DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Mazowsze za naprotechnologią! Sejmik województwa przyjął uchwałę o leczeniu niepłodności

Mazowsze za naprotechnologią! Sejmik województwa przyjął uchwałę o leczeniu niepłodności
fot. Tytus Zmijewski / Forum

Podczas gdy Sejm poparł niemającą nic wspólnego z leczeniem metodę in vitro, Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę o faktycznym leczeniu niepłodności metodą naprotechnologii. Tym samym starania Prawicy Rzeczypospolitej, wsparte m. in. przez prof. Bogdana Chazana, zakończyły się sukcesem.

 

W poniedziałek samorząd województwa Mazowieckiego rozpatrywał „uchwałę w sprawie Programu wsparcia leczenia niepłodności mieszkańców Województwa Mazowieckiego metodą naprotechnologii na lata 2016-2018” złożoną przez radnych Prawicy Rzeczypospolitej.

 

Rano uchwałę rozpatrywała Komisja Zdrowia i Kultury Fizycznej przy Sejmiku Województwa Mazowieckiego, potem nastąpił czas na zapoznanie się z nią przez wszystkich radnych, następnie miało miejsce głosowanie. Uchwała została przegłosowana znaczną większością głosów inicjatora Programu, Prawicy Rzeczypospolitej, a także PiS, nawet PO i części radnych PSL. Przeciwko byli samorządowcy związani z SLD. Dwoje radnych PSL wstrzymało się od głosu.

 

Przyjęcie uchwały stanowi odpowiedź na apel wystosowany w marcu 2015 przez Obywatelski Ruch Promocji Naprotechnologii. Akcję poparł m. in. o dr Tadeusz Rydzyk, prof. Bogdan Chazan i Marek Jurek.

 

Samorząd poinformował o przyjęciu programu leczenia niepłodności w sprawozdaniu z poniedziałkowej sesji. „Środki finansowe na jego realizację pochodzić będą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Metoda ta nie zakłada przeprowadzania drogich zabiegów, co pozwoli na skorzystanie z dofinansowania przez wszystkie grupy społeczne. Również te, które nie będą w stanie przeznaczyć na własne leczenie znacznych środków finansowych” – czytamy na stronie Sejmiku.

 

Program leczenia niepłodności, który w ślad za uchwałą będzie wdrażany na Mazowszu inspirowany jest tym, który już w poprzedniej kadencji został przyjęty przez Sejmik Województwa Podkarpackiego

 


Źródło: mazovia.pl / prawapolityka.pl

FO
DATA: 2015-07-06 18:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

In vitro leczy tak, jak Ibuprom ból: objawy znikają, ale choroba pozostaje. W Polsce dokładną diagnostyką okresów płodnych zajmował się prof. Fijałkowski, jest też znana metoda austriacka dr Roetzera. Z nieznanych mi powodów zamiast wykorzystywać własną wiedzę musimy płacić za licencje Amerykaninowi, który to wszystko pozbierał, obwarował prawami autorskimi i nazwał naprotechnologią. A jest to najpierw bardzo dokładne badanie wszystkich czynników wpływających na płodność a potem podejmowanie właściwych działań. Znam przykład pary, dla której czas na stosunek prowadzący do zapłodnienia w ciągu jednego cyklu wynosił nie kilka dni, a pół godziny. Obserwacje i diagnozy umożliwiają faktyczne wyleczenie niepłodności, in vitro sztucznie produkuje dziecko, które, jak będzie miało szczęście, dostanie się do macicy kobiety i urodzi się. A jak się nie spodoba embriologowi - to do azotu. Co do lekarzy - dr Tadeusz Wasilewski zna obie metody, zrezygnował z in vitro - pomoże.
ponad 5 lat temu / Solidarny
 
@Mietek WR: czy lepsza jest metoda o nikłej skuteczności (przykro, że Tobie nie pomogła) ale moralna, czy też metoda o nieco większej skuteczności, ale ZAWSZE skutkująca zabiciem kilkoro dzieci by wyprodukować jedno? Czyli krótko: czy jesteś zwolennikiem lewackiego poglądu że cel uświęca środki?
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
ręce opadają gdy czyta się oderwane od rzeczywistości głupoty które wypisujesz
ponad 5 lat temu / do jaspers
 
Napro to pic na wodę......!! To nie ma nic wspólnego z leczeniem czegokolwiek! Niech mi ktoś wyjaśni jak tą metoda wyleczą mężczyznę z 0,1 mln plemników/ml? Podejście lekarzy i trenerów jest takie że jak ma się zajść to zajdzie(na takich trafiłem). Spytani jak dużo par które prowadzili zaszła-odpowiedzieli- nie wiemy Jedyne co mi z tego przyszło strata pieniędzy i 2 lat -lekarz nie zlecił żadnych sensownych badań, żadnego planu "leczenia" :( po zmianie lekarza na innego wiemy na czym stoimy i jakie będą następne kroki. Teraz pytania: zagubiłem się-Skoro in vitro nie leczy a rodzą się dzieci, a po napro, które rzekomo leczy się nie rodzą to nie rozumiem nic. Dla mnie to trochę logika lewacka, moralność Kaliego. Proszę mnie wyprowadzić z błędu-jeśli w takim jestem. Dodam ze nie jestem gorącym zwolennikiem in vitro.
ponad 5 lat temu / Mietek WR
 
ręce opadają, przecież ta metoda jest całkowicie nieskuteczna. to tak jakby przeznaczyć pieniądze na leczenie raka przez picie wody.
ponad 5 lat temu / jaspers
 
Deo Gratias!
ponad 5 lat temu / qzyck
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.