DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Matteo Salvini: Polska i Włochy bohaterami nowej wiosny. Wracamy do wartości

Matteo Salvini: Polska i Włochy bohaterami nowej wiosny. Wracamy do wartości
fot. Michal Dyjuk / FORUM

Wiceminister Włoch, Matteo Salvini w rozmowie z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim wskazał, że Polska i Włochy „będą bohaterami nowej wiosny” jaka nadejdzie w polityce europejskiej. „Europa musi wrócić do swoich korzeni, a to w Europie w sposób szalony się neguje” – podkreślił.

 

- W Europie padają propozycje przyjmowania kolejnych uchodźców, po to tylko żeby rozdzielać ich pomiędzy kraje członkowskie. Jako minister nigdy nie zgodzę się na przyjmowanie kolejnych imigrantów (…) Rozmawialiśmy o migracji, także nielegalnej, sytuacji w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Zgodziliśmy się, że rozwiązaniem kryzysu migracyjnego jest pomoc potrzebującym na miejscu – podkreślił Salvini. Dodatkowo zaznaczył, że zarówno Polska jak i Włochy zgadzają się co do pomysłów kształtowania polityki zagranicznej UE. „Należy wzmocnić ochronę granicy zewnętrznej Wspólnoty i pogłębić współpracę z państwami pochodzenia i tranzytu migrantów” – dodał Brudziński.

 

Lider Ligi Północnej podzielił się wizją przyszłości polityki europejskiej w kontekście majowych wyborów do europarlamentu. Jak zaznacza wielu komentatorów, tegoroczne wybory mogą radykalnie zmienić kształt Parlamentu Europejskiego poprzez obecność wielu ugrupowań o charakterze eurosceptycznym. Salvini podkreślił, że Europa która powstanie od czerwca będzie zupełnie inna niż „ta zarządzana przez biurokratów”.

 

Osią tej zmiany, zdaniem włoskiego polityka ma być rozbicie dominującej przez lata wspólnej narracji francusko-niemieckiej. „Zmierzamy do nowej energii. Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej” – podkreślił. Wskazał na potrzebę powrotu Europy do swoich korzeni, gdzie mniej miejsca poświęcać się będzie finansom i biurokracji, a więcej pracy i rodzinie.

 

Źródło: dorzeczy.pl / rmf24.pl

PR

  


DATA: 2019-01-09 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widać, że Włosi też dali się nabrać na "prawicowość" PiSu...
9 miesięcy temu / Republikanin
 
Z pisem to powrot do wartosci syjonistycznych, to na pewno.
9 miesięcy temu / robespier
 
Następni naiwni, którzy myślą, że z PL da się coś załatwić. Węgrzy już się przekonali, jak wygląda współpraca z prezesem (bo nie z rządem przecież) i w ostatnim czasie jakoś dali sobie spokój ze współpracą z nami. Ale, oczywiście, życzę powodzenia.
9 miesięcy temu / Pierre_
 
PISU nibysojusz z Włochami, niby powrót do wartości /a one w ogóle były w Pisie? / niby, niby... Wszystko pod publikę przed wyborami. Basta! To "dość" po włosku.
9 miesięcy temu / gość
 
PiS na pewno nie będzie bohaterem tej wiosny! Dmowski zawsze mówił, że największe zagrożenie grozi nam z Niemec i nic w tej kwestii do dzisiaj się nie zmiemiło.
9 miesięcy temu / PRPR
 
WSZYSTKIE RATUNKOWE ZMIANY SA SPRAWNIE NEUTRALIZWANE PRZEZ NIEMCOW I GRUPE TZW SOROSCHA BEZ ICH WWYCISZENIA I NAZWANIA PRAWWDY PO IMIENIU NIC SIE NIE ZMIENI
9 miesięcy temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.