - powiedział kard. Sean O’Malley. „Mam nadzieję, że tak się stało” - dodał. 

 

Portal LifeSIteNews.com jest zdania, że taka odpowiedź nie satysfakcjonuje katolików, szczególnie tych z USA, którzy mieli kontakt z byłym kardynałem Theodorem McCarrickiem, który kilka dni temu decyzją papieża Franciszka został wydalony ze stanu kapłańskiego. Portal jest zdania, że fakt iż żaden z biskupów świadomy homoseksualnych zachowań byłego kardynała, nie zareagował pokazuje, że nie istnieje braterstwo na najwyższym szczeblu hierarchii Kościoła.

 

Kolejny rażący przykład unikania odpowiedzi na trudne pytania miał miejsce, gdy Diane Montagna z LifeSitneNews zauważyła, że większość przypadków nadużyć duchownych ma związek z obecnością przez dziesięciolecia subkultury homoseksualnej i grzechów sodomii w seminariach. Diane Montagna zapytała czy hierarchowie zdecydują się zająć tym rodzajem grzechu wśród duchowieństwa. Odpowiedź abp Charlesa Scicluny była jednak zaskakująca. 

 

Arcybiskup archidiecezji maltańskiej powiedział, że aktywny homoseksualizm w seminariach „nie ma nic wspólnego z wykorzystaniem seksualnym nieletnich”. Portal relacjonuje, że hierarcha unikał terminu „homoseksualizm” i zastępował je określeniem: „niewłaściwe postępowanie”. W tym momencie rozmowa pomiędzy arcybiskupem i dziennikarką została przerwana, a Diane Montagna nie mogła zadać kolejnego pytania. 

 

„Mam nadzieję, że każdy biskup, który jest świadomy tego rodzaju niewłaściwego zachowania, z pewnością poinformuje o tym Stolicę Apostolską i nie będzie czuł, że powinniśmy ją ukryć lub przymknąć na nią oko” - powiedział kard. O’Malley. Zdaniem LifeSIteNews.com, „fakt, że kardynał, a zwłaszcza przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, wskazywałby, że „przymykanie oczu” jest nadal możliwe, mówi wiele o tym, jak oderwana jest moralność i etyka hierarchii od moralności świeckich. 

 

 

Źródło: LifeSIteNews.com

WMa

 


DATA: 2019-02-23 17:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marana tha, przyjdź, Panie Jezu! Oczyść Twój święty Kościół ze zgniłych moralnie hierarchów, pogrążających się w ciemnościach, prowadzonych na łańcuchach szatana i pociągających do Piekła maluczkich. Jezu Chryste, ratuj Twój Święty Kościół któryś nabył własną Krwią. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
Módlmy się na naszych biskupów!
ponad 1 rok temu / alo
 
> Zamiast x.Dolindo Modlitwa Ojcze Nasz.... Modlitwa x. Dolindo w stosunku do którego Święte Oficjum prowadziło proces zarzucając mu Modernizm jest OBRAŹLIWA. Promowanie przez Kurię Warszawską Bp Nycza nabożeństw i modlitw tego człowieka służy nowej polityce kościelnej doceniającej ZASŁUGI MODERNISTÓW i REFORMATORÓW KOŚCIOŁA. Sugerowanie , że o.Pio mówił: ? Idźcie lepiej do ks. Dolindo! Nie jest poparte żadnym dowodem. Ma jedynie za zadanie uwiarygodnienie osoby. Więcej roztropności. Jezus Chrystus jest Synem Bożym. Żywym Bogiem , który karmi nas Swoim Świętym Ciałem. Nie jest naszym >sługą< od załatwiania > brudów< i potrzeb.
ponad 1 rok temu / iskierka > Daro
 
Kosciol wychodzil juz z roznych opresji ale sie oczyszczal jezeli nie bedzie woli oczyszczenia nic dobrego z tego nie bedzie.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Sprawa homoseksualizmu w kościele jest wewnętrzną sprawą kościoła, a zrobiono z tego nagonkę. Czekam z niecierpliwością kiedy wielcy z LGBT odpowiedzą za masowy przymusowy homoseksualizm na świecie z jawnym wykorzystywaniem pedofilskim. Tak jawnym że żądają prawnego zezwolenia na seksualne współżycie z dziećmi w tym z własnymi. Ta hipokryzja jest obrzydliwa. Ślepota poprawnych politycznie kościelnych osobistości jest żenująca. I ci ludzie zwą siebie obrońcami wiary. Są tylko kiepskimi pasterzami którzy pozwalają by wilki, hieny i szakale porywały i pożerały im owce.
ponad 1 rok temu / banita
 
Jestem przerażony co ten biskup opowiada.. Jakie niewłaściwe zachowanie? Homoseksualizm i czyny sodomskie to grzech tak wielki że aż wołajacy o pomstę do nieba. Jako katolik oczekuję ws wiary od mojego biskupa mowy tak tak nie nie a nie jakiegoś sciemniania i rozmydlania
ponad 1 rok temu / Adam
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.