DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Odrzucenie aborcji eugenicznej to tylko prawne wyjasnienie tego, co już uchwalone, a nie zmiana prawa. Więcej odwagi Premierze.
6 miesięcy temu / admirał
 
5G i przymusowe szczepienia ciągle rozszerzane też wywołują napięcia a nikt nie zwraca uwagi na to co ludzie mówią czy im się podoba czy nie podoba, na to co mówią naukowcy albo czy są albo będą jakieś konsekwencje. Można ? Można.
6 miesięcy temu / marian
 
Jeśli premier Morawiecki boi się napięć społecznych wywołanych przez zwolenników aborcji, to ciekawe dlaczego nie boi się napięć społecznych wywołanych przez przeciwników aborcji??!! Może trzeba czynnie się sprzeciwić kompromisowej ustawie a nie tylko biernie przyglądać, co tam rząd robi w tej sprawie, a raczej czego nie robi, bo się boi!!
6 miesięcy temu / A. Łaska
 
Każdy Chrześcijanin, a w szczególności Katolik - jest zobowiązany do przestrzegania Przykazań Bożych. Jeżeli jest inaczej, to automatycznie wyklucza siebie z tego kręgu. Chrześcijaństwo jest religią bez kompromisów w tych kwestiach, inaczej nie byłoby już Chrześcijaństwem. Albo przyjmujesz naukę Chrystusa w całości, albo nie. Nie ma nic ponadto. Wszelkie kompromisy, a w tym przypadku dot. V Przykazania - pochodzą od Złego. I nie ma tu żadnej dyskusji. Gdy władza się kiedyś zmieni i będzie chciała całkowicie zliberalizować przepisy aborcyjne, wówczas nikt nie będzie się nikogo pytał o zdanie. Po prostu to zrobią. Trzeba zatem wykorzystać ten wyjątkowy czas i odważnie wprowadzić takie zapisy, które bezwzględnie zabronią zabijania tych, którzy zostali powołani do życia. Nie można służyć dwóm panom. Nie można wszystkich zadowolić. Prawda jest tylko jedna i objawiona została w Jezusie Chrystusie. Trzeba być jej wiernym i jej bronić!
6 miesięcy temu / Robert
 
Szanowni Państwo. Bardzo proszę wszystkich obywateli, którzy mają taką możliwość, o wydrukowanie karty do zbierania podpisów ze strony stop477 jeden z pierwszych wyników w wyszukiwarce i zebranie przynajmniej tych 10 podpisów w ramach najbliższego otoczenia. Pokażmy realny sprzeciw dla bezzasadnych roszczeń żydowskich, zamiast milcząco się zgadzać, podobnie z resztą jak ofiary wspomnianej w tekście przemocy domowej.
6 miesięcy temu / Patriotka
 
Ma rację, że nie wolno dać się sprowokować do rewolty - roztropność chrześcijańska !!! Dialog i nieustanna praca nad uświadamianiem jest też dobrą metodą ... niż rzucanie kamieniami w rząd, od którego każdy inny będzie gorszy pod tym względem.
6 miesięcy temu / rabarbar
 
Piąte: nie zabijaj! Naród , ktory zabija własne dzieci nie ma przyszłości!
7 miesięcy temu / Irena
 
Cieszę się że oddałem głos na Konfederację a rozważałem też PIS
7 miesięcy temu / Kapitań Polska
 
Wstyd za takiego premiera.
7 miesięcy temu / Achim
 
W tej żywotnej kwestii dla Polski zydomasoneria wykręca sie niepokojami zwolennikow aborcji prowokowanymi przez siebie.
7 miesięcy temu / wyborca
 
Tchórzostwo rządzacych w tym p. premiera Morawieckiego utrzymuje w Polsce prawo do mordowania dzieci. Jak ci ludzie mogą patrzeć w oczy swoim dzieciom i ludziom niepełnosprawnym, o ktorych się podobno troszczą a nie pozwalają się im narodzić
7 miesięcy temu / lk
 
Dlaczego mlotem a kowadlem.Bylbym "dobrym"zydem tez bym byl za mordowaniem niewiernych , gojow.
7 miesięcy temu / paulus
 
Nie chciałbym być na miejscu Pana Premiera. Z punktu widzenia ludzkiego , jest między młotem a kowadłem. Dla mnie dylematu nie ma, ja nie jestem premierem, na szczęście. Dla mnie bardziej zastanawiająca jest poprawność polityczna naszych biskupów bo szeregowi księża coraz bardziej normalnieją tzn. szanują tradycję Kościoła i konserwatyzm, gorzej z naszymi TW biskupami i lawendową mafią, wśród nich.
7 miesięcy temu / mario
 
Kończę z pisaniem , dzisiaj siedzi jakiś MODERATOR, który mnie nie lubi , ten sam tekst następnego dnia przechodzi . Cenzura ,nie uczciwa.
7 miesięcy temu / mario
 
Czy zdokomuna przejmowala sie myslami o napieciach , gdy zabijala setki ksiezy ???? Pan premier nie kopie inteligencji katolikow.Wstydze sie za pana.
7 miesięcy temu / paulus
 
Pan Premier otwarcie mówi o utrzymaniu ,,kompromisu '' aborcyjnego a katolicy po Mszach Św. w lokalach wyborczych masowo zawołali ,, WOLIMY BARABASZA ''.
7 miesięcy temu / Kazimierz
 
czysta hipokryzja
7 miesięcy temu / Jan
 
Panie Premierze - odwagi!
7 miesięcy temu / Matka Polka
 
Powodem niepokojów społecznych jest rząd p.Morawieckiego. Dlaczego p.premier nie zrezygnuje ? Zakaz aborcji eugenicznej wg.niego mógłby spowodować protesty libertynów . Dla ,,spokoju,, lepiej niech mordują polskie dzieci. Problem w tym że ja nie jestem hipokrytą i nie czuję pokoju ani spokoju. rik.
7 miesięcy temu / rik
 
PIS w osobie M.Morawieckiego miał "rechrystianizować Europę" . Po wyborach z buńczucznych haseł nic nie pozostaje. PiS to taka "pobożna lewica" - jak mówi St.Michalkiewicz . Argumentowanie niechęci do obrony życia wzbudzaniem "napięć społecznych" jest odwoływaniem się do INSTYNKTÓW - EMOCJI ludzkich , zamiast odwoływania się do ROZUMU - LOGIKI - WARTOŚCI ŻYCIA LUDZKIEGO , które to wartości wypływają z wiary katolickiej !
7 miesięcy temu / KPW
 
kompromisu w sprawie izraelskiej flagiw Auschwitz nie będzie bo? wywołują napięcia spoleczne . Tylko polska flaga.
7 miesięcy temu / paulus
 
mimo iz całym sercem jestem po stronie PiS, niestety w kwestii ustawy o aborcji , nie zgadzam sie z P REMIEREM Morawieckim. POLARYZACJA SPOŁECZENSTWA w tym temacie??! OBAWA PRZED ROZHUSTANIEM NASTROJOW SPOŁECZNYCH?? Panie P REMIERZE, oswiadczam ,jakem polka kochajaca ten kraj,mimo iz urodziłam sie po 45roku,jestesmy narodem,ktory K C.Norwid okreslił ...."narod to orzeł,społeczenstwo karzeł". MOWIA,o nas, jako narodzie, ze polakom mozna zrobic wszystko, ale z nami niewiele, a nawet nic. Za to jestesmy wybrancami jesli chodzi o zadania specjalne. -"Monte Cassino, złamanie szyfru Enigmy,etc,etc.CZY chociazby sukces gospodarczy pana rzadu, P ANIE PREMIERZE! ale , widze niekonsekwencje,ktorej prosze wybaczyc, nie potrafie zrozumiec. otoz JESTESMY PANSTWEM CHRZESCIJANSKIM , Z ZAPISEM W NASZEJ KONSTYTUCJI, wartosci chrzescijanskich. prosze wybaczyc , ale jakos nie trzyma sie ten zapis w Konstytucji "za reke z ustawa aqborcyjna,ktora podobno dopuszcza aborcje eugenicz
7 miesięcy temu / paniula 70
 
Tylko większość konstytucyjna PIS pozwoli dokonać takiego zapisu w Konstytucji RP, że życie podlega bezwzględnej ochronie oraz praca nad przemianą ludzkich sumień.
7 miesięcy temu / gosia
 
Wybór jest bardzo trudny, ciągle się waham w swoim sumieniu. Wydaje mi się, że najrozsądniej będzie zagłosować jednak na PiS i modlić się z całych sił za nich, aby mieli odwagę zmienić tę ustawę. Wybrałabym Konfederację gdyby nie było w niej pana Korwina.
7 miesięcy temu / Ewa
 
Mt 10,34-42. 11,1 34 Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. 35 Sprzeciw wobec zabijania niewinnych dzieci powinien być stanowczy, nie ważne, czy pojawia się jakieś "napięcia", czy nie. PiS oszukał Polaków i katolików. To farbowane listy i miernoty. Pozostaje tylko Konfederacja, która jeszcze nie zdradziła.
7 miesięcy temu / space
 
Wywołuje napięcia- zgadza się, ale jakoś protestów ws redormy sadów sie nie bali. A większosć społeczeństwa w Polsce ejst przeciwko aborcji eugenicznej.
7 miesięcy temu / Domin
 
Jestem zachwycona postawa szefa rządu daj Boże mu zdrowie mad i bezpieczeństwo kochanemu premierowi
7 miesięcy temu / Najmadrzejszy p
 
Dzisiaj w koscielel czytali list,w ktorym napisano,ze katolik nie moze glosowac na mordujacych przez aborcje=pis! W poprzednich wyborach pis-y szly z haslem likwidacji aborcji,a nie zrobili tego.Ludzie mogli miec wytlumaczenie,ze nie wiedzieli.Teraz glosujacy na pis sa swiadomi,ze mordowanie nienarodzonych dzieci sie nie skonczy, jezeli pis wygra.Znaczy sie glosujacy na pis jest wspol-mrderca kazdego nienarodzonego dziecka zabitego przez aborcje. w usa biskup exkomunikowal politykow wprowadzajacych aborcje. W Polsce gdyby biskupi sluzyli Bogu powinni zrobic to samo z pis i jego wyborcami.Morduja dzieci przez aborcje i nie chca sie poprawic......
7 miesięcy temu / TYLKO KONFEDERA
 
Piąte nie zabijaj i to powinno być dewizą każdego człowieka, nic na siłę
7 miesięcy temu / helena
 
Bardzo słusznie powiedział, czy nie tak -zło dobrem zwyciężaj- chcecie siłą ludzi zmusic do zmiany poglądu na tą oczywiście ważna sprawę? Ludzie musza zrozumieć , muszą pokochać Boga i życie. Nie podoba mi się że jesteście za siłowym rozwiązaniem sprawy życia.
7 miesięcy temu / en
 
Premier dostarczył znakomity argument o wywoływaniu podziałów np. esbekom w ich zabiegach o uchylenie ustawy dezubekizacyjnej i o powrót do wyższych świadczeń emerytalnych dla nich.
7 miesięcy temu / K.J.Turzyński
 
Czy tylko katolik może być moralny, czy każdy, kto nie jest katolikiem, jest za mordowaniem nienarodzonych?! Najdziwniejsze jest to, że aborcję najczęściej popierają kobiety, które nie mogą mieć już dzieci ze względu na wiek, osoby niezamężne, nieheteronormatywne itp. Zobacz, kto chodzi na te czarne marsze i podobne manifestacje. Piszesz "wy", więc uważasz, że ludzi powinno się zabijać, kiedy się ma taki kaprys?
7 miesięcy temu / @Europejczyk
 
Każdy, kto nie zapobiegnie, jeśli może, śmierci choćby jednego człowieka, zasługuje na krytykę, przynajmniej.
7 miesięcy temu / @alawilk
 
Dlaczego PiS + inni rządzący nic, albo bardzo niewiele czynią mając do dyspozycji różne mediachyba, że nie mają takiej możliwości?... - a to byłoby dziwne, nie wyjaśniają społeczeństwu czym jest aborcja, a w szczególności aborcja eugeniczna - przecież wiedzy naukowej jest dużo nie mówiąc o stanowisku Kościoła katolickiego, co jest ważne w Polsce, bo jest w znakomitej większości katolicka. Zwycięża wciąż STRACH z powodu krzyku zdemoralizowanych, albo nie mających odpowiedniej wiedzy o początku życia człowieka i egoistycznie traktujących sprawę. TO SPRAWA PODSTAWOWA -ŻYCIE CZŁOWIEKA I NIE MOGĄ JEJ PRZYSŁANIAĆ ŻADNE INNE WZGLĘDY. TRZEBA NA PIERWSZYM MIEJSCU SŁUCHAĆ BOGA I NIE PRZEMILCZAĆ GO, JAK TO CZYNIĄ NAWET WIELKIE RZESZE LUDZI W POLSCE I NA SZEROKIM ŚWIECIE...
7 miesięcy temu / Reflektant
 
@qas wygrana wszelkiej maści lewaków:D kto jest lewakiem? Czy jeśli się siłą zabiera pieniądze pracującym i rozdaje kanapowcowi z piwem przed tv i temu udającemu w urzędzie, że coś robi,w Polsce kwota wolna od podatku 3000 w Anglii 59000 i podwyższana corocznie, czy to socjalizm czyli lewactwo? W Polsce za zrobienie nalewki domowej idzie się pod sąd, jedyny kraj w Europie, czy to lewactwo? W Polsce aby normalny człowiek dostał zezwolenie na broń musi skończyć 75 lat i przedstawić zgodę obojga rodziców, czy to lewactwo?
7 miesięcy temu / szpulas11
 
DLA TEGO POPIERAM KONFEDERACJE .ON NIC TAK NIE ZROBI Z TYM CHOĆBY SAM PUTIN WOJSKIEM WIECHAŁ TU ON NIC NIE ZROBI I TAK
7 miesięcy temu / KONFEDERATA GŁ
 
Stanowisko PiS-u jest wypadkową moralności polskiego społeczeństwa. Jeśli są tak duże siły, na rzecz "prawa" do aborcji oraz zapisów konwencji stambulskiej, to Morawiecki wyraźnie zasygnalizował, że w tych kwestiach nic nie będzie zmieniał. PiS boi się "rozhuśtania" nastrojów społecznych, bo wie co to oznacza dla rządzących. Wskazuje na sytuację w Hiszpanii i Irlandii, jak może się skończyć próba zmiany "kompromisu" aborcyjnego. Niestety, jeśli Polacy w tak dużym stopniu zgadzają się na zabijanie ludzi nienarodzonych, to jedyna droga do zmiany tego przyzwolenia - akceptacji - prowadzi przez zmianę ich sumień. Jest to zadanie trudniejsze niźli sama zmiana prawa, bo tu chodzi o zmianę postrzegania i rozumienia świętości życia ludzkiego od narodzenia do naturalnej śmierci. Jest to zadanie w pierwszej kolejności do przekazywania wartości dzieciom, w rodzinach polskich,później dla Kościoła Katolickiego, systemu nauczania a dopiero na samym końcu państwa polskiego.
7 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
To zafiksowanie większości komentatorów na punkcie PiSu i Żydów to chyba jakaś obsesja. Konfederacja jeżeli nawet dostanie się do parlamentu to i tak niewiele zdziała, a wygrana wszelkiej maści lewaków to katastrofa dla Polski.
7 miesięcy temu / qaz
 
@Gość Nigdy nie popieralem aborcji, jestem jej przeciwny. Jestem człowiekiem, który urodził się mimo, że lekarze specjaliści komuniści nakazywali aborcję. Prosze więc nie pisać głupot. Jest jednak różnica w mówieniu i czynieniu. Konfederacja może sobie mówić co chce, ale pojedynczy jej członkowie nie gwarantują ni żego. Jedynie mogą się przyczynic do tego że pan Biedroń będzie premierem. O to wam chodzi? Pisac jest łatwo. Rządy pana Kaczyńskiego oznaczają spokój. Rewolucja przyjdzie z lewakami. Ja nigdy nim nie byłem.
8 miesięcy temu / Second
 
@Second: Okazja czyni złodzieja, możliwość zabicia dziecka czyni mordercę. Zamiast likwidować okazje do popełniania przestępstw, zamiast uczyć odpowiedzialności za swoje czyny, lewacki pis dostosowuje życie społeczne do możliwości wykorzystywania okazji w zasadzie w każdej dziedzinie. Człowiek w ucisku traci nadzieję. PiS jest winien wszystkich zbrodni za lata swoich rządów. Twój nowy bełkot znów jest tylko bełkotem.
8 miesięcy temu / tymo
 
Second lewak stosuje lewacką nowomowę. Słuchaj no second, mówi do ciebie głos prawdy- aborcja za pieniądze publiczne to nie jest żaden kompromis tylko gwałt na moim sumieniu. Jak chcecie kompromisu lewaczki to nie zanpieniądze publiczne - to raz. A dwa- albo uznacie człowieka za istotę żyjącą z niezbywalnym prawem do życia od pocz?cia do naturalnej śmierci albo będziecie za kilka lat mieli aborcje postnatalne vide mordowanie starców i ciężko chorych żeby umarli z godnością wtedy kiedy państwu jest to na rękę - czyli szybko. Oby was to wtedy spotkało, i oby bezsilność wobec aparatu władzy przyprowadziła was wtedy do Pana naszego Boga żywego który oddał życie na krzyżu coby każdy MÓGŁ nie musiał nawrócić się przed śmiercią i zyskać życie wieczne a nie śmierć wieczną.
8 miesięcy temu / Gość
 
@ antyPOPIS przeca nawet wódki:żubrówka, soplica, absolwent,bols i inne są sprzedane w 100% ruskim przez popis, i to ruskie w 100% mają z tego kasiorkę:D a inne francuzom:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Słyszałem, że KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ CHCE PRAWNEJ OCHRONY ŻYCIA OD POCZĘCIA DO NATURALNEJ ŚMIERCI. i nie sądzę żeby PiS cokolwiek w tej kwestii zmienił.
8 miesięcy temu / cywilizowany
 
Od kiedy mogę głosować głosowałam na PiS. W tym roku nie mam na kogo głosować.
8 miesięcy temu / hfhm
 
@lit, śpiewka rosyjska to prymitywne oszczerstwo, która opiera się na diabolizowaniu wywiadów ludzi Konfederacji w "Sputniku". Tyle że PiSowcy nie odnoszą się do treści, tylko wylewają pomyje za sam kontakt z rosyjskim portalem, choć w przypadku lewicy która jest tam stałe obecna analogicznych oskarżeń nie ma. Te podwójne standardy rzekomych prawicowców Kaczyńskiego, pozwalają im z czystym sumieniem promować w PiSowskich mediach luminarzy dewiacji, z Biedroniem i Zandbergiem na czele, i nie omieszkiwać żadnej okazji by opluć, pomówić i zdeprecjonować Konfederację.
8 miesięcy temu / antyPOPiS
 
Zmian kompromisu aborcyjnego nie będzie bo... szatan żąda krwawej ofiary z niewinnych i PIS musi to wykonać! A w PIS cała masa katolików... Taka jest nasza wiara!
8 miesięcy temu / kowal
 
@Sec.Alan : Wasz kolega Kukiz zawdzięcza swoją karierę służbom obcych państw. Sam to przyznał i podziękował im za możliwość rozwoju, nagranie jest w sieci. W ciągu ostatnich lat dobrze wykonał zadanie rozbicia ówczesnego antysystemu i własnego klubu.
8 miesięcy temu / hej
 
No i Second masz rację Konfederacja nic.nie zrobi. Tak Kukiz nic nie zrobił. A duzo tylko gadał przed wyborami .
8 miesięcy temu / Alan
 
Macie prawie wszyscy rację. Jedyny problem jest taki, że grupa ludzi idaca pod szyldem Konfederacji moze obiecywac, a niczego nie zmieni. Jeśli dostanie się do Sejmu, będzie tak ciężko pracować jak Kukiz15 w obecnym parlamencie. Ile obiecali, a ile spełnili? Teraz mogą nawet obiecać gruszki na wierzbie.
8 miesięcy temu / Second
 
Wielgus: Dość dyktatury kobiet! Tłum zbuntowane aborcjonistki i aborcjoniści: Dość dyktatury kobiet! PiS: uciekajmy gdzie popadnie, bo szczeka i biega Pimpuś!
8 miesięcy temu / czloax
 
Konfederacji nie trzeba oczerniać- sama się kompromituje sympatiami prorosyjskimi.
8 miesięcy temu / Lit
 
@Europejczyk: A czemu większość dostosowuje się na zachodzie do mniejszości lgbt? A czemu miałaby, jak twierdzisz większość dostosować się w przypadku zakazu aborcji? Odpowiedź jest prosta, z uwagi na to, że jest to czyn obiektywnie i wewnętrznie zły, niezależnie od tego co myśli większość czy mniejszość. To w ogóle nie powinno być dyskutowane, gdyż Dekalog leży poza zasięgiem władzy jakiejkolwiek, nawet większości.
8 miesięcy temu / j.s.
 
SZCZYT HIPOKRYZJI, cytatem ze św.Pawła uzasadniać masowe morderstwo. Masz Pan panie Premierze Nas Polaków za IDIOTÓW? Nie chcemy TAKIEJ pańskiej religii - my jesteśmy Chrześcijanami.
8 miesięcy temu / Jerzy
 
Czego się dziwić oni ustalili już kompromisy w okrągłym stolcu.
8 miesięcy temu / Oskar
 
Prawo zabrania kraść. Czy ludzie nie kradną. Kto odpowiada za to? Złodziej czy Państwo, które mając policję nie upilnowalo złodzieja? Prawo nie zabrania się prostytuowac i cudzolozyc. Kto odpowiada za grzechy cudzoloznikow? Wyborcy której partii? A Jeśli Konfederacja wejdzie do Sejmu, ale nie zmieni prawa, bo nie dogadać się z koalicjantem. Czy będą mieć krew na rękach?
8 miesięcy temu / Second
 
Tak, najedz się pięknymi domami o drogami. A nienarodzone dzieci są dalej mordowane. I jeszcze do @szewc, tak- modlitwa jest ważna ALE praca sama się nie wykona. Bez czynnego odporu będziemy jak barany w zagrodzie. Tak- Bóg jest wszechmogący i w swojej miłości dał wszystkim ludziom wolną wolę, Bóg jest konsekwentny do końca więc nie naruszy wolnej wolo tych którzy Go odrzucają. Nasze zadanie dawać świadectwo, walczyć i może też w imię Prawdy umierać. Ale nie czekać bezczynnie.
8 miesięcy temu / Do [email protected]
 
@Mirro: Potępiasz deistę Korwina a sam jesteś deistą. Nie wierzysz w Boże prowadzenie uczniów wiernych Chrystusowi i w stały wpływ Boga na wydarzenia na ziemi. Nie wierzysz w Bożą pomoc, w moc prośby i modlitwy. Zastanów się w co właściwie wierzysz.
8 miesięcy temu / szewc
 
To właśnie PIS postawił na nogi najuboższych. Ja nie byłem i nie jestem beneficjentem 500plus ale bardzo się cieszę, że jest pomoc dla rodzin. Młodzież też ma łatwiej. Moja dusza się raduje kiedy jeżdżę po fajnych drogach, które kiedyś widziałem za granicą. A polskie domy są coraz piękniejsze. Chwała Bogu.
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Szkoda że do Izraela nie dotarła wiadomość o rezygnacji Liroya z członkostwa w Konfederacji. Żydzi "mesjańscy" to jednak tylko żydzi.
8 miesięcy temu / RIP
 
@Second: Znów prowokujesz i obrzydliwie kłamiesz. Konfederację łączy ewangeliczna odpowiedzialność za los polskich rodzin, Kościoła i narodu, szczególnie Polaków najsłabszych. Polacy mają prawo do obrony. Żydowskie prześladowanie Polaków, szczególnie prześladowanie niesprzedajnych, odważnych katolików, pożądanie polskiej własności, nadrzędne dla żydów i pierwszoplanowe dla nich żydowskie dążenie do grabieży polskiego a więc cudzego mienia oraz ubóstwienie osób szowinistycznego wyznania żydowskiego rodzą liczne oszczerstwa, fałszywe świadectwo wobec Polaków, strach przed prawdą o żydowskiej kolaboracji z Niemcami i sowietami, w efekcie potępienie i zamilczanie Konfederacji. Żydzi prowadzą wojnę hybrydową przeciw narodowi polskiemu. Kto się poddaje, kto nie wierzy Bogu w Trójcy Jedynemu w Jego opiekę nad Królestwem Maryi, kto uznaje żydowskiego bożka władzy, nie jest godzien nosić miana Polaka a tym bardziej katolika.
8 miesięcy temu / szewc
 
Prawda jest taka. Wybierać najlepszych z najgorszych, albo najmniej złych z tych co maja realne szanse, a jednocześnie modlić się za nich o przemianę serca. Niestety prawo wyborcze jest b złe i nie można przełamać istniejącego stanu 2 partii. Również boleję nad prawem do zabijania dzieci :
8 miesięcy temu / Mirrro
 
Pana Liroya wszyscy kojarzą z marihuaną i wulgarnymi tekstami. Jaka jest Państwa opinia na te tematy.
8 miesięcy temu / Second
 
"Zło dobrem zwyciężaj". A więc otwórzmy więzienia!
8 miesięcy temu / Beata
 
Konfederację łączy niechęć lub nienawiść do żydów. A trzeba im pokazywać Drogę. Tylko gdzie ich znaleźć. Jak nie można to szukamy wśród przodków lub w brzmieniu nazwiska.
8 miesięcy temu / Second
 
Pogodzie się z tym będzie nawet gorzej. Dopóki nie dojdzie do powtórnego przyjścia Chrystusa będą podziały, rzezie niewiniatek, lgbtqxyz itp. Żyjemy w świecie po grzechu pierworodny niestety...
8 miesięcy temu / Stułbia
 
założę się, że ala wilk i second siedzicie razem przy biurku. a nad wami czuwa wielka ręka głaszcząca kota.
8 miesięcy temu / Walec
 
Wśród aborcji eugenicznych są różne jednostki chorobowe,więc może by zacząć dokształcać Polaków ,na czym polegają te choroby,udzielić wsparcia rodzinie-hospicja perinatalne istniejąani razu nic takiego na waszej stronie się nie pojawiło. Napiszcie o rozwiązaniach problemu chorych dzieci, a nie tylko o politykach i partiach.Bóg nie pokarze naszej Ojczyzny ,bo matki usuwające ciążę wyjadą za granicę na kilka dni?Nawet jak ta wasza Konfederacja się dostanie to matematyka jest jaka jest,więc z kwestii aborcji nic się nie zmieni,co najwyżej PiS nie mając większości będzie mieć związane ręce przez 4 lata w każdej ustawie.Wybieram rozsądek-sumienie to nie pobudzone emocje.A poza kwestią aborcji Konfederacja ma jakiś program-jak na przykład legalna hodowla zioła czy pozbawienie praw wyborczych jednej z płci oraz śluby tylko w rycie trydenckim.
8 miesięcy temu / kasiakasia
 
czekam teraz na niedzielę w której podczas kazania wszyscy proboszczowie w Polsce powiedzą, że ten kto zagłosuje na pIS musi pójść do spowiedzi.
8 miesięcy temu / Rocky
 
Każdy kto wywołuje napięcie będzie mordowany? Wygląda że tak.
8 miesięcy temu / konkluzja
 
@ala wilk, logika? wychowanku targalskiego?. ruskie banialuki same w sobie są obrzydliwą manipulacją i bezczelnymi pomówieniami mającymi dorobić Konfederacji gębę. Mamy absurdalną sytuację, jedzący z dziubka syjonistom kaczyści, za fundament uwiarygadniania swego kundlizmu wobec US/raela, przyjęli obszczekiwanie Putina, wielkiego przyjaciela Natanyahu. Wyciąga się różne, często głupie wypowiedzi Korwina o Rosji, które nie różnią się zasadniczo od zadania Trumpa, i doPiSuje kretyński wydźwięk, by w nierozgarniętych wytresować co mają myśleć. PiSowska "logika", walić w Konfederację czym się da, i przy każdej okazji robić ruskie insynuacje, to jest wzorcowy goebbelsizm propagandowy...
8 miesięcy temu / antyPOPiS
 
@trooper.Przepraszam,ale zle mnie Pan zrozumial.Nie chodzi mi o niepłacenie podatków ale o wybranie kogoś kto tymi podatkami mądrze rozporzadzi.Jako Naród powinniśmy poczuwać się do odpowiedzialności za tę zbrodnię a nie wyjść z kościoła w niedziele,isc do urn i zagłosować na mordercow udając że nic złego się nie stało. Często słyszę że przecież teraz lepiej mi się żyje 500+przy czwórce dzieci,300zl do szkoły no i emerytura dla matki...Niech mi Pan powie co mi po tym wszystkim kiedy płacę na mordowanie dzieci.
8 miesięcy temu / Daria
 
Ten rząd zrobił wiele dobrego dla Polski, a jest lewacki w rozdawnictwie pieniądza, rozbuchanym socjale i gnebieniu małych firm i przedsiębiorców. Dużych nie rusza bo się boi. Niestety od samego początku nie zrobił kompletnie nic w sprawie która jest najważniejsze i pryncypialna tj. ochronie życia poczętego i dzieci nienarodzonych.
8 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Premierze: owszem zmiany wywołują napięcia, ale jej brak utratę życia niewinnych. A na krwi niewinnych nie zbuduje się ani trwałego pokoju ani dobrobytu.
8 miesięcy temu / degdfg
 
Więc proszę uskutecznić drogę sądową tak jak to robią zdemoralizowani członkowie LGBT - władza odmawia marszów, sąd pozwala. Więc co z tym Trybunałem?
8 miesięcy temu / DNA
 
nie można myśleć życzeniowo ,katolików jest większość ale nie wolno zapominać że obywatelami Polski są również niewierzący i innowiercy ,a polskie kobiety już się na ten temat też wypowiedziały czynnie więc jest to zachowanie dyplomatyczne
8 miesięcy temu / klik
 
W Rosji zabija się milion dzieci rocznie - prawica popiera Putina. W Polsce zabija się 1000 dzieci rocznie - prawica nienawidzi Morawieckiego. Logika niesamowita.
8 miesięcy temu / ala wilk
 
Żadna partia całkowicie zakazująca aborcji nigdy nie wygra wyborów, was praktykujących katolików jest tylko 39% z grona ochrzczonych, jesteście więc mniejszością. Przypomnijcie Sobie czarne marsze w obronie prawa do aborcji, akcje medialne, wsparcie z UE. Niby to czemu większość która jest przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego ma się dostosować do waszej mniejszości. Polak nie równa się katolik, coraz
8 miesięcy temu / Europejczyk
 
Prawo zakazuje mordowania,a i tak do niego dochodzi,prawo zakazuje kradzieży a i tak kradną,prawo zakaże aborcji i do niej nie dojdzie?Trzeba zmienić sumienia,budować prawe sumienia.Aborcja to efekt obaw,braku wsparcia najbliższego otoczenia,niedojrzałość i egoizm.Teraz jest nastawienie -życie ma dostarczać mi przyjemności,a dzieci spełniać moje ambicje.Nie ma rezygnacji z siebie,poświęcenia,niesienia krzyża,a chore dziecko to ciężki krzyż.W Polsce jest wiele chorych dzieci już urodzonych.Jakoś nikt tu o nich nie wspomina.Myślicie ,że Bóg będzie łaskawy ,gdy politycy podpiszą papier,czy kiedy zmienią się nasze sumienia.Do aborcji przyczynia się wielu np.wypowiedziami-to ci co mają chore dziecko,Bóg ją pokarał,najważniejsze,żeby było zdrowe.Do aborcji przyczyniają się lekarze,dziadkowie,niedojrzali ojcowie,brak wsparcia rodziny,nie tylko politycy.Ten portal uparł się tylko na polityków,a pomija matki i przyczyny decyzji o aborcji.I nie mówię,że nie chcę zmiany prawa
8 miesięcy temu / kasiakasia
 
Bardzo dobre podejście Pana Premiera! Ten kompromis akurat pozwala na zachowanie bezpiecznej granicy dla każdej strony!
8 miesięcy temu / Marcin
 
Z wypowiedzi premiera wynika,że aby utrzymać władzę trzeba zabijać troje dzieci dziennie-taka jest "średnia" w Polsce. To może nie muszą to być te bardzo małe dzieci,tylko trochę starsze albo całkiem duże A może by tak losowac kogo dzisiaj usmiercimy żeby "nie powodowac napięć"?
8 miesięcy temu / pe
 
@j.s.: kto rządził przez ostatnie lata? PiS. Było więc możliwe zniesienie ustawy o przerywaniu ciąży. Mają krew na rękach. Naprawdę nie zazdroszczę sprawującym władzę w jakimkolwiek państwie, dlatego że każda władza i prawo pochodzi od Boga, a to rodzi konkretne obowiązki wobec Prawodawcy z których będą rozliczani.
8 miesięcy temu / M.
 
Tylko Konfederacja. Bóg Honor Ojczyzna!
8 miesięcy temu / Danusia
 
@Michał : Konfederacja to nie tylko Korwin. Korwin już został ucywilizowany i lekko spacyfikowany przez środowisko Korony i RN. Kto bacznie obserwuje ten widzi. Kto nie chce widzieć bo ma w tym interes, nie zobaczy.
8 miesięcy temu / das
 
@trooper, nieporozumieniem jest sugerowanie że bronię Korwina, przeczytaj ze zrozumieniem co piszę. Co by nie powiedzieć Korwin jest nietuzinkową postacią, choć nie moja bajka. Akurat Kukiz, nie jest dla mnie bardziej wiarygodny od niego, co do kwestii rodzinnych mogę tylko wyrazić ubolewanie. Ale to żadne racje, by uwalić istotny dla Polski projekt polityczny. Scena polityczna to cyrk tych samych klaunów od okrągłego stołu, także JKM. Ale Korwin pomaga przynajmniej zmienić repertuar, z pisanego w Brukseli, Berlinie czy Waszyngtonie na swojski, Polski, dla światowców i europiejców siermiężny wsteczny, ale nasz, uwzględniający nasze realia, wiarę, tradycję i możliwości ...
8 miesięcy temu / antyPOPiS
 
Nieprawda. Po prostu raz to zróbcie, zabrobncie zabijania, nie zastanawiając sie, czy sie Wam opłaci. Pan Bóg to wynagrodzi. A jeśli sie komus nie podpba jego problem. To sprawa moralności nie polityki.
8 miesięcy temu / Me
 
A ja myślę że PiS zaskoczy i zakaże aborcji w każdym przypadku.A POKO tez może zaskoczyć i dopuścić aborcji w każdym przypadku.Ale przede wszystkim dobra byłaby jakas kampania w TVP, antyaborcyna,póki ustawy nie ziemnia,a daj Boże by zmienili.
8 miesięcy temu / Alan
 
@Michał, manipulujesz, albo broni się prawa dzieci nienarodzonych do życia, i popiera tych którzy to deklarują, albo daje się ciche przyzwolenie odwracając głowę, czyli nie biorąc udziału w wyborach. Ponieważ podparłeś swój wywód Korwinem, z jakimiś nie mającymi związku z tematem wypowiedziami, mam przekonanie że nic nie obchodzi cię aborcja, a cały twój komentarz to próba oczernienia Konfederacji. PiSowska doktryna zakłada że tam gdzie nie da się przekonać ludzi do kaczyzmu, to trzeba zniechęcić ich do wyborów...
8 miesięcy temu / antyPOPiS
 
Myślę, że to nie jest taka prosta sprawa jak zwolennicy Konfederacji by chcieli. W encyklice "Evangelium vitae" nr 73 Jan Paweł II napisał m. in.: "Przerywanie ciąży i eutanazja są zbrodniami, których żadna ludzka ustawa nie może uznać za dopuszczalne. Ustawy, które to czynią, nie tylko nie są w żaden sposób wiążące dla sumienia, ale stawiają wręcz człowieka wobec poważnej i konkretnej powinności przeciwstawienia się im poprzez sprzeciw sumienia. ? Tak więc w przypadku prawa itd. jakim jest prawo dopuszczające przerywanie ciąży i eutanazję, nie wolno się nigdy do niego stosować" ani uczestniczyć ... ani też okazywać mu poparcia w głosowaniu". ? Jednak jeśli nie byłoby możliwe odrzucenie lub całkowite zniesienie ustawy o przerywaniu ciąży, parlamentarzysta, którego osobisty absolutny sprzeciw wobec przerywania ciąży byłby jasny i znany wszystkim, postąpiłby słusznie, udzielając swego poparcia... Czy zatem to nie jest kwestią oceny możliwości?
8 miesięcy temu / j.s.
 
@antyPOPiS Wszystkie partie Korwina były założone przez niego. Wyszedł z UPRu bo go nie wybrali na prezesa i założył KNP, potem załozył KORWiNa, bo go w KNP nie wybrali za jego zachowanie wobec żony. Poglądy i program ma niezmienne. To fakt. Jedyne co zmienił w programie to prywatyzację przedsiębiorstw i zniesienie zasadniczej służby wojskowej. To wykasował. O jego uczciwości i dotrzymywaniu słowa przekonali się Paweł Kukiz i jego dwie poprzednie żony. @Daria A jak chrześcijanie w Rzymie płacili podatki z których budowano pogańskie świątynie, to czyniło ich winnym budowy pogańskich świątyń? "widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego?. A jakie napięcia wywołuje sprawa Trybunału Konstytucyjnego i sądów. Ale my pokazujemy wała i robimy swoje, a w sprawie aborcji nic.
8 miesięcy temu / trooper
 
Nie głosuje na PIS, nie idę na wybory, nie będę miał krwi dzieci na rękach. Wpiszcie sobie w wyszukiwarce Korwin cytaty i zobaczycie dlaczego lepiej NIE głosować na konfederację.
8 miesięcy temu / Michał
 
@Second.Chodzi o to żeby każdy mógł decydować zgodnie z własnym sumieniem natomiast aborcja za pieniądze podatników czyni wszystkich nas winnymi zbrodni.
8 miesięcy temu / Daria
 
do @gość Ja też tak uważam, głosuję na Konfederację
8 miesięcy temu / ann
 
@Second: Przebaczać należy 77razy wrogowi osobistemu ale nie wrogowi publicznemu. PiS jest wrogiem publicznym Polaków. Mieli 4 lata na nawrócenie i nie skorzystali. Mordów z premedytacją i niszczenia młodego pokolenia się nie wybacza. Za to się karze. Mam nadzieję na ich sprawiedliwe ukaranie. Wszystkich.
8 miesięcy temu / cpk
 
@Second, stawianie na tej samej szali, rozwodu i zabójstwa nienarodzonego dziecka, to może norma dla zwolenników PiS, czy u pastora Chojeckiego, u którego musisz robić za agitatora. Przynajmniej tak wygląda z całokształtu twojej działalności na forum. JKM, dla nikogo wzorem być nie może, to niewątpliwie stał się "wyróżnionym elementem" nagonki Kaczystów na Konfederację. Tyle że partie popiera się za cele i program, a kandydaci stanowią o jej wiarygodności. I tu JKM, którego nie jestem zwolennikiem, jest bardziej wiarygodny od całej kamaryli Kaczyńskiego. Bo choć zmieniał wielokrotnie partie, to od lat poglądy ma stałe, a słowa dotrzymuje, o czym przekonał się Boni. Osobiście wolałbym by większy wpływ na Konfederację mieli G.Braun i Narodowcy, ale skoro Korwin zadeklarował że będzie wspierał ochronę życia poczętego,to nie ma przesłanek by mu nie wierzyć. Co do jego rodziny, na listach jest wybór, w innych partiach są analogiczne przypadki i jakoś media sensacji nie pompują...
8 miesięcy temu / antyPOPiS
 
tylko Konfederacja!
8 miesięcy temu / Gosc
 
Musimy przede wszystkim solidnie posprzątać na własnym podwórku jako katolicy. Hierarchowie, którzy mącą jak nigdy lub w ogóle nie mają odwagi aby mówić. Dalej zagubieni świeccy lub "light" katolicy. Zapytajcie waszego sąsiada z ławki z kościoła czy wierzy w zmartwychwstanie, obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, czy szanuje i przestrzega nauczania Kościoła w sprawie współżycia przed ślubem, antykoncepcji, in vitro, czy modli się za tych, którzy go skrzywdzili, czy przebacza na co dzień tym do których ma żal, czy daje jałmużnę.... Ogólnie czy żyje wiarą. Odpowiedź może być miażdżąca. Nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze chrześcijaństwo będzie miało wpływ na społeczeństwa, czy też zejdzie do katakumb. Jedno wiem na pewno. Musimy być świętymi bracia i siostry w wierze. Pozdrawiam. Z Bogiem.
8 miesięcy temu / Łukasz
 
Poparcie dla tych co stanowią bezbożne prawo, wykonują je i otwarcie deklarują wyrządzanie krzywdy bliźnich jest grzechem własnym i współodpowiedzialnością za grzech cudzy. Poparcie udzielone dla PiS jest obrzydłe Panu Bogu. Czy @Second tego nie rozumie? W tej sytuacji katolik NIE MOŻE głosować na PiS bo obraża tym Boga i traci łaskę. Będziemy głosowań na Ruch Narodowy i Koronę. W partii Korwina jest mnóstwo katolików, na których spokojnie można zagłosować.
8 miesięcy temu / ixi
 
No i jest dokładnie tak, jak mówiłem. PiS nie jest partią katolicką, ani bliską katolicyzmowi w jakikolwiek sposób. Jest partią technokratyczno-socjalistyczną, nastawioną a raczej zastawiającą sidła na konserwatywnego wyborcę. Partią reprezentującą interesy amerykańskich żydów dlatego cichosza o ustawie 447 i pchającą nas do wojny z Rosją na naszej ziemi, za nasze pieniądze na US-czołgi i docelowo gotową do poświęcenia kilku mln Polaków w przypadku konfrontacji atomowej z wschodnim sąsiadem.
8 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
No to wyborem katolika jest Konfederacja. Polak nie zdradza Boga.
8 miesięcy temu / Jerzy
 
Czy Jezus Chrystus poszedł do Rzymian i powiedzial im jakie mają być prawa? Nie On prosił by przestać grzeszyc. Prostytutka przestała grzeszyc. Nie chodziła do spowiedzi co miesiąc.
8 miesięcy temu / Second
 
Na Sądzie Ostatecznym nie będzie kompromisu panie bankierze. 500+ nie zakryje grzechu aborcji i przyzwalania na nią
8 miesięcy temu / R.
 
Prawo pozwala rozwiesc się z żoną. Czy uczeń Jezusa też może? Każdy kto to zrobił popełnił grzech. Prawo pozwala oglądać filmy niemoralne. Czy oglądacie je? A co na to Pismo Święte? Podpowiem nie pozwala. Zatem trzeba nawracać ludzi, sprawić by chcieli zmienić życie. Łatwo krytykować bo was to nic nie kosztuje. Przestańcie grzeszyc.
8 miesięcy temu / Second
 
A nie przeszkadzadza wam pan Mikke? 2 czy 3 żona, kilkoro dzieci, traktowanie kobiet jak w Islamie. Na dodatek na listach 5 członków najbliższej rodziny.
8 miesięcy temu / Second
 
Czy nie zrozumieliscie? Trzeba ludzi nawracać, ewangelizować, przebaczać.
8 miesięcy temu / Second
 
A w mediach toruńskich od rana brak prądu - bo ani Mru Mru... Co tu powiedzieć by i Panu Bogu świeczkę i od PiSu kasę mieć...?
8 miesięcy temu / Nasłuch
 
Maski opadły. PiS już nie ma nic wspólnego z prawicą nawet w sensie światopoglądowym, to już jest taka sama lewacka partia jak PO.
8 miesięcy temu / Zwykły katolik
 
Hierarchowie w wiekszości nie tylko milczą w sprawach moralnych a wręcz stają po stronie gorszycieli. Prezes Kaczyński, co i rusz zostaje skontrowany przez prymasa Polaka bo ośmiela się stawać w obronie chrześcijanskich wartosci. Najpierw niech ludzie Kościoła przestaną siać zdgorszenie i nauczać JAK BÓG PRZYKAZAŁ by zmienić grzeszników a nie zaczynać od ustanawiania twardych praw
8 miesięcy temu / babi
 
tylko Konfederacja!!!
8 miesięcy temu / Daro
 
A więc polaryzacja jest ważniejsza od mordowania. Piąte: nie polaryzuj!
8 miesięcy temu / aaa
 
Kolejny? katolik? u władzy, co to jest za, a nawet przeciw... Mędrcy, jak oni chcą dobrze...
8 miesięcy temu / Antymodernista
 
Ciekawe, ilu ,,katolików" sprzeda dzieci nienarodzone za kilkaset srebrników i w najbliższych wyborach zagłosuje na PiS.
8 miesięcy temu / Henryk
 
ja wraz z moją rodzina będziemy głosować na Konfederację i z czystym sumieniem przystąpimy do Komunii Świętej. A Mszę Trydencką ofiarujemy za tych, którzy głosują na ludźmi, którzy zabijają nienarodzonych. Aby Bóg zapomniał im ich grzechy.
8 miesięcy temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.