DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Meczet, półksiężyc i arabscy wojownicy, czyli... tematyczny plac zabaw w Berlinie

Meczet, półksiężyc i arabscy wojownicy, czyli... tematyczny plac zabaw w Berlinie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Tematyczne place zabaw to ostatni krzyk mody. Zasadniczo powinny umilać czas dzieciom poprzez wolnostojące zabawki stylizowane na świat bajek. W Berlinie otwarto właśnie, w asyście policji, kolejny tematyczny plac zabaw. Wyposażenie? Meczety, półksiężyc, arabscy wojownicy.

 

Teoretycznie nie ma w tym nic złego, bo plac zabaw odwołuje się po prostu do popularnej opowieści o Ali Babie i 40 rozbójnikach. Jednak w dobie postępującej islamizacji, gdy już niemal co dziesiąty mieszkaniec Berlina ma islamską tożsamość religijną, może budzić to zdziwienie i niepokój. Do tego stopnia, że plac zabaw w rządzonej przez skrajnych lewaków dzielnicy Neukölln otwarto na początku grudnia w asyście policji.

 

Co ciekawe, jeden z lokalnych portali opisujących sprawę początkowo informację o ochronie policji umieścił w tytule, później artykuł zmieniono i o obecności funkcjonariuszy nie ma już ani słowa.

Przeciwko takiej stylistyce placu zabaw protestowali między innymi politycy Alternatywy dla Niemiec, mówiąc o ukrytej promuzułmańskiej indoktrynacji dzieci. Burmistrz dzielnicy Franziska Giffey z SPD odrzuca te zarzuty, przekonując, że „nie zbudowano przecież meczetu, tylko orientalne miasto”, które ma pomóc „pobudzić fantazję dzieci”.

 

 

Krytykę ściąga jednak przede wszystkim to, że oprócz motywów latających dywanów, wschodnich bazarów czy rozbójników o arabskich wyglądzie, na placu zabaw stanęła też duża, drewniana barwna kopuła meczetu, zwieńczona widocznym z daleka żółtym półksiężycem.

 

 

Promotorzy placu zabaw przekonują, że ma on tematyczny związek z przedszkolem, które działa tuż za rogiem. Rzeczywiście – niedaleko istnieje przedszkole „Ali Baba i 40 rozbójników”, prowadzone przez Güldane Yilmaz.

 

Tureckie porządki w czerwono-zielonym Berlinie są coraz wyraźniejsze. Nie bez wpływu pozostaje pewnie fakt, że przytłaczająca większość muzułmańskich wyborców tradycyjnie głosuje w Niemczech na lewicę.

 


Źródło: noz.de
Pach

 

 


DATA: 2017-12-08 14:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To praktyczne rozwiązanie...w porze modłów dzieci rozwiną dywanik i mogą się pomodlić...pokolenie dzisiejszych islamskich dwudziestolatków zostało brutalnie zradykalizowanych w meczetach w Niemczech postawionych za pieniądze podatników wszystkich krajów UE,a nad którymi nie ma żadnej kontroli...
7 miesięcy temu / włodek
 
a czy malutki niemiecki obozik zagłady też tam się znajdzie ????? choć malutkie krematorium ??? na oszolomstwo za zachodnią granicą widać nie ma rady !!!! ale też Polskę poczuczają .....!!!potomkowie hitlerowców !!!!
7 miesięcy temu / wask
 
Niemcom ,już całkiem odbiło,już nie wiedzą jak się podlizać Muzułmanom.
7 miesięcy temu / Helena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.