DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   TEMAT NUMERU: MADE IN CHINA

Rozmowa z Tomaszem M. Korczyńskim

Męczennicy za chińskim murem


Rządząca Chinami partia komunistyczna, w związku z dynamicznym rozwojem gospodarczym państwa oraz jego ekspansją międzynarodową, deklaruje otwarcie na świat i nowoczesność. Czy w związku z tym poprawia się również położenie Kościoła katolickiego w Państwie Środka?

– Przeciwnie, w ostatnim czasie sytuacja Kościoła w Chinach pogorszyła się, zwłaszcza od czasu niedawnej olimpiady w Pekinie. Świat dał totalitarnemu reżimowi chińskiemu możliwość zorganizowania tych igrzysk, a w tym samym czasie w wzmagały się prześladowania, władze dokonywały aresztowań. Komunistyczna Partia Chin jest bytem przestępczym, dokonującym brutalnych prześladowań, pobić księży i sióstr zakonnych. Zaostrzony został kurs przede wszystkim wobec katolickiego Kościoła „katakumbowego” i wspólnot protestanckich, co nie znaczy, że represje nie dotyczą również legalnego kościoła – Stowarzyszenia Patriotycznego Katolików Chińskich. Ono również jest szykanowane i inwigilowane.

Jednak działalność pozostającego w jedności ze Stolicą Apostolską Kościoła podziemnego została przez reżim zakazana. Wszyscy jego biskupi, kapłani i wierni uznawani są za przestępców. Obecnie przebywa w więzieniach kilkunastu biskupów, kilkudziesięciu kapłanów i kilka tysięcy świeckich. Działają obozy reedukacyjne dla katolików i w żadnym razie nie możemy mówić, że Chiny są otwarte na świat.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

W środę Sejm zdecyduje o dalszych losach obywatelskiego projektu ustawy „Stop Pedofilii”, wspartego podpisami ponad 300 tysięcy Polaków. Przebieg wystąpień podczas wtorkowego pierwszego czytania pozwala na ostrożny optymizm odnośnie dalszych losów inicjatywy.

 
 

Urząd komitatu peszteńskiego uznał, że plakaty Coca-Coli pokazujące pary homoseksualne w ramach akcji #loveislove łamią prawo. Chodzi o zakaz promowania reklam mogących zaszkodzić fizycznemu, duchowemu, emocjonalnemu lub moralnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

 

Łukasz Karpiel zaprasza na program „Prawy prosty”! O tym co może Senat, czy opozycja może zablokować pracę izby wyższej, i jak przedstawia się sejmowa układanka. Gościem jest dr Paweł Momro.

 

Jak co roku 13 października, w dniu ostatnich objawień Matki Bożej fatimskim dzieciom, do sanktuarium przybyło wielu wiernych. Nieśli ze sobą swoje sprawy, chcieli spotkać się z Matką Bożą „oko w oko”. Było jednak coś co mocno zakłócało sacrum tego miejsca. To sfera „profanum”. I nie chodzi tu tylko o wycieczkowiczów nie rozumiejących w jakim miejscu i celu tu przybyli, ale brak szacunku dla Najświętszego Sakramentu.

 

Polacy stanowili w przeszłości wielki, dumny i mądry naród. A jak jest dzisiaj? Ciężko wyrokować w sprawie całości społeczeństwa, natomiast światopoglądowe błędy sporej części mieszkańców naszego kraju to fakt. Oto bowiem ponad 2,3 mln uprawnionych do głosowania postawiło w niedzielę na SLD. Tym samym do Sejmu RP dostała się silna reprezentacja skrajnej lewicy różnych odmian i pokoleń.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.