DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Matka Boża wzywa Cię do nawrócenia. Odpowiesz?

Matka Boża wzywa Cię do nawrócenia. Odpowiesz?
Źródło: Fatima - Orędzie wciąż aktualne

Każdy z nas jest zobowiązany do tego, aby w pierwszej kolejności zbawić swoją duszę, a zaraz potem ratować przed piekłem tych, których Pan Bóg stawia na naszej drodze. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót jest doskonałym narzędziem, aby podołać skutecznie obydwu zadaniom – mówi Lech Dokowicz, współorganizator modlitewnej akcji soboty.pl.

 

Ruszyła akcja promująca nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Skąd wziął się pomysł, aby rozpowszechniać właśnie to nabożeństwo?

Aby uczcić stulecie Objawień Fatimskich oraz odpowiedzieć na prośbę matki Bożej o modlitwę różańcową, przygotowaliśmy w zeszłym roku wydarzenie „Różaniec do Granic”. Podczas 12 miesięcy prac przygotowawczych pogłębialiśmy nasze rozumienie tego, co tak naprawdę wydarzyło się w 1917 roku w Fatimie. Z pewnym zdziwieniem odkryliśmy, że w centrum tych objawień jest nabożeństwo pierwszych pięciu sobót i związane z nim obietnice. 

 

Matka Boża nawiedziła nasz świat w momencie, w którym kończył się, do tamtego momentu najbardziej krwawy konflikt w historii ludzkości. Nienawiść między narodami sprawiła, że pola Europy zostały usłane milionami skrwawionych ciał. Jednocześnie właśnie trwały przygotowania do Rewolucji Październikowej, która dała początek najkrwawszemu systemowi totalitarnemu w dziejach. Dwa największe błędy jakie „Rosja” rozprzestrzeniła po świecie, a więc lewicowy bezbożny humanizm oraz prawo do powszechnej aborcji, przyniosły do dnia dzisiejszego setki milionów ofiar oraz zagrożenie utraty życia wiecznego, dla nieprzebranej rzeszy dusz.

 

Tak więc w momencie, w którym ludzkość jest zniewolona przez największe zło, przychodzi do nas Matka Boża, aby wezwać nas do nawrócenia i dać nam potrzebne narzędzia do walki z tą ciemnością. Są nimi Różaniec oraz nabożeństwo pierwszych pięciu sobót. I trzeba to jasno zrozumieć: to nie są jakieś tam ludzkie pomysły, to są środki zaradcze wybrane i dane nam przez Pana Boga i jako takie obdarzone mocą i potencjałem, aby pokonać wszelkie zło.

 

Maryja przyrzekła, że to nabożeństwo, jeżeli zostanie przyjęte, uratuje świat! Jakaż to potężna obietnica. Niestety do dziś tylko w trzech krajach podjęto starania, aby wypełnić tą prośbę Niepokalanej. W Polsce, tak jak w wielu innych krajach, istota nabożeństwa pierwszych pięciu sobót i związane z nim wynagradzanie niepokalanemu sercu NMP, rozmyły się gdzieś i stały się w powszechnej świadomości tyko jedną z pobożnych praktyk dla seniorów.

 

Trzeba dodać, że inna obietnica związana z tym nabożeństwem dotyczy wymiaru indywidualnego. Maryja przyrzekła, że do każdego, kto zgodnie z Jej intencją, odprawi nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, przyjdzie w godzinie śmierci ze wszystkimi potrzebnymi łaskami! To też jest wstrząsające: pomyślmy tylko, co gotowi bylibyśmy dać w zamian, gdybyśmy wiedzieli że dziś przyjdzie godzina naszego sądu i że w tej ostatecznej próbie moglibyśmy liczyć na obecność i wstawiennictwo Królowej Aniołów? 

 

Każdy z nas jest zobowiązany do tego, aby w pierwszej kolejności zbawić swoją duszę, a zaraz potem ratować przed piekłem tych, których Pan Bóg stawia na naszej drodze. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót jest doskonałym narzędziem aby podołać skutecznie obydwu zadaniom. 

 

W Polsce przeżywaliśmy „Wielką Pokutę” oraz „Różaniec do Granic”. Ta akcja jest ich kontynuacją, nawiązaniem do tych niezwykłych rekolekcji Polaków?

Siostra Faustyna powiedziała, że konfesjonał jest trybunałem Bożego Miłosierdzia. Oznacza to, że Miłosierdzie jest darem Pana Boga dla tych, którzy padną przed nim na kolana, uznają swoją grzeszność i będą pokutować.

 

Ponieważ grzech ma też wymiar społeczny, a my Polacy obrażaliśmy ciężko Pana Boga jako wspólnota narodowa między innymi, zgadzając się na powszechne mordowanie dzieci nienarodzonych oraz biorąc udział w budowaniu demonicznego świata komunizmu, dlatego potrzebowaliśmy wielkiego aktu pokutnego względem naszego Stwórcy- stała się nim „Wielka Pokuta”.

 

Dopiero po niej możliwa była prośba o Miłosierdzie i nawrócenie dla nas oraz innych narodów w tym wielkim akcie duchowym jakim był „Różaniec do Granic”. Soboty.pl to odpowiedź na najważniejsze prośby Matki Bożej w Fatimie i jako takie, rozwinięcie i kontynuacja „Różańca do Granic”. Chodzi o to, aby nie zatrzymać się na jednorazowym wydarzeniu, lecz jego istotę przenieść przez osobiste zaangażowanie do misji i codzienności Kościoła.

 

Akcja już wyszła poza granice Polski. Można mówić, że Polacy są misjonarzami Maryi?

Tak, jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami modlitw różańcowych, które odbyły się 7 października w 2018 roku w ponad 40 krajach świata na wzór i w nawiązaniu do ubiegłorocznego wydarzenia w Polsce. Dla wielu katolików na świecie przykład, który popłynął z naszego kraju stał się promieniem nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone i że Pan Bóg bardzo wspiera dzieła, które służą ratowaniu dusz. 

 

Na czym – w praktyce – polega akcja, jak się w nią włączyć i na jak długo jest planowana? Czy jest to jednorazowa mobilizacja, czy też początek pewnej długiej pracy nad poprawą kondycji duchowej Polaków?

Nie jest to ani początek, ani jednorazowa mobilizacja. Tak jak wielu ludzi, staramy się rozeznawać wolę Pana Boga względem naszego życia i powołania. Konsekwencją tego rozeznania są dzieła, które podejmujemy. Jeżeli będzie to Jego wolą, to będziemy mu dalej służyć z nadzieją, że ta praca ma sens i przyniesie dobre owoce.

 

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie soboty.pl Jest tam już wiele materiałów pomocnych w zrozumieniu  i wprowadzeniu w życie nabożeństwa pierwszych pięciu sobót. Ponadto jest tam interaktywna mapa, na którą prosimy wpisywać parafie, w których można już przeżyć tą szczególną modlitwę Kościoła. Chodzi o to, żeby z czasem każdy człowiek bez wysiłku mógł odnaleźć parafię w pobliżu swojego miejsca przebywania. W ciągu kilku dni zapisano ponad 500 parafii, które właśnie weryfikujemy. Mamy więc nadzieję, że mapa, będzie wkrótce zawierała pełną informacje na ten temat.

 

Dziękuję za rozmowę

Marcin Austyn

 

 

 

  


DATA: 2018-11-02 12:05
AUTOR: ROZMOWA Z LECHEM DOKOWICZEM, WSPÓŁINICJATOREM AKCJI SOBOTY.PL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

" Maryja przyrzekła, że to nabożeństwo, jeżeli zostanie przyjęte, uratuje świat! " A Pismo Święte mówi że świat idzie na zatracenie i że tak właśnie się stanie. Wiec o jakim ratunku tu mowa? I kto ma racje, czyż nie Biblia?
ponad 1 rok temu / Konflikt
 
" Maryja przyrzekła, że to nabożeństwo, jeżeli zostanie przyjęte, uratuje świat! " A Pismo Święte mówi że świat idzie
ponad 1 rok temu / Konflikt
 
Polecam: "Oto stoi u drzwi i kołacze - zaproś" z ks. Łukasz Brus, Opublikowany 23 paź 2018 "Przejście od tego, co mnie zniewala, przejście od mojej niemocy, przejście od moich niewoli, od mojego uciemiężenia, do ziemi obiecanej. Tylko w Chrystusie to przejście jest diametralnie różne."
ponad 1 rok temu / Irena
 
Moje 5 sobót, wg. nauki Ks. Gregory Hesse, z pewnym wyjątkiem = nie byłam u spowiedzi u tradycyjnego Księdza. Pomyślałam, że dawniej lepiej znano warunki 5-ciu sobót, niż dziś jest to przekazywane. W pięć pierwszych sobót miesiąca pod rząd. Spowiedź i Komunia Święta tego dnia = przyjęte w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi obelg i bluźnierstw: 1.przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu 2.przeciw Jej dziewictwu 3.przeciwko temu, że jest Matką Boga 4.bluźnierstwa tych, którzy chcą zaszczepić obojętność, wzgardę, nienawiść do Maryi 5.bluźnierstwa wobec Maryi przedstawionej w różnych wizerunkach. Różaniec odmawiałam w Kościele przed wystawionym Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, razem ze wszystkimi na głos, jedną z 3 części = poza tajemnicą światła. Rozważanie 15 minut robiłam w domu, rozważając znaczenie CAŁEJ historii Zbawienia = wszystkie 15 tajemnic, na głos, własnymi słowami. Starałam się znaleźć w tych 15 obecność i pomoc Maryi dla mego Odkupienia.
ponad 1 rok temu / Irena
 
@pejot O ile się nie mylę Komunię św. należy przyjąć w intencji zadośćuczynienia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi
ponad 1 rok temu / uuuu
 
Niech się tak stanie.
ponad 1 rok temu / A
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.