3 czerwca 2019

USA wzywają kraje Indo-Pacyfiku do zbrojenia się. Powołują się na bezpieczeństwo i dobrobyt

(By Spc. Joseph A. Wilson (http://www.army.mil/-images/2009/10/26/54118/) [Public domain], via Wikimedia Commons)

USA wzywają kraje Indo-Pacyfiku do dzielenia się ciężarem kosztów utrzymania wojsk. Amerykański Departament Obrony mocno inwestuje w regionie Azji i Pacyfiku i chce, aby inne kraje również się zbroiły.

 

Podczas sobotniego szczytu obrony Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych, obecny sekretarz obrony powiedział, że USA ma ponad 370 tys. personelu wojskowego w regionie Indo-Pacyfiku. Oznacza to, że amerykańskie Dowództwo Pacyfiku ma czterokrotnie więcej przydzielonych sił niż jakiekolwiek inne dowództwo wojskowe.

Wesprzyj nas już teraz!

 

– W całym Indo-Pacyfiku, Stany Zjednoczone posiadają ponad 2000 samolotów, zapewniając możliwość szybkiego reagowania na ogromnych dystansach w regionie – mówił sekretarz obrony Patrick M. Shanahan w przemówieniu wygłoszonym w Singapurze w minioną sobotę. – Ponad 200 statków i łodzi podwodnych zapewnia swobodę nawigacji, poszukiwania i ratownictwa oraz szybką pomoc w przypadku klęsk żywiołowych. Inwestujemy w zaawansowane systemy obrony przeciwrakietowej, współpracujące z systemami sojuszniczymi Japonii, Australii i Korei Południowej – dodał.

 

Pełniący obowiązki sekretarza obrony wezwał narody partnerskie, by bardziej zaangażowały się w budowę bezpieczeństwa w swoich krajach i wzmocniły sojusze z sąsiednimi państwami.

 

– Indo-Pacyfik jest naszym priorytetowym obszarem – podkreślił szef obrony amerykańskiej. Dodał, że w regionie obecne jest nie tylko amerykańskie wojsko, ale inwestowane są znaczne środki. Waszyngton chce, by każdy z sojuszników i krajów współpracujących zadbał o własne bezpieczeństwo i suwerenność, budując własne silne armie.

 

– Każdy naród ma obowiązek przyczynić się do utworzenia wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku – powiedział Shanahan. Stany Zjednoczone utrzymają swoje zobowiązania wobec regionu, jednak oczekują, iż sojusznicy i partnerzy wniosą swój sprawiedliwy udział w połączone wysiłki na rzecz zapewnienia wolności i dobrobytu – dodał.

 

Rozbudowa arsenałów obronnych ma służyć odstraszaniu potencjalnych agresorów. Ma także zapewnić elastyczność reagowania w razie ataków wroga. Shanhan wskazał na potrzebę wzmocnienia interoperacyjności i rozważne długoterminowe zakupy wojskowe.

 

– Nasze stosunki obronne rozszerzyły się wraz z dobrobytem tego regionu – mówił szef Departamentu Obrony. – A ponieważ nasze własne interesy gospodarcze wzrosły w tym obszarze, dobrobyt tego regionu wzrósł dzięki stabilizującemu wpływowi naszych relacji obronnych, zatem ta synergia, jaka występuje między dobrobytem a bezpieczeństwem jest dobrze rozumiana – mówił.

 

Aby to bezpieczeństwo i dobrobyt były kontynuowane, działający sekretarz obrony powiedział, że inwestycje w partnerstwa i bezpieczeństwo będą musiały być kontynuowane.

 

– Gdy inwestujesz w siebie, wiedz, że wzmacniasz jeszcze bardziej nasze niezrównane sieci sojuszy i partnerstw. Wiemy, że wielkość i złożoność tego regionu wymaga największej współpracy – konkludował.

 

Źródło: bignewsnetwork.com

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 160 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram