DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Mathias von Gersdorff: Synod pokazał, że rewolucja seksualna chce wedrzeć się do Kościoła

Mathias von Gersdorff: Synod pokazał, że rewolucja seksualna chce wedrzeć się do Kościoła
REUTERS / FORUM

Rozdarcie na Synodzie w Watykanie w drugim tygodniu obrad wydaje się już nie do przezwyciężenia – uważa Mathias von Gersdorff. Sporu, który wywołał kard. Walter Kasper, nie da się już zakończyć bez poważnych perturbacji.


„Liberalne skrzydło nie może już wiarygodne twierdzić, że chodzi mu tylko o nowe duszpasterstwo w obliczu takich problemów jak rozwodnicy w nowych związkach lub osoby ze skłonnościami homoseksualnymi. Prawie nikt już nie wierzy, że [skrzydło to] nie życzy sobie żadnych zmian w nauczaniu Kościoła odnośnie małżeństwa i seksualności” – pisze na swoim blogu von Gersdorff.

 

„Część kardynałów została zaalarmowana zwłaszcza postępowaniem przy redagowaniu końcowego dokumentu oraz obsadzeniem komitetu redakcyjnego: gremium składa się w większości z prałatów, którzy nie tylko uchodzą za liberałów, ale otwarcie i jednoznacznie przedstawili swoje stanowisko w sprawie homoseksualizmu i tym podobnych” tematów – dodaje.

 

Według autora jest to przy okazji tego Synodu szczególnie problematyczne, bo ma pojawić się tylko jeden dokument, właśnie na koniec obrad. Zostanie on zaprezentowany Ojcom Synodalnym 24. października, na dzień przed zamknięciem zgromadzenia. „Komitet redakcyjny ma całkowitą swobodę pracy, na większe zmiany nie będzie i tak już czasu” – ocenia publicysta.

 

Von Gersdorff przypomina, że właśnie na tę okoliczność zwracał uwagę list kilku kardynałów pod przewodnictwem kard. George’a Pella adresowany do Ojca Świętego. „Publikacja tego prywatnego listu (kard. Müller mówił o nowym przypadku Vatileaks) doprowadziła w ostatnich dniach do prawdziwej powodzi oskarżeń i podejrzeń. Dziennik Avvenire, który wciąż stara się o umiarkowany ton, pisał 13. października: ‘Z dnia na dzień staje się coraz bardziej jasne, że [w auli synodalnej] są dwa stanowiska’” – przytacza autor. I dodaje, że prasa lewicowa węszy już tymczasem prawdziwy spisek przeciwko papieżowi Franciszkowi: Corriere della Sera pisał na przykład o „tradycjonalistycznej międzynarodówce” wymierzonej w Ojca Świętego, która ma być nakierowana na skłonienie go do ustąpienia.

 

„Obecny chaos ma wyraźny punkt początkowy: To przemowa kardynała Kaspera na konsystorzu na początku roku 2014. Proponując dopuszczenie rozwodników w nowych związkach do Komunii pod pewnymi warunkami otworzył on puszkę Pandory. Od tego momentu wszystkie maksymy rewolucji seksualnej à la rok 1968 grożą wtargnięciem do Kościoła. Prałaci ze skrzydła liberalnego czują, że mogą mówić, co przychodzi im do głowy, nieważne, jak mocno przeczą przy tym nauczaniu Kościoła” – pisze von Gersdorff. Jego zdaniem sprawa ta nie zostanie zakończona spokojnie: musimy spodziewać się głośnego huku, zanim otwarta przez kard. Kaspera „puszka Pandory” zostanie znowu zamknięta. 

 

 


Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

pach

DATA: 2015-10-19 16:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@tek ,,Kasper nie znaczyłby nic, gdyby nie wyżej wymieniony,,. Wyżej wymieniony to papież Franciszek, czyli ,,biskup Rzymu,,. Dziwne, dlaczego tyle szumu, skoro Komunię dla cudzołożników popiera tylko 20 biskupów (inf. kard. Pella). Czy trzon tych biskupów to ,,lista papieska,, (15) prezentowana przez PCH? Mnie najbardziej utkwiło w pamięci, że ,,wyżej wymieniony,, rozpoczynając pontyfikat nie powiedział ,,niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,, tak jak jego poprzednicy.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
tek: i odwrotnie. Kasper należał do grona zaangażowanych "ratzingerosceptyków", nie chcących, by w sprawach moralnych kontynuowane było nauczania Jana Pawła II i poprzedników. I to grono naprawiło porażkę poniesioną po smierci Jana Pawła II.
ponad 4 lata temu / Mlody
 
?Część kardynałów została zaalarmowana zwłaszcza postępowaniem przy redagowaniu końcowego dokumentu oraz obsadzeniem komitetu redakcyjnego: gremium składa się w większości z prałatów, którzy nie tylko uchodzą za liberałów, ale otwarcie i jednoznacznie przedstawili swoje stanowisko w sprawie homoseksualizmu i tym podobnych? --- Bądźmy szczerzy, takie poglądy ma większość nominatów Franciszka. --- ?Obecny chaos ma wyraźny punkt początkowy: To przemowa kardynała Kaspera na konsystorzu na początku roku 2014." -- I tu powinniśmy być szczerzy, Kasper nie znaczyłby nic, gdyby nie wyżej wymieniony. To wyżej wymieniony w czasie jednej z pierwszych audiencji sławił nową książkę Kaspera o "miłosierdziu", to ww powołał go do rady 8 kardynałów, to ww twierdził publicznie, że teologia Kaspera jest bez zarzutu, to ww zrobił go ojcem synodalnym. Bez ww Kasper dawno by odszedł choćby ze względu na wiek.
ponad 4 lata temu / tek
 
Nie ma skrzydła liberalnego w tych sprawach tylko sodomiccy agenci w sutannach.
ponad 4 lata temu / Leo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.