DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Meandry Drogi Synodalnej. Niemieccy hierarchowie homolobbystami?

Meandry Drogi Synodalnej. Niemieccy hierarchowie homolobbystami?
Episkopat Niemiec, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Reuters

Dwaj biskupi niemieccy wzywają Kościół do zmiany nauczania o homoseksualizmie i uznania „wartości”, takich jak wierność, obecna rzekomo w związkach homoseksualnych – donosi portal Life Site News w ślad za katolickimi mediami znad Renu.

 

Arcybiskup Stefan Hesse i biskup Georg Bätzing zabrali głos podczas pierwszego Zgromadzenia Drogi Synodalnej w Niemczech, zakończonego w sobotę 1 lutego.

 

Hesse, arcybiskup Hamburga, zdystansował się od nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu, poinformował katholisch.de, portal informacyjny niemieckiego Episkopatu. Zamiast niego, zdaniem hierarchy, Kościół powinien odkrywać „nowe ścieżki”.

 

Stwierdzenie Katechizmu Kościoła Katolickiego, zgodnie z którym osoby o skłonnościach homoseksualnych powinny spotkać się z szacunkiem, oznacza, że ​​Kościół patrzy na nich z góry, a nie na równych zasadach – uznał abp Hesse.

 

Arcybiskup Hamburga skrytykował również kościelne wezwanie homoseksualistów do prowadzenia życia we wstrzemięźliwości. Przekonywał, powołując się na własne doświadczenia kierownictwa duchowego, że wiele osób o skłonnościach homoseksualnych trwa w związkach, w których obecne są takie wartości jak „szacunek i odpowiedzialność”. Hierarcha zażądał od Kościoła, aby oddał sprawiedliwość tej „rzeczywistości”. Według katholisch.de, wezwanie spotkało się z aplauzem wśród członków Zgromadzenia.

 

We wspólnym z Franzem-Josefem Bode, biskupem Osnabrück ubiegłorocznym wystąpieniu arcybiskup Hesse napisał między innymi: „Gdy homoseksualiści i lesbijki wyznają, że są wiernymi chrześcijanami, pomimo odmów, których doświadczyli, oraz proszą w Kościele o wsparcie duszpasterskie na ich drodze życia, jest to bardzo imponujące i stanowi wyzwanie dla wspólnego wypracowania perspektyw”.

 

Krótki artykuł dwóch hierarchów został opublikowany jako przedmowa do książki o pracy duszpasterskiej pośród osób żyjących w związkach jednopłciowych.

 

Z kolei biskup Georg Bätzing z Limburga, przewodniczący komitetu przygotowującego dokument roboczy na temat katolickiego nauczania o moralności seksualnej, choć zastrzegł, że nie chce zerwać z nauczaniem Kościoła, to jednak liczył na jego „poszerzenie, otwarcie i zmianę”.

 

Dokument roboczy głosi: „Akty homoseksualne urzeczywistniają również pozytywne wartości znaczące, o ile są wyrazem przyjaźni, rzetelności, lojalności i wsparcia w życiu”. Poza tym dokument domaga się, by aktów homoseksualnych nie określać już jako gruntownie złych.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-02-05 20:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

'Teodor' to najwyraźniej jakieś nowe AI, które nie przeszła testu Turinga... Dałem się złapać.
8 miesięcy temu / M
 
Pan Jezus nie przyszedl po to by znasic Przykazania, a wrecz przeciwne przyszedl po to by Przykazania potwierdzic...jeszcze je uwarygodnic. A Ja wam powiadam; kazdy kto patrzy pozadliwie na kobiete, juz sie w swym sercu dopusciol cudzolostwa.
8 miesięcy temu / Teodor...
 
@Teodor Dekalog, o którym piszesz stanowił wkład arki przymierza. Arka przymierza była przymierzem zawartym pomiędzy Bogiem a ludźmi w czasach starego testamentu. Chrystus był nowym przymierzem. A Tobie się jakaś implikacja wkradła, że każdy wierzący w stare przymierze automatycznie wyznaje Chrystusa. To nie ma sensu.
8 miesięcy temu / M
 
Dlaczego kard. Marx z Monachium ktory to wszystko toleruje i nawet jakos wspiera, dlaczego jest najblizszym wspolpracownikiem papieza Franciszka! To ma byc w porzadku ????. Niech papiez Franciszek robi to co do niego nalezy. Z Panem Bogiem
8 miesięcy temu / Slawomir Roch
 
Powiedziana - napominajcie braci swoich. Kto zatem jest bratem twoim...ten kto przestrzega X Przykazan, a zatem wyznaje Chrystusa Pana. Tolerancja i postep tego swiata pochodzi od zlego.
8 miesięcy temu / Teodor...
 
Najświętsza Maryja Panna w swoich objawieniach z La Salette, jeśli dobrze pamiętam, mówiła, że przyjdą czasy, kiedy Szatan jako książę będzie się przechadzał między biskupami... Czy nie jesteśmy tego światkami?
8 miesięcy temu / jou
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.