DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 21  >   TEMAT NUMERU: WĘGRY - DECYDUJĄCE STARCIE

Sławomir Skiba

Męczennik Ostpolitik


Zrządzeniem Opatrzności mianowany w roku 1945 arcybiskupem Ostrzyhomia, czyli prymasem Węgier, József Mindszenty od początku swej posługi świadom gry prowadzonej przez komunistów, jak również skutków wdrażania antychrześcijańskiego modelu społecznego, otwarcie przeciwstawiał się kompromisom i jakimkolwiek próbom „dogadywania się” z rządem komunistycznym.
 

Sowieckie „wyzwalanie” Europy środkowo-wschodniej spod nazistowskiego buta w każdym z „oswobodzonych” krajów przebiegało według zbliżonego scenariusza. W pierwszych trzech latach po zwycięskim marszu krasnoarmiejców pozwalano na istnienie w ograniczonym zakresie ugrupowań politycznych różnych od komunistycznych (oczywiście, za wyjątkiem tych, które nie zaakceptowały nowej przewodniej siły i prowadziły walkę podziemną). Wszystkich, którzy dali się uwieść demokratycznej retoryce nowego porządku i uwierzyli w możliwość samostanowienia, zachęcano do wzięcia udziału w „wolnych wyborach”, odgrywając w tym celu farsy mające uwiarygodniać nową władzę w oczach ujarzmionych narodów i opinii publicznej wolnego świata. Gra na zdezorientowanie przeciwnika i wciągnięcie w niebezpieczny kompromis obliczona została na lata i prowadzona była z całą konsekwencją.

Największą przeszkodą dla wdrażania nowej wiary był przede wszystkim Kościół katolicki, dlatego też priorytet komunistycznej rozgrywki o zmianę mentalności i nowy porządek stanowiła pacyfikacja jego reakcji.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Dwaj obywatele Bangladeszu oraz jeden mieszkaniec Iraku nielegalnie przedostali się do Polski, ukryci na naczepie ciężarowego samochodu. Mężczyźni zostali ujęci przez funkcjonariuszy policji, którzy przekazali ich pobliskiej jednostce straży granicznej. Imigranci deklarowali chęć przedostania się do jednego z krajów Europy Zachodniej.

 
 

Amerykańska piosenkarka Lady Gaga skomentowała zapisy nowego prawa, które chroni życie, obowiązującego w stanie Alabama w USA. Artystka stwierdziła, że będzie się modliła za wszystkie kobiety, które ze względu na regulację chroniącą życie, nie będą mogły zabić swojego poczętego dziecka.

 

Hamburska Caritas prowadzi poradnictwo dla homoseksualistów żyjących w związkach z osobami tej samej płci. Osoby utożsamiające się ze światem LGBT mogą korzystać z pomocy kościelnej organizacji i dowiedzieć się m.in. jak dobrze wychowywać dzieci.

 

Coraz więcej niemieckich szkół w praktyce przyjmuje elementy prawa szariatu. Odwołują przyjęcia, święta czy spotkania towarzyskie dla uczniów i rodzin. Powodem tego jest fakt, że muzułmanie trwają w okresie Ramadanu. Okazuje się, że islamski kalendarz w coraz większym stopniu organizuje życie Niemców.

 

 

Rządząca w Chinach Komunistyczna Partia wykorzystuje obok starej taktyki, także nową, zaawansowaną technologię nadzoru do rozprawiania się z mniejszościami etnicznymi oraz chrześcijanami. Obejmuje ona m.in. nadzór poprzez funkcję rozpoznawania twarzy i aplikację na smartfona, która nagradza obywateli za „lojalność” wobec państwa.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.