DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Mateusz Morawiecki: Polska częścią nowego światowego porządku. „To początek czegoś większego”

Mateusz Morawiecki: Polska częścią nowego światowego porządku. „To początek czegoś większego”
Fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Polski premier podsumowując konferencję bliskowschodnią ocenił, że Polska znalazła się w centrum wydarzeń i procesów, które ukształtują nowy światowy porządek. Jego zdaniem, dziś mówi się o „procesie warszawskim” jako nowej drodze do wzmacniania pokoju na świecie.

 

Mateusz Morawiecki podkreślał zasadność włączenia się naszego kraju w próbę ustabilizowania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Zdaniem polskiego premiera, ta próba okazała się udana i dziś możemy mówić o nowym otwarciu w relacjach pomiędzy krajami regionu. Sukcesem okazało się m.in. rozpoczęcie wspólnych rozmów pomiędzy krajami w niektórych przypadkach nawet nie uznającymi swojego istnienia.

 

Morawiecki wskazał na konieczność ustabilizowania sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdyż takie zjawiska jak nielegalna migracja czy zagrożenia islamskim radykalizmem mają swoje źródło właśnie w tej części świata. Zdaniem polskiego premiera, w Warszawie doszło do „przełomu”. W następstwie ustaleń bliskowschodniej konferencji, zostaną bowiem powołane specjalne grupy robocze kontynuujące rozmowy na bardziej szczegółowym poziomie.

 

Szczyt NATO, organizacja COP24 w Katowicach czy niedawna konferencja bliskowschodnia, są zdaniem polskiego premiera dowodami na to, że Polska znalazła się w centrum wydarzeń i procesów kształtujących nowy światowy porządek. Premier zapytany czy zgadza się ze słowami wiceprezydenta USA, Mike'a Pence'a o Iranie jako „największym zagrożeniu dla bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie” oraz wykazującemu gotowość przeprowadzenia „kolejnego holokaustu” odparł, że polski rząd podziela część z tych obaw. Jednocześnie dodał, że nie stawia to Polski jako automatycznego wroga Iranu.

 

Źródło: tvp.info
PR

 


DATA: 2019-02-17 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

konferencja była porażką. totalną. gospodarzowi pluto w twarz. no i czy ten nowy porządek to nie tzw NWO? ja za takie coś - dziękuję. kp
ponad 1 rok temu / kp
 
Jak się domyślam nowy porządek świata tak jak w USA - Otwarcie i po cichu, przez wpływy polityczne Ameryka została sprowadzona pod żydowską kontrolę. Pisarz Bloomberg jednoznacznie stwierdza, że: Ameryka nie narzeka... Amerykanie patrzą w inną stronę.
ponad 1 rok temu / Bogusław Maśl
 
Ja bym wolał mieszkać na uboczu a nie w centrum wydarzeń. Chcę żyć w spokoju, móc pracować, zarabiać, aby dzieci były zdrowe itd itp. Jak jeden czy drugi chce być w centrum to niech sobie gdzieś pojedzie a nie wciąga nas w jakieś centrum. A jakieś nowe to niech sobie testują z daleka od nas. Jak będzie dobre i się sprawdzi to chętnie dołączymy a jak nie będzie dobre to sobie zostaniemy tu gdzie jesteśmy.
ponad 1 rok temu / maciek
 
PiS ostatnio mowi o Nowym Porzadku Swiatowym oraz Wolnosci, Rownosci ... ale nie dla dzieci nienarodzonych niestety - jawny heretyk z Argentyny zaprzecza istnieniu Katolickiego Boga, a od smierci Piusa XII z Watykanu wychodzi nauczanie potepione przez Sobor Trydencki, Watykanski I i wszystkie poprzednie - sprzeczne z Vaticanum II... smierdzi to na kilometr siarka i potepionymi przez Papieza Leona XIII organizacjami w encyklice "Inimica Vis" ... ale na koncu Niepokalane Serce Maryi zatriumfuje
ponad 1 rok temu / odmawiajcie Roz
 
Im ktoś wierzy ?
ponad 1 rok temu / Wojciech
 
Lepiej by Polska brała udział w porządkowaniu niż miała by być porządkowaną.Jak to było w czasie 2 WŚ.
ponad 1 rok temu / kazik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.