DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Medalistka Igrzysk Olimpijskich przeciwko „Karcie LGBT+”. „Będę bronić tradycyjnej Polski”

Medalistka Igrzysk Olimpijskich przeciwko „Karcie LGBT+”. „Będę bronić tradycyjnej Polski”
Zofia Klepacka, FOT. ROBERT GARDZINSKI /FORUM

Polska windsurferka i medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie zaprotestowała przeciwko polityce Rafała Trzaskowskiego, który wspiera homoseksualną agendę. „Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski” - napisała. 

 

„Karta LGBT+” to nowy pomysł promocji agendy homoseksualnej w Warszawie. Co więcej, dzięki decyzji Rafała Trzaskowskiego, będzie się ona odbywała z wykorzystaniem narzędzi administracji publicznej miasta stołecznego Warszawy. Promocja LGBT przez władze miasta spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem mieszkańców. Wśród nich znalazła się znana polska windursferka - Zofia Klepacka. Medalistka Igrzysk Olimpijskich napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych, że nie zgadza się na promocję LGBT i „będzie bronić tradycyjnej Polski”. 

 

„Czy mój dziadek walczył o taką Warszawę w Powstaniu? Nie wydaje mi się… Panie Prezydencie, może się Pan lepiej weźmie za sport w Warszawie, który kuleje?” - czytamy we wpisie Zofii Klepackiej, która nawiązała do programu „Karty LGBT+”. Jego wprowadzenie okazało się priorytetem dla nowych władz stolicy. Co ciekawe, wpis na Facebooku krytykujący postawę Rafała Trzaskowskiego i promocję agendy homoseksualnej, szybko został usunięty. „Przed chwilą po raz kolejny Facebook usunął mój post. Pamiętajcie jedno!!! Dobro ze złem zawsze zwycięży!!!” - skomentowała Klepacka. 

 

Przypomnijmy, że „Karta LGBT+” to nowy program warszawskiego Ratusza, który ma wspierać homoseksualistów i osoby zaangażowane w ruch LGBT. Jednym z jego założeń ma być wybudowanie „hostelu interwencyjnego” dla osób homoseksualnych, które znalazły się w trudnej sytuacji i nie mogą oczekiwać pomocy ze strony rodziny. Oprócz tego pomysłodawcy planują stworzenie centrum społeczno-kulturalnego dla homoseksualistów i zwolenników ruchu LGBT oraz przygotowanie zajęć edukacyjnych promujących homoseksualny styl życia.

 

Warto podkreślić, że postulaty przedstawione w „Karcie LGBT+” budzą poważne wątpliwości z punktu widzenia prawnego. Eksperci Instytutu Ordo Iuris przygotowali analizę tego dokumentu. Podkreślają w niej, że Karta nie jest aktem prawa miejscowego w rozumieniu Konstytucji RP, a jedynie deklaracją, zatem nie rodzi skutków prawnych dla mieszkańców Warszawy, ani dla jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta. 

 

Prawnicy zwracają uwagę również na to, że znajdują się w niej liczne stwierdzenia wątpliwe pod względem ich zgodności z ustawą zasadniczą. Należy do nich m.in. sugerowanie potrzeby i możliwości instytucjonalizacji konkubinatów jednopłciowych.

 

Poważne zastrzeżenia prawne budzą też zawarte w Karcie propozycje rozwiązań dotyczące oświaty. Szczególnie kontrowersyjna jest idea wprowadzenia w szkołach tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że tego typu programy niejednokrotnie stanowiły formę upowszechniania ideologii gender oraz indoktrynacji w duchu postulatów środowiska LGBT. Może to naruszać prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Ponadto, władze samorządowe nie mają kompetencji do wprowadzania programów edukacyjnych i wychowawczych.

 

Źródło: wpolityce.pl, Twitter, Ordo Iuris

 

WMa

 


DATA: 2019-02-23 14:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Trzaskowski chciałby aby wszyscy byli tacy jak on. Jednak czy chore drzewo może rodzic dobre owoce a czy zdrowe drzewo może rodzic zle owoce? Kiedyś nasi dziadkowie bronili naszej ojczyzny a dzisiaj nam rodzicom przyszło bronić naszych dzieci przed demiralizacją chorych ludzi aby nie zarażali czystych i niewinnych dusz dzieci. Bądźcie mężni i dzielni kochani rodzice o nie pozwólcie aby ktoś chory dotykał i uczył waszych dzieci.
ponad 1 rok temu / Iwona
 
Deklaracja Rafala Trzaskowskiego jest promowaniem pedofilii, co jest niezgodne z polskim prawem. Ten Pan powinien byc postawiony przed sadem. Tyle w temacie !
ponad 1 rok temu / Hania Small
 
Tzw. "facebook" usunął wpis p. Zofii Klepackiej o tej treści. To jeszcze jedna ilustracja faktu, że nie warto zadawać się z tzw. fejbukiem.
ponad 1 rok temu / Konrad Józef T
 
@Wojtek Broniliście piekarza i kilku innych ludzi za to,że miał prawo odmówić wykonania usługi homoseksualistom. Były to ich prywatne firmy. A teraz macie pretensje do prywatnej firmy "Facebook Inc", o to,że jej właściciel robi co chce, jeśli chodzi o treści publikowane na jego stronie. Gdzie tu sens i logika?
ponad 1 rok temu / ollek
 
ollek- I to jest kwintesencja- Facebook to lewacki Portal, promujący wszelkie dewiacje i zboczenia wg ideologii swojego własciela.... tylko dlaczego sądy karzą włascielela drukarni , prywatnej drukarni który odmówił wydruku sodomickich ulotek???
ponad 1 rok temu / wybiórcza tole
 
Zabralam swoje dziecko ze szkoly w Warszawie ,bede dojezdzac ,razem z nim ..nie szkodzi ,moj syn tez nie ma z tym problemu
ponad 1 rok temu / Ela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.