DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Mateusz Morawiecki: Polska częścią nowego światowego porządku. „To początek czegoś większego”

Mateusz Morawiecki: Polska częścią nowego światowego porządku. „To początek czegoś większego”
Fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Polski premier podsumowując konferencję bliskowschodnią ocenił, że Polska znalazła się w centrum wydarzeń i procesów, które ukształtują nowy światowy porządek. Jego zdaniem, dziś mówi się o „procesie warszawskim” jako nowej drodze do wzmacniania pokoju na świecie.

 

Mateusz Morawiecki podkreślał zasadność włączenia się naszego kraju w próbę ustabilizowania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Zdaniem polskiego premiera, ta próba okazała się udana i dziś możemy mówić o nowym otwarciu w relacjach pomiędzy krajami regionu. Sukcesem okazało się m.in. rozpoczęcie wspólnych rozmów pomiędzy krajami w niektórych przypadkach nawet nie uznającymi swojego istnienia.

 

Morawiecki wskazał na konieczność ustabilizowania sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdyż takie zjawiska jak nielegalna migracja czy zagrożenia islamskim radykalizmem mają swoje źródło właśnie w tej części świata. Zdaniem polskiego premiera, w Warszawie doszło do „przełomu”. W następstwie ustaleń bliskowschodniej konferencji, zostaną bowiem powołane specjalne grupy robocze kontynuujące rozmowy na bardziej szczegółowym poziomie.

 

Szczyt NATO, organizacja COP24 w Katowicach czy niedawna konferencja bliskowschodnia, są zdaniem polskiego premiera dowodami na to, że Polska znalazła się w centrum wydarzeń i procesów kształtujących nowy światowy porządek. Premier zapytany czy zgadza się ze słowami wiceprezydenta USA, Mike'a Pence'a o Iranie jako „największym zagrożeniu dla bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie” oraz wykazującemu gotowość przeprowadzenia „kolejnego holokaustu” odparł, że polski rząd podziela część z tych obaw. Jednocześnie dodał, że nie stawia to Polski jako automatycznego wroga Iranu.

 

Źródło: tvp.info
PR

 


DATA: 2019-02-17 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie przypadkowo prokurator Lech Kaczyński zablokował ekshumacje w Jedwabnem-jego brat Prezes idzie dalej i Polandia będzie płacic za "zydowskie mienie" aż zostanie księżycowy krajobraz
1 dzień temu / bez złudzeń
 
Morawiecki w ogóle się nie kryje, maska opadła, rząd prowadzi do New World Order. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?
2 dni temu / ba
 
Ile nowych zakładów i miejsc pracy zbudowano i jakie dobra mają produkować by Polacy wrócili z tułaczki?
5 dni temu / Mino
 
Morawiecki zdaje się wyraża dumę z powodu udziału w budowie nowego totalitarnego porządku świata. Państwa podbite przez USA, zależne od Izraela i wrogie Iranowi dokonały wojennego "przełomu" i "utworzyły zespoły", co MM uważa za sukces. Wygląda na to, że weźmiemy udział w tej wojnie lub nie weźmiemy udziału tylko z powodu antypolonizmu Żydów. Jeśli żydzi przeproszą to uderzymy na Iran. A może powinniśmy się cieszyć z ataków żydostwa bo paradoksalnie dzięki temu zachowamy neutralność wobec Iranu? Czy może Kaczyński po kryjomu wyśle polskie wojsko na tę wojnę? Stanowisko POPiS-ów w sprawie wojny i roszczeń jest kompletnie niejasne i ukrywane przez rządzących. Proponuję aby wszyscy popierający PiS tj. według sondaży 40% oraz popierających KO tj.20%, Biedronia tj.13% dobrowolnie oddali żydom swoje nieruchomości. W lokalach wyborczych powinni siedzieć notariusze, którzy sporządzać będą odpowiednie akty notarialne. Zydzi gdzieś muszą emigrować przed wojną.
1 miesiąc temu / obwieszczenie
 
@ma: ano, wim ci ja o tym. Żeby dialektyka marksistowska była pełna, musi być teza, antyteza i synteza. A wtedy parafrazując Kaczmarskiego - "bataliony nas wszystkich będą lizać im stopy, oni manną z gwazd sypną, byśmy mieli co jeść" - "nagle widzę, żem w Raju po lodowej podróży, a tam Bóg mój, którego, czciłem wam wszak na złość. Mam więc Boga takiego, na jakiegom zasłużył, a tam trup mój - biedaczek - zmarzł już całkiem na kość".
1 miesiąc temu / rozbawiony
 
@rozbawiony: Nooo... wicie rozumicie taki trynd mamy teraz. Ot mondrość etapu. Obecnie jesteśmy na etapie dąsania się z Izraelem i teraz mamy "porozumienie ponad podziałami".
1 miesiąc temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.